Gdzie jesteś » Forum » Wrzosowate » Różaneczniki - sadzenie i pielęgnacja

Pokaż wątki Pokaż posty

Różaneczniki - sadzenie i pielęgnacja

Martek 15:21, 10 sie 2011


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
Takie obrazkowe pokazy do mnie bardzo przemawiają Danusiu ,Czasami się czyta i strach blady przed wykonaniem ,a tu proszę wszystko jak na dłoni
____________________
Pozdrawiam Martek :) Kolorowe-rabaty - Wizytówka - Kolorowe rabaty
Sebek 19:20, 10 sie 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
gardenarium napisał(a)
Moja taka sama Sebek Ciebie to jeszcze na świecie nie było Jejku Jaki z Ciebie młody człowiek

____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
magja_ 01:21, 11 sie 2011


Dołączył: 17 cze 2011
Posty: 788
Martek napisał(a)
Magja czytam Cię jak dobrą ,dokumentalną książkę.To bardzo ważne wiedzieć co się ma w ogrodzie ...
Magjo w taką ziemię włożyłam cisy,małe ich zaszczepki i w taką razem z obornikiem miałam wkładać rh ...
wysokowartościowy,bogaty w próchnicę torf bez dodatków pH 3,5-4,4 .Na cisy nie wiem ,a do rh chyba nie taka ...???


wysokowartościowy - bogaty w próchnicę to reklama z worka? Ładnie to ujęli

Bogaty bogaty - w próchnicę owszem ale bardzo mało zaopatrzony w substancje pokarmowe.

____________________
magja_ 01:23, 11 sie 2011


Dołączył: 17 cze 2011
Posty: 788
TORF WYSOKI - to torf dobrej jakości - czyli luźna włóknista struktura, brązowy kolor i dużo materii organicznej która przede wszystkim zapewnia rh to czego potrzebują najbardziej - czyli kwasy humusowe, decydujące o kwaśnym odczynie gleby. Torf wysoki to ph rzędu 3,5-4,5. Składa się w prawie 60% z węgla i niestety jest dość ubogi w składniki pokarmowe. Struktura tego torfu utrzymuje się bardzo krótko, w zasadzie już po roku następuje jego rozkład. Słabo "magazynuje" nawozy, jest idealny żeby napowietrzyć glebę, rozluźnić ją i poprawić pojemność wodną. Niestety charakteryzuje się bardzo dużą siłą ssącą i dlatego nie nadaje się do sadzenia w ogrodzie jako podłoże jednorodne!

TORF WYSOKI ODKWASZONY - to ta sama materia z dodatkiem wapna, aby zneutralizować działanie kwasów humusowych. Zawiera już więcej składników pokarmowych.

TORF NISKI - pH 5,5 - 6,5 lub o pH 7,0 - 7,5 (czyli wymieszany z nawozem wapniowym), jest silniej rozdrobniony i rozłożony. Jest zasobny w składniki pokarmowe. Ma czarną barwę.

SUBSTRAT TORFOWY - pH: 5 - 6,5 oczyszczony, często mielony z dodatkiem wapna i najczęściej wzbogacony nawozami, czasami dodaje się środki na przyczepność wody /np. perlit wermikulit glinkę/- umożliwiające szybkie jej wchłonięcie przez torf.
____________________
Martek 01:23, 11 sie 2011


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
Magja to napisz mi co do tego mam dodać tym sadzonkom cisa i rh ?Mam jak wspomniałam obornik przeleżały Już jutro napisz,mnie osobiście kleją się oczy ...Dziękuję za odzew i życzę miłych snów
____________________
Pozdrawiam Martek :) Kolorowe-rabaty - Wizytówka - Kolorowe rabaty
Martek 01:28, 11 sie 2011


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
O tak to jest podpowiedź Magja Dziękuję Ale czy nie jest też tak ,że jak sie już da słabszą ziemię to wyrówna się jej wartość stosując nawozy ???
Zwykle do siewek nie stosuje się nawozów i nie wiem czy to też nie powinno działać przy tych siewkach jakie zebrałam cisa.Korzonek to patyczek cieniutki ... Mam 5 sadzoneczek takich około 5 cm ,jedna nawet dłuższa była ,ale ją od góry skróciłam Idę dobranoc ,jeszcze raz dzięki za te wszystkie rady dobra kobieto
____________________
Pozdrawiam Martek :) Kolorowe-rabaty - Wizytówka - Kolorowe rabaty
magja_ 01:32, 11 sie 2011


Dołączył: 17 cze 2011
Posty: 788
Jedyne gotowe podłoże w jakie ja bym ewentualnie wsadziła rh to takie: http://www.cdn-nawozy.pl/strona/index/id/29
/wcale nie zamierzam reklamować tej firmy - ot ładnie wszystko opisali/.

Żadne szwabskie Marta - nie da Ci tego co dać Ci może prawdziwy obornik + torf kwaśny + domieszka ziemi ogrodowej.

Chyba że wymyślono już coś ekstra - to pisz...
____________________
Martek 01:36, 11 sie 2011


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
Ale ten mój torf jest kwaśny ???
____________________
Pozdrawiam Martek :) Kolorowe-rabaty - Wizytówka - Kolorowe rabaty
Martek 01:42, 11 sie 2011


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
Nie widziałam raczej takiej firmy u mnie ,ale się rozejrzę .Jak będę w ogrodniczych poczytam co jest na opakowaniach napisane Magjo
U nas 12-14 Jarmark Jagieloński dopiero po niedzieli ruszę na ogrodnicze podboje Strasznie dużo czasu spędziłam na temacie,a przecież życie to nie tylko nasze ogrody ...Miłej nocy
____________________
Pozdrawiam Martek :) Kolorowe-rabaty - Wizytówka - Kolorowe rabaty
magja_ 01:44, 11 sie 2011


Dołączył: 17 cze 2011
Posty: 788
Martek napisał(a)
O tak to jest podpowiedź Magja Dziękuję Ale czy nie jest też tak ,że jak sie już da słabszą ziemię to wyrówna się jej wartość stosując nawozy ???
Zwykle do siewek nie stosuje się nawozów i nie wiem czy to też nie powinno działać przy tych siewkach jakie zebrałam cisa.Korzonek to patyczek cieniutki ... Mam 5 sadzoneczek takich około 5 cm ,jedna nawet dłuższa była ,ale ją od góry skróciłam Idę dobranoc ,jeszcze raz dzięki za te wszystkie rady dobra kobieto


Przestań jeść warzywa i owoce i spróbuj wyrównać sobie jakąś reklamowaną kolorową pastylką....

Młode nawozu dużo nie potrzebują to prawda i substraty torfowe często im wystarczają - sprawdzają się bardzo dobrze /tym bardziej że torf ma substancje ułatwiające młodym korzeniom rozrost/ ale takiego mocnego kwachu jak w torfie wysokim im nie dawaj bo nie lubią... Nie będziemy też cudów kupować - bo za te cuda to mogłabyś ze 2-3 pewne sadzonki sobie kupić Masz może wapno? Albo jakiś inny substrat... coś w co sadziłaś balkonowe? Obornik też mogą dostać jak dobrze rozłożony - odrobinę. Jutro coś uzgodnimy... a kompost ? byłby nawet lepszy niż obornik dla cisa ...
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies