Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Choroby trawnika

Pokaż wątki Pokaż posty

Choroby trawnika

Gardenarium 16:31, 03 gru 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie można nic zrobić bo nie działa oprysk, więc się nie robi nic. Mróz też nic z tym nie zrobi. Na wiosnę trzeba to wygrabić , dasz nawóz, będzie ciepło, trawa dostanie żarcia i zacznie rosnąć. Zasilona nawozem ruszy z kopyta i zarośnie i będzie pięknie. Tyle na dziś.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Patryk0 21:59, 03 gru 2021

Dołączył: 18 mar 2021
Posty: 5
dziękuję za porady
Potasznicy 10:03, 16 lut 2022

Dołączył: 16 lut 2022
Posty: 2
Dzień dobry
Dwa lata temu zakładaliśmy trawnik. Trawa z początku pięknie rosła, po zimie jednak w pojawiła się pleśń śniegowa, która po wertykulacja i nawożeniu odpuściła. W tym roku jak pierwszy śnieg odpuścił na nowo ukazała się pleśń tylko na dużo większa skale i wygląda trochę inaczej, wiec nie jesteśmy pewni czy to również jest pleśń śniegowa. W ogrodzie na tyłach domu pleśń pokrywa większość trawnika. W dodatku pod drzewkami owocowymi zasadzonymi dwa lata temu pojawił się mech. Przysyłam zdjęcia trawnika.
Czy trawnik uda się uratować? Co zrobić by zapobiec temu na przyszłość?
Proszę o pomoc!

Pozdrawiam
Ilona
Gardenarium 14:32, 18 lut 2022


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tutaj pewnie jest niżej i woda może stoi? wyrównać pow. trawnika.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Potasznicy 14:09, 13 mar 2022

Dołączył: 16 lut 2022
Posty: 2
Gardenarium napisał(a)
Tutaj pewnie jest niżej i woda może stoi? wyrównać pow. trawnika.


Witam ponownie

Niestety problem występuje bez względu na ułożenie terenu - cały trawnik jest nieco „z górki”, pleśń jest już praktycznie wszędzie.

Użyliśmy wapna póki co ze względu na pogodę, pytanie czy jak temperatura wzrośnie warto zrobić oprysk np. Scorpion 325 lub Topsin?
Gardenarium 15:29, 13 mar 2022


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Zrobić koszenie jeśli kosiarka weźmie w ogóle, potem lekka wertykulacja, leciutka, wydrapać zgniłe źdźbła, posypać ziemią lub kompostem, przegrabić odwrotną stroną grabi, czekać na dobrą pogodę, temp gleby powinna wynosić plus 12 stopni, wtedy trawnik zaczyna rosnąć. Gleby nie powietrza.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
dar55 10:24, 16 mar 2022

Dołączył: 16 mar 2022
Posty: 1
Witam
Potrzebuję identyfikację choroby trawnika.
Trawnik ma 5 sezon , rolka, nawadnianie.
Kółka ze zdjęć zaczęły się ze dwa lata temu a nasiliło w poprzednim sezonie.
Podkopałem troszkę i raczej pędraków nie ma za to są dżdżownice i to sporo. Ziemia na trawnik nie głęboka bo 5-8 cm a pod spodem raczej gliniasta.
Zaraz zaczną się pierwsze prace i chciałbym wiedzieć w jakim kierunku pójść by odratować trawnik.

fotki z lata

fotki z marca

Po usunięciu "obręczy" pozostaje czysta ziemia.
Czy już warto zaczynać wertykulację i ogólnie prace przy trawniku czy też jeszcze poczekać do kwietnia.
Kefir 10:19, 28 maj 2022

Dołączył: 28 maj 2022
Posty: 4
Witam jestem tu no wy wiec mogę nie znać do końca zasad wiec wybaczcie.
Mam pytanie odnośnie trawy
trawa założona 3 sierpnia tamtego roku na podłożu gliniastym z dosypaną ziemią z pola uprawnego na jakies mx 10cm ( miejscami mniej )
urosła piękna ale po zimie zmizerniała wiec ja delikatnie zwertykulowałem i nawiozłem ( mysle że mogło być troche mało ale nie ja ją nawiozłem (yara mila) ,trawa zaczeła rosnąć ale z żółtymi pasami no wiec kupiłem walec z kolcami i ja napowietrzyłem do tego też jeszcze raz nawiozłem i dosiałem trawę ( w żółtych wiecej) i potem delikatnie na całym, no i ciagle podlewam ( mam zrobione zraszacze i codziennie rano o 8:00 przez 25 minut
miną miesiąc i nie bardzo było widać wiec dosypałem nawozu Florovit Nawóz Wiosenny do Trawy Trawników
teraz troche pasy sie zmniejszyły
I zastanawiam sie czy dac jej juz spokój i czekać ?
Gardenarium 08:56, 30 maj 2022


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Pasy powstały w wyniku rozsiewania nawozu siewnikiem, tu gdzie blado - brak nawozu a tu gdzie zielono - jest nawóz, dosyp tam gdzie nie ma, a potem nawoź trawnik równomiernie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Patryk0 14:52, 01 cze 2022

Dołączył: 18 mar 2021
Posty: 5
Witam
Potrzebuję zidentyfikowania choroby trawnika. Trawnik niecałe 2 lata, w kwietniu wszystkie prace pielęgnacyjne wykonane generalnie trawa wyglądała pięknie. Natomiast teraz trawnik robi się marniejszy, trawa się wysusza, ale ze względu na chorobę. Chciałbym dodać, że problem był już w tamtym roku, z całą pewnością przez zbyt długie podlewanie wieczorem, nawoz zniwelował problem, ale teraz znów się pojawią. Teraz niestety nie mogę sypnąc nawozem, ponieważ wysypany jest ten dlugodziajacy na 100 dni i pewnie nadmiar tą trawę by spalił. Co to może być i jak temu zaradzić. Proszę o pomoc.



Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies