Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Choroby trawnika

Pokaż wątki Pokaż posty

Choroby trawnika

zakol13 21:02, 11 cze 2013

Dołączył: 10 wrz 2012
Posty: 94
Trawnikowi nie szkodzi ale ten środek to straszny syf. Jak nim lałem to capiło takim jakby gazem jeszcze na trzeci dzień. I niestety oprócz pędraków wybiło też pożyteczne dżdżownice
____________________
Piterek83 21:46, 11 cze 2013

Dołączył: 07 cze 2013
Posty: 13
Znalazłem w internecie taki środek

http://www.floks.pl/biomass-sugar-preparat-na-pedraki-i-nicienie-200ml-target,id1062.html

____________________
Ula 12:48, 30 cze 2013

Dołączył: 30 cze 2013
Posty: 3
Cześć,

W trawniku pojawiło mi się coś czarnego przypominającego połączenie waty mchu i mazi.

W załączniku przesyłam zdjęcie.

Czy ktoś spotkał się z czymś takim ?

Za pomoc będę wdzięczny.

Gardenarium 16:27, 30 cze 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Różne typy co to może być:
- grzyb o nazwie czernidlak
- algi


Zobacz czy były wcześniej takie grzyby?

http://www.ogrodowisko.pl/watek/1075-grzyby-kapeluszowe-na-trawniku?page=5
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Ula 22:37, 30 cze 2013

Dołączył: 30 cze 2013
Posty: 3
Gardenarium napisał(a)
Różne typy co to może być:
- grzyb o nazwie czernidlak
- algi


Zobacz czy były wcześniej takie grzyby?

http://www.ogrodowisko.pl/watek/1075-grzyby-kapeluszowe-na-trawniku?page=5


Dziękuję za szybką odpowiedź.
Faktycznie są to algi.
Mam jeszcze pytanie czy może wiadomo jak z nimi walczyć bo jedyne informacje jakie znalazłam dotyczyły basenów .

Pozdrawiam
Gardenarium 13:33, 01 lip 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Algi pojawiają się na zbyt zbitych i zbyt wilgotnych glebach, ogranicz podlewanie przede wszystkim.
Powinno pomóc, a następnie zrób:

- drenaż tych miejsc

- jeśli wierzchnia warstwa jest nieprzepuszczalna napowietrz ją na głębokość 10-15 cm wgłąb aeratorem (przyrząd z rurkami)

- nie chodzić po trawniku kiedy jest mokry
- zapewnij dobrą pielęgnację, wertykulacja wiosną i jesienią
- piaskowanie trawnika
- zastosuj preparat z zawartością siarczanu żelazawego Nie jestem pewna ale chyba Antymech to zawiera

Wyczytałam że pomaga chlorek benzalkoniowy, ale nie wiem w jakich jest preparatach.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Chlorki_benzalkoniowe

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Ula 19:58, 02 lip 2013

Dołączył: 30 cze 2013
Posty: 3
Bardzo dziękuję za informację.
Spróbuję zadziałać zgodnie z sugestiami .
Mario 22:24, 07 lip 2013

Dołączył: 22 maj 2013
Posty: 4
Witam. Mam pytanie czy można opryskać trawnik miedzianem. Wtym roku na wiosnę wysiałem trawę, ładnie wzeszła i zadarniła się. Ale jakiś miesiąc temu zaniepokoiło mnie że robi się dużo filcu. Zdaleka trawnik wygląda ładnie ale pod spodem żdzbła trawy są jakieś dziwne. A rankiem kiedy jest rosa widać między trawą jakby pleśń. Ale tylko rano, po wyschnięciu rosy znika. Pierwszy raz mam taki problem. Rok temu na jesień wysiałem z drugiej strony domu więkrzy trawnik i nie ma takiego problemu. A może jakiś inny preparat na choroby grzybowe.
Gardenarium 08:37, 11 lip 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jeśli posiałeś trawnik za gęsto, to często się zdarza takie zamieranie młodych siewek, bo po prostu mają za ciasno. Pokaż ten problem na zdjęciu. Bo może to po prostu kropelki rosy a nie pleśń
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
wladek1 23:26, 22 sie 2013

Dołączył: 07 cze 2013
Posty: 2
Witam wszystkich serdecznie! Już od kilki miesięcy czytam forum. Super!!!! Dziękuje bardzo za dużą ilość pożytecznej informacji.
A teraz potrzebuję pomocy. Coś się dzieje z trawnikem. Trawa usycha , lekko wyjmuje się z ziemi i to się powiększa się. To co widać na zdjęciach powiększyło się w 1,5 miesiąca. Sprawdziłem obecnośc pędraków na glebokości około 15-20cm - nie ma ( w konpostowniku kilka metrów od tego miejsca zaobserwowałem nieznaczną iłość ). Trzeba dodać że trawnik jest nie równy i miejsce na którym powstał problem jest najwyżczym miejscem na trawniku. Koszę , nawożę trawnik wg zaleceń szanownych forumiwiczów . Podlewanie , to już gorzej - system nawadniania nie działa a ja mam taki tryb pracy że nie zawsze jestem w domu ale staram się 2-3 razy tygodniowo ale obficie .
Czy może byc to choroba grzybowa? Na wszelki przypadek polałem Topsinem.
Dziękuję bardzo i z niecierpliwością czekam na pomoc.



Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies