Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój ogród - co dalej?

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogród - co dalej?

ewaglen 13:41, 06 paź 2011


Dołączył: 31 sie 2011
Posty: 719



Szczerze powiedziawszy trochę jestem rozczarowana moją szałwią omszoną. Wcześniej miałam inną, nie wiem jak się nazywała, ale miała ładniejsze liście. Szałwia omszona zawsze przyciagała mój wzrok na stronach ogrodniczych magazynów. Moja ma brzydkie liście i dość nędżne kwiatostany. Rośnie u mnie co prawda pierwszy rok.....Jak myślicie? Dać jej szansę, czy na kwarantannę za płot wysłać??

Czytałam gdzieś u Danusi, że klonów palmowych się nie tnie. Moj jest dość rzadki, chciałabym go zagęścić? Co powinnam zrobić
____________________
Mój ogród - co dalej?
popcorn 14:20, 06 paź 2011


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Witaj,
ale u Ciebie pieknie!!! Chcialabym pare Twoich duzych drzewek... super, pedze dalej ogladac

Nie znam sie, ja swojego palmowego nie tne, choc tez przydaloby mu sie zageszczenie... moze ktos podpowie?
pozdrawiam!!
____________________
Mój nowy ogródek
hanka_andrus 17:41, 06 paź 2011


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Ten jasny krzew ,obok świerka...interesuje mnie jego nazwa......
Gdzieś przegapiłam informację ,jak duży Twój ogród?
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Sebek 19:07, 06 paź 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
A ja mam do Ciebie pytanko - dlaczego trawnik na bokach jest jaśniejszy - zasycha?
Masz tam beton?
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
ewaglen 22:22, 06 paź 2011


Dołączył: 31 sie 2011
Posty: 719
hanka_andrus napisał(a)
Ten jasny krzew ,obok świerka...interesuje mnie jego nazwa......
Gdzieś przegapiłam informację ,jak duży Twój ogród?


To magnolia Haniu. Jeśli chodzi o wielkość ogrodu to 1240 m.kw.
____________________
Mój ogród - co dalej?
Gardenarium 22:24, 06 paź 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
ewaglen napisał(a)



Szczerze powiedziawszy trochę jestem rozczarowana moją szałwią omszoną.

Czytałam gdzieś u Danusi, że klonów palmowych się nie tnie. Moj jest dość rzadki, chciałabym go zagęścić? Co powinnam zrobić


Ja eksmituję swoją szałwię za płot, za mało atrakcyjna jednak, krótko jest ładna, potem się wykłada.

Wg mnie nie da się zagęścić klona tak jak innych drzewek. On wybitnie się nie daje.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
ewaglen 22:26, 06 paź 2011


Dołączył: 31 sie 2011
Posty: 719
Sebku, faktycznie w niektórych miejscach trawnik przy obrzeżu jest jaśniejszy. To chyba efekt uwalniających się związków świeżego cementu. Trzeba przy obrzeżu troskliwiej pielęgnować, podlewać i nawozić. Podobno z czasem nie będzie tego problemu.
____________________
Mój ogród - co dalej?
ewaglen 22:26, 06 paź 2011


Dołączył: 31 sie 2011
Posty: 719
Tak myślałam. Szałwię wykopię więc. Przy altanie musi rosnąć coś szlachetniejszego. Posadziłam już hortensję Limelight (dwie w jednym dołku). Może same hortensje posadzę przy altanie....Wolałabym coś niższego niż Limelight i koniecznie białego
____________________
Mój ogród - co dalej?
Gardenarium 22:29, 06 paź 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Może nie jest obniżony (znaczy cement z piaskiem?) Wtedy trawnik ma złe warunki na obrzeżach i dlatego zasycha. Czasem jak robią kostkę, dają tego cementu taką "gule", że nawet zraszaczy nie da się posadowić do końca tylko trzeba kuć.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
ewaglen 22:36, 06 paź 2011


Dołączył: 31 sie 2011
Posty: 719
U nas też tak robili. Nalepili za dużo i nierówno, twierdząc, że tego i tak nie będzie widać. A teraz musimy trawę przy obrzeżach traktować jak dziecko specjalnej troski. Mam nadzieję, że jak się zakorzeni głębiej to lepiej będzie sobie radziła.
____________________
Mój ogród - co dalej?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies