Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród moich marzeń

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród moich marzeń

Sebek 21:26, 23 sie 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
aniusiatr napisał(a)
Wątek Danusi o zimowaniu bukszpanów przeczytany i już wiem, że na zimę powędrują do garażu. Szkoda by mi było gdyby zmarzły tym bardziej że są z własnej hodowli od małej gałązeczki.

Aż trudno uwierzyć, że taki stożek i kula z własnej hodowli - ile lat ci to zajęło?
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
alinak 21:31, 23 sie 2011


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
z włóknina to jest loteria . ja mam przykre doświadczenia na rabacie z iglakami . chwyciły wszystkie grzyba , korzeniły się płytko .teraz już mi się nie chce ściągać , bo stara rabata ,drzewa wyrosły , więc pryskam co roku na grzyba i męczę się ogólnie
ale np. pas thuji mam też z włóknina i jest od 6 lat ok . z tym że miejsce bardziej suche i słoneczne . trzeba uwzględnić kilka warunków i wtedy decydować się na włókninę

co do kory ,to niestety trzeba co roku dosypywać i jest ok.
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
aniusiatr 21:36, 23 sie 2011


Dołączył: 06 sie 2011
Posty: 164
Wszystkie bukszpany jakie mam są z mojej hodowli ile lat mają trudno powiedzieć. Pierwsze z nich to może 9-10 lat i to właśnie ta kula i stożek. Rosną u mnie na obrzeżach warzywniaka i staram się je prowadzić w formie jako takich kul - te wczorajsze po wsadzeniu do doniczek przycięłam na odpowiedni kształt przykładając szablon.
____________________
Ania - Ogród moich marzeń
aniusiatr 23:21, 23 sie 2011


Dołączył: 06 sie 2011
Posty: 164




Te kulki Sebek to też moje dzieciaczki
____________________
Ania - Ogród moich marzeń
marzena 23:27, 23 sie 2011


Dołączył: 29 gru 2010
Posty: 5909
uroczo wyglądają te kulki !
a to, ze jesteś ich twórczynią dodatkowo wzmacnia efekt
____________________
marzena O....!
aniusiatr 23:34, 23 sie 2011


Dołączył: 06 sie 2011
Posty: 164
Witaj Marzenko!
Jak je kiedyś wsadzałam nigdy nie myślałam, że trafie kiedykolwiek na Ogrodowisko gdzie bukszpan gra główną rolę. Teraz bardzo się cieszę, że mam go sporo i mogę wykorzystać u siebie ale inaczej niż rosły do tej pory.
Mam długi wjazd przy którym rosną te kulki i chyba ta odległość daje najlepszy efekt.
____________________
Ania - Ogród moich marzeń
monteverde 00:14, 24 sie 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
super kuleczki ile mają lat?
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
hanka_andrus 07:06, 24 sie 2011


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Świetna robota!
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
aniusiatr 21:15, 24 sie 2011


Dołączył: 06 sie 2011
Posty: 164
Monteverde miło, że wpadłaś - o starości kulek już odpowiadałam Sebkowi. Co roku wsadzam nowe by się ukorzeniły więc trudno mi określić które są z jakiego roku. Najstarsze mają około 9 lat ale te które pokazałam to może jakieś 5 lat - sama nie wiem.

Haniu dziękuję za miłe słowa - zapraszam częściej.
____________________
Ania - Ogród moich marzeń
ana_art 21:20, 24 sie 2011


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
aniusiatr napisał(a)
Wszystkie bukszpany jakie mam są z mojej hodowli ile lat mają trudno powiedzieć. Pierwsze z nich to może 9-10 lat i to właśnie ta kula i stożek. Rosną u mnie na obrzeżach warzywniaka i staram się je prowadzić w formie jako takich kul - te wczorajsze po wsadzeniu do doniczek przycięłam na odpowiedni kształt przykładając szablon.

a JAKIEGO SZABLONU UŻYWASZ?
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies