Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Choroby trawnika

Pokaż wątki Pokaż posty

Choroby trawnika

Gardenarium 18:20, 03 paź 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
zaga napisał(a)
Z tego wniosek, że jak się ma suczkę to nie ma szansy na ładny trawnik. Gdybym do tego miała jeszcze psa to byłby komplet. Suczka trawę a piesek roślinki.


Jest szansa na ładny trawnik jak najbardziej, trzeba suczkę po prostu nauczyć załatwiania się poza ogrodem, wyprowadzać od razu rano. Nie pozwalać wybiec na trawnik bez "nadzoru" bo na pewno się załatwi. Miałam taki ogród w konserwacji, właściciele wypuszczali rano swoje trzy suczki, a potem pytali skąd te plamy na trawniku. To, że inne suczki załatwiają się w "rogu" działki na przykład też potwierdzam, bo akurat te są tak przyzwyczajone.

Zaga, na tamtym Twoim zdjęciu problemem jest także ogólne zagłodzenie pozostałej, suchej i beżowej części trawnika. Tu gdzie zielone plamy jest przenawożenie - bo mocz pali (sucha plama szara w środku) a po obrzeżach, gdzie się rozpuści - nawozi trawę (stąd bujny wygląd).

Trzeba pochylić się nad artykułami odnośnie pielęgnacji trawnika, podlewać, nawozić, kosić i brak suczki na trawniku, a będzie super trawnik.

Ja mam suczkę i trawnik bez zarzutu przez cały rok. Ale ona (suczka) jest nauczona a dodatkowo nawożę trawnik co trzy tygodnie, koszę dwa razy w tygodniu, mam automatyczne nawadnianie, które podlewa tyle ile trzeba.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
grama 15:02, 29 lis 2012


Dołączył: 24 paź 2010
Posty: 771
Bardzo proszę o poradę. Trawnik siany tego roku ma coraz więcej takich plam. Dla mnie choroba grzybowa, tylko co robić i czy w ogóle teraz cokolwiek robić?


____________________
Pozdrawiam-Grażyna.Zielono mi!
Gardenarium 17:26, 29 lis 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Podlać Topsinem i niezbyt nisko kosić trawnik..
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
ogrodnik000 11:56, 28 gru 2012

Dołączył: 28 gru 2012
Posty: 12
Witam

Nie wiem jak zacząć
Od kilku sezonów na trawniku są plamy lekko brązowe.
Zdjęcia trawnika w załączniku

Zdjęcia trawnika z 2012r.
zdjęcie nr 1: 1.04.2012 trawnik po wertykulacji trawnika


21.04: zdjecie nr 2 trawnik po nawożeniu nawozem Florovit


Zdjęcie nr 3:
18.08 brązowe plamy na trawniku
zdjecie nr 4:
trawnik z dnia 05.08 W sezonie własnie miałem taki trawnik po koszeniu trawnika
Jak pozbyc sie tych plam? i zlego koloru trawnika?

Proszę o jak najlepszą odpowiedź ; )
Dziękuję bardzo
Gardenarium 17:52, 28 gru 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Prosimy o poćwiczenie wklejania zdjęć bo nic się nie wkleiło. Bardzo chętnie odpowiem.
Ćwiczymy tutaj

http://www.ogrodowisko.pl/watek/11-testowe-dodawanie-zdjec
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Szymon 17:42, 03 mar 2013


Dołączył: 03 mar 2013
Posty: 4
czy ktoś mi powie czy to co zastałem po zimie na trawniku zakładanym w zeszłym sezonie to jest pleśń pośniegowa czy coś innego?

trawnik wygląda tak,


a wyglądał tak
____________________
Gardenarium 17:58, 03 mar 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Trawka była młodziutka, jeśli była za gęsto posiana albo zbyt długa zostawiona na zimę to mogło się tak stać. Czy jest cała wygniła, czy ma "przebłyski" zielonego?
Popatrz z bliska a może jakieś zdjęcie też z bliska.

Wygrabić trzeba grabkami plastikowymi delikatnie. Ale najpierw pokaż ją z bliska.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
ogrodnik000 18:01, 03 mar 2013

Dołączył: 28 gru 2012
Posty: 12
Kiedy mozna juz przeprowadzic wertykulacje trawnika?

Czy wertykulacje nalezy przeprowadzic na krzyz??
Szymon 18:17, 03 mar 2013


Dołączył: 03 mar 2013
Posty: 4
na jesieni były takie kółka z pleśnią jak wyżej zamieszczone trzy zdjęcia
cała pognita nie jest, raczej sucha
dziś ją delikatnie całą przegrabiłem plastikowymi grabiami
zostały kępki z prześwitami
to co zebrałem nie było wilgotne ani spleśniałe, a raczej suche
może ten Topsin teraz?
____________________
Gardenarium 19:08, 03 mar 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
ogrodnik000 napisał(a)
Kiedy mozna juz przeprowadzic wertykulacje trawnika?

Czy wertykulacje nalezy przeprowadzic na krzyz??


Trawnik nie może być młody i delikatny, tylko dojtrzały.

Na krzyż można, wzdłuż i wszerz.

W porze kwitnienia forsycji to robimy, jeszcze za wcześnie.

Poczytaj mój artykuł na stronie głównej tutaj

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/291-latwe-ogrodnictwo-jak-zrobic-wertykulacje-trawnika
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies