Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Tulipanowiec - Liriodendron

Pokaż wątki Pokaż posty

Tulipanowiec - Liriodendron

Pwl 16:47, 08 sie 2011


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 925


Tulipanowiec ( Liriodendron )

Drzewo z rodziny magnoliowatych. Wyróżnia się dwa gatunki - Tulipanowiec Chiński oraz Tulipanowiec
Amerykański. Po osiągnięciu odpowiedniej wielkości przeważnie od czerwca na drzewie pojawiają się
kwiaty przypominające tulipany. W polskich warunkach Tulipanowce osiągają 25-30 metrów wysokości.
Tulipanowiec jest drzewem światłolubnym wymagającym nasłonecznionych stanowisk. Tulipanowiec
amerykański uważany jest za najszybciej rosnące i najwyższe drzewo na wschodzie USA. Roczny
przyrost drzewa może wynosić nawet 50 cm.
____________________
paweł
Pwl 16:53, 08 sie 2011


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 925

Młoda sadzonka tulipanowca


Osobiście uważam, że nie ma co bać się rozmiarów tego drzewa,
Poza tym oryginalna zieleń i wygląd liści tulipanowca na pewno są
tego warte
____________________
paweł
Gardenarium 21:27, 08 sie 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Zdjęcia tulipanowców

Mam to drzewo i wbrew zakazom o jego cięciu, tnę co roku, ograniczając koronę. Kilkakrotnie był też wyłamany w czasie burz i zatracił przewodnik.
Uważam, że to bardzo kruche drzewo.

U mnie kwitł po 6 latach



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Pwl 21:54, 08 sie 2011


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 925
Ja liczę na giganta rośnie solo więc nie będzie nawet przycinany. Oby tylko się nie łamał. Co więcej
młode sadzonki zaleca się okrywać na zimę ponieważ w naszym klimacie mogą przemarzać więc warto
o tym pamiętać sadząc to drzewo. Należy też unikać przesadzania ze względu na kruche korzenie.

____________________
paweł
marzena 00:50, 10 sie 2011


Dołączył: 29 gru 2010
Posty: 5909
ja też mam tulipanowca od 4 lat, na razie jeszcze nie kwitł - nie formuję jego korony, ma dość ładny pokrój...
ale rośnie częściowo w cieniu innego drzewa, w każdym razie nie widzę potrzeby ingerencji - nie przycinam, nie okrywam na zimę...
____________________
marzena O....!
marzena 15:21, 11 sie 2011


Dołączył: 29 gru 2010
Posty: 5909
tak wygląda :


chyba trochę przeszkadza mu rosnąca w sąsiedztwie okazała brzoza...
____________________
marzena O....!
Gardenarium 08:21, 03 wrz 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Brzozę trzeba ograniczyć albo póki jeszcze tulipanowiec młody - przesadzić go. Tak blisko posadzone będą sobie szkodzić
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 10:33, 25 paź 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Kwiaty tulipanowca na tkaninie



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 10:35, 25 paź 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jesienne liście tulipanowca



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 22:56, 02 lis 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tulipanowiec w listopadzie





____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies