Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Różaneczniki - choroby i szkodniki

Pokaż wątki Pokaż posty

Różaneczniki - choroby i szkodniki

Jola 12:36, 13 kwi 2012


Dołączył: 14 lip 2011
Posty: 70
Dziękuję bardzo za pomoc i optymistyczne wiadomości Cieszę się, że przeżyje.
Magja_ on nie był tak bardzo przysypany. Tuż przed zrobieniem zdjęcia mąż koło niego rozrzucił ziemię, bo troszkę podwyższamy teren. Muszę go przesadzić w inne miejsce, docelowe. Tylko nie bardzo wiem gdzie. To jest Rh Cunningham's White, a mam mało zacienionych miejsc koło domu, gdzie mogłabym go posadzić. Poradzi sobie na słońcu, czy nie bardzo?
____________________
Ogródek szczypiorka :)
magja_ 15:30, 13 kwi 2012


Dołączył: 17 cze 2011
Posty: 788
Poradzi sobie bez problemu jak będzie miał stałą wilgotność. Natomiast może znajdziesz mu takie miejsce że latem ma słońce a zimą ma cień / słońce idzie niżej więc może skryje się za jakimś drzewkiem, domem, żywopłotem ...?/ Tak piszę - może się coś znajdzie, bo dla rh gorsze zdecydowanie jest słońce zimowe i to ono wyrządzić może większe szkody niż to letnie.
Ale i tak zdecydowanie najlepszy jest półcień.
____________________
Iwcia 10:44, 21 kwi 2012

Dołączył: 10 sty 2012
Posty: 1212
Co jest mojemu RH? Tak wygląda każdy wyższy pąk, niektóre jeszcze gorzej. Młode wyrastające listki są uszkodzone, jakby porozrywane i do tego pojawił się wiosną biały nalot. Podejrzewam mączniaka ale czy on może powodować takie zniekształcenia? Czy może grasuje jaki zwierz?Jak go ratować?

____________________
Mój przyszły ogród
magja_ 17:04, 21 kwi 2012


Dołączył: 17 cze 2011
Posty: 788
Mączniak to temp. 19-22 , a zarodniki ruszają w temp. powyżej 10. Szkoda że nie ma większej perspektywy na krzew, ale wydaje mi się że jest zdrów, a tutaj obstawiałabym na drugi przyrost roczny, który nie zdążył się właściwie wykształcić. Wiele rh w ubiegłym roku tak "wariowało". Piękny pąk który już niebawem ucieszy Cię wspaniałym kwiatem, i obrzmiałe już pąki liściowe.
Czasem zdarzają się jakieś plamki, przebarwienia, uszkodzenia. To tak jak z nami - my też mamy swoje skazy szczególnie na charakterze
____________________
Gardenarium 19:34, 21 kwi 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Post przeniesiony z "Sadzenie i pielęgnacja"

Puskaogrodniczka napisał(a)
Czy jest jeszcze szansa dla moich okazów?





Obraz nędzy i rozpaczy.

Drugi krzaczek w nieco lepszej formie- ale też niezdrowy.



Pomocy.
Co robić?

Post powinien być chyba w dziale choroby różaneczników?- jeśli tak, przepraszam !
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Iwcia 19:41, 21 kwi 2012

Dołączył: 10 sty 2012
Posty: 1212
Szkoda że nie ma większej perspektywy na krzew
jutro zrobię zdjęcie całości tak dla pewności. Cieszę się, że nic mu nie jest

Wklejam zatem foto całości. Mam nadzieję, ze diagnoza będzie podtrzymana
____________________
Mój przyszły ogród
iwona100na 18:51, 22 kwi 2012


Dołączył: 22 wrz 2011
Posty: 271
mam problem z moim różanecznikiem Wygląda coraz markotniej
Jest na nim - szczególnie na pąkach jakby biały nalot. Liście również są nim pokryte - nalot jest biały, miejscami brązowawy. Liście od spodu mają małe brązowe plamki i się wybrzuszają - są wklęsło - wypukłe
Czy to szara pleśń?

____________________
Iwona - Ogród amatora - proszę o pomoc
iwona100na 19:13, 22 kwi 2012


Dołączył: 22 wrz 2011
Posty: 271
Ja swojego różanecznika mam dopiero od 1,5tyg. - mój pierwszy w życiu.
Jak go kupiłam był piękny, ciemnozielony, a teraz jest coraz bardziej biały, liście dziwnie się wywijaja - poobrywałam je. Nie wiem czy dobrze zrobiłam


____________________
Iwona - Ogród amatora - proszę o pomoc
Gardenarium 19:50, 22 kwi 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wzdęcia i zniekształcenia liści powodują choroby grzybowe, albo jeśli coś nakłuwa blaszkę liściową.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 19:55, 22 kwi 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308


Odnośnie plam na liściach (brzegi) opryskaj preparatem Baymat AE.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies