Gdzie jesteś » Forum » Wrzosowate » Różaneczniki - sadzenie i pielęgnacja

Pokaż wątki Pokaż posty

Różaneczniki - sadzenie i pielęgnacja

Aurelllia 00:20, 15 lis 2020


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
Ja do dołka wsypuję mieszankę torfu kwaśnego z kompostem i w takim podłożu rosną mi najlepiej. Swój pierwszy różanecznik posadziłam w samym torfie kwaśnym i potem żałowałam, bo strasznie szybko wysycha mu bryła korzeniowa i w okresach suszy muszę czuwać nad jego sukcesywnym podlewaniem, natomiast reszta sobie świetnie radzi, bo kompost zmieszany z torfem dobrze magazynuje wodę
____________________
Aurelia Ogrodowe kreacje, Wizytówka
Kokesz 08:12, 15 lis 2020


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
No właśnie, myślę czasem, że producenci specjalnie tak mówią, żeby roślinami szybciej padła bo się przesuszy i klient kupi nową.
Interes się kręci...
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Gardenarium 19:34, 18 gru 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Torf kwaśny 2 części, obornik krowi przerobiony 1 część, kora sosnowa przekompostowana 1/2 części, próchnica kwaśna 1 część - taka moja rada.

Bez kamieni na wierzchu i bez szmaty, posadzenie na lekkim wzniesieniu, nie ściółkować przy nasadzie pnia.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
kachat 21:06, 28 mar 2021


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
Mam odmianę Królewskich Rododendronów (bodajże Kazimierz Odnowiciel), która rośnie mocno, ale w ogóle się nie rozkrzewia. Co roku gałązki tylko się wyciągają, nie ma żadnych rozgałęzień. Przycięłam krzaka mocno, ale nic to nie dało - dalej jest to samo! Czy da się coś z tym zrobić? Dlaczego tak się dzieje?
____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
Honzik 11:03, 07 kwi 2021

Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 30
sadzę w ziemi gotowej do borówek, jak na razie jest nieźle tylko mam często zmarnowane przez chorobę grzybową, antraknoze albo fytoftoroze, liście więdną, wijaja się i brązowieja, włąśnie zlałem je ridomilem zobaczymy czy pomoze
____________________
brydziasia 18:14, 23 kwi 2021

Dołączył: 28 mar 2016
Posty: 139
Kachat Kazimierz Odnowiciel jest wycofany z linii rod. Królewskich ze względu na słaby przyrost i uwstecznienie, także to nie kwestia pielęgnacji, a słabej odmiany.
Edit: pokręciłam, to Zygmunta III wycofali, przepraszam.
kachat 14:28, 06 maj 2021


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
brydziasia napisał(a)
Kachat Kazimierz Odnowiciel jest wycofany z linii rod. Królewskich ze względu na słaby przyrost i uwstecznienie, także to nie kwestia pielęgnacji, a słabej odmiany.
Edit: pokręciłam, to Zygmunta III wycofali, przepraszam.
Zygmunta też miałam/mam, i został wycofany ze sprzedaży głównie ze względu na chorowitość - do dziś moich krzaków, po kilku latach, nie udało mi się wyprowadzić na prostą :/ Niestety stwierdzam, że wszystkie (oprócz Łokietka) odmiany Królewskich są kompletnie do niczego
____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
Gardenarium 23:37, 29 maj 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
jacopp9 napisał(a)
Dzień dobry
Proszę o informację co mogło stać się z kwiatami.
Krzak był zabezpieczony na zimę agro włókniną.








Przemarzły, to możliwe wytłumaczenie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Sunnka 07:22, 01 cze 2021

Dołączył: 01 cze 2021
Posty: 1
Mój rododendron też nie zakwitł w tym roku. Wytworzył długie cienkie puste pąki ☹️ Czy należy je oberwać i zostawić ten najmniejszy w nadzieji że zakwitnie w przyszłym sezonie?
Gardenarium 08:34, 01 cze 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Na wierzchołku tych pędów pwoinny być kwiaty. Nie usuwaj ich bo tym samym kwiatów będzie mniej
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies