Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Choroby trawnika

Pokaż wątki Pokaż posty

Choroby trawnika

Kefir 09:03, 14 cze 2022

Dołączył: 28 maj 2022
Posty: 4
Ludzie ja chyba zwariuje zobaczcie co teraz się dzieje w niektórych miejscach trawa oszalala i teraz to już zgłupiałem czy tam gdzie jest ta jasna trawa to niedobór nawozu czy nadmiar nawozu
Wiolka5_7 09:53, 14 cze 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20472
Tu gdzie jasna trawa jest niedobór nawozu
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Kefir 10:52, 14 cze 2022

Dołączył: 28 maj 2022
Posty: 4
Wiolka5_7 napisał(a)
Tu gdzie jasna trawa jest niedobór nawozu

Czyli dosypać tylko w te miejsca
A jaki preferujecie nawóz?
Kefir 10:55, 14 cze 2022

Dołączył: 28 maj 2022
Posty: 4
Wiolka5_7 napisał(a)
Tu gdzie jasna trawa jest niedobór nawozu

Czyli dosypać tylko w te miejsca
A jaki preferujecie nawóz?
Na wiosnę nawozilem yara mila a po tym jeszcze sypałem Nawóz wieloskładnikowy Inco granulat
Wiolka5_7 11:06, 14 cze 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20472
Kefir napisał(a)

Czyli dosypać tylko w te miejsca
A jaki preferujecie nawóz?
Tak dosypać w te jasne miejsca i podlać dobrze, żeby nawóz się rozpuścił. Też miałam takie jasne wzorki jak mi siewnik nawalił ale posypałam w te jasne miejsca i się wyrównało
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 11:08, 14 cze 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20472
Kefir napisał(a)

Czyli dosypać tylko w te miejsca
A jaki preferujecie nawóz?
Na wiosnę nawozilem yara mila a po tym jeszcze sypałem Nawóz wieloskładnikowy Inco granulat
Tak posypać w te jasne miejsca jak skosisz trawnik

Ja zmieniłam niedawno na Florovit mistrzowski trawnik i jestem bardzo zadowolona jest super,bo ma mikrogranulki które się szybko rozpuszczają, więc nie spalisz trawy

Nawozisz nim co 3 tyg.
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
DanielES 17:06, 27 cze 2022

Dołączył: 09 maj 2020
Posty: 52
Cześć. W najbliższych dniach chce zrobic oprysk mojego trawnika amistralem 250 SC. Mam pytanie do bardziej doświadczonych ogrodnikow. Kiedy po oprysku można normalnie użytkować trawnik i puszczać pieska? Czy jeśli spryskaj wieczorem to rano już można normalnie funkcjonować? Pozdrawiam
LTomasz 17:42, 02 lip 2022

Dołączył: 29 sie 2019
Posty: 8
Drodzy forumowicze od jakiegoś czasu w jednym „pasie” trawnika pojawiła mi się chyba czerwona nitkowatosc. Trawnik już 4 letni siany, regularnie nawożone multiskladnikaowymi wymienianymi tutaj nawozami. Wertykulacja robiona wiosna. Podlewane regularnie - system nawodnienia.
Co mogę zrobić, takich plam mam około 10 i pojawiły się 2-3 tyg temu, początkowo myślałem ze coś przesadziłem z nawozem.
zyndramik 09:56, 29 sie 2022


Dołączył: 01 cze 2022
Posty: 1
Dzień dobry!
Proszę o informację co to za grzyb i jaki skuteczny środek zaaplikować na trawnik, żeby go usunąć. Po dotknięciu ręką pyli na czarno, brudząc skórą. Występuje punktowo, raczej w słonecznej części trawnika. Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.
Andrzej
Gardenarium 10:50, 26 gru 2022


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Te czarne to może śluzowce:

http://rolltraw.pl/poradniki/choroby-traw
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies