Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój ogród - co dalej?

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogród - co dalej?

ewaglen 20:06, 31 maj 2013


Dołączył: 31 sie 2011
Posty: 719
Lawendy czas



Ostatnia nieco późniejsza:

____________________
Mój ogród - co dalej?
ewaglen 21:20, 01 cze 2013


Dołączył: 31 sie 2011
Posty: 719
Wieczorowo, pachnąco.....




____________________
Mój ogród - co dalej?
jambosana 09:06, 12 cze 2013


Dołączył: 26 sie 2011
Posty: 585
1 czerwca kwitła Ci lawenda??. Oj u mnie nadal w pąkach. Jakie to jednak różnice. Ślicznie u Ciebie. Pozdrawiam
____________________
Pozdrawiam Beata http://www.ogrodowisko.pl/watek/3676-gdzies-wsrod-lak
ewaglen 09:55, 12 cze 2013


Dołączył: 31 sie 2011
Posty: 719
jambosana napisał(a)
1 czerwca kwitła Ci lawenda??. Oj u mnie nadal w pąkach. Jakie to jednak różnice. Ślicznie u Ciebie. Pozdrawiam


Witaj Beatko
Ja mam dwie odmiany lawendy. Jedna już kwitnie na całego (Blue Scent),natomiast druga dopiero zaczyna (nie wiem jaka to odmiana, ale wolniej rosnąca niż Blue Scent).
Nie mge się na te połacie lawendy napatrzeć, widok jak z bajki
____________________
Mój ogród - co dalej?
jambosana 12:40, 12 cze 2013


Dołączył: 26 sie 2011
Posty: 585
ewaglen napisał(a)



Nie mge się na te połacie lawendy napatrzeć, widok jak z bajki


Ja też nie mogę się oprzeć. Mam dwie odmiany jedną ciemniejszą, drugą jaśniejszą, ale nie znam nazw. Próbowałam identyfikować, ale coś trudno mi idzie. Rozsiewa mi się sama co roku, dosadzam więc ją wszędzie,gdzie się da, pasuje, czy nie pasuje. Zupełnie nie po "ogrodowiskowemu".... Dziś pracuje w domu i tak stukam w laptopa, a z ogródka dochodzi jej zapach. Uwielbiam to. Jeszcze czekam na róże, mam parę zapachowych, ty też chyba masz jakieś pachnące ślicznotki, pokazuj!
A kupiłam jeszcze lawendę pośrednią, ale ta w ogóle nie kwitnie, chyba nie pasuje jej jednak nasz klimat, ale same jej liście są ładne - srebrzyste i baardzo pachnące, więc jej nie wyrzucam.
____________________
Pozdrawiam Beata http://www.ogrodowisko.pl/watek/3676-gdzies-wsrod-lak
agata19762 12:41, 12 cze 2013


Dołączył: 22 mar 2012
Posty: 12004
Ewa masz śliczny ogród......
widzę, że też lubisz bawić się w fryzjera


miłego dnia !!!!!!
____________________
Agata **** Moje ukochane miejsce na ziemi **** Czas na zmiany.... **** Wizytówka - Moje ukochane miejsce na ziemi
popcorn 12:54, 12 cze 2013


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
wow, ile lawendy! i już kwitnie! bosko
pozdrówka
k.
____________________
Mój nowy ogródek
popcorn 12:59, 12 cze 2013


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Ewo, ale u Ciebie kolorowo, równiutko i elegancko! u mnie nigdy tak nie będzie
warzywny eksperyment cudo Buk tricolor jest przepiękny, jak duży on rośnie? pewnie wielki?
jakie masz z nim doświadczenia, nie przypalają mu się listki, nie zjada go coś?
pozdrawiam,
Karolina
____________________
Mój nowy ogródek
ewaglen 13:22, 12 cze 2013


Dołączył: 31 sie 2011
Posty: 719
Witam gości
Beatko, róże u mnie to długa historia. Miałam cały szpaler, ale już nie mam. Metodą prób i błędów dopasowywałam odmiany i kolory. Wiecznie byłam niezadowolona z efektu końcowego. Pracy przy nich było co niemiara i efekt inny od oczekiwanego, dlatego poszły do mamy. Teraz mam dwie różyczki i też nie takie Nie ma więc specjalnie czym się chwalić.
Agatko, masz rację To moje ulubione zajęcie, chociaż czasami trzeba się zmęczyć, bo tego jest sporo....
Karolinko, Buk tricolor, tak jak zasugerowałaś, rośnie wielki, ale dość wolno. Ja mam od 5 lat i ma około 120 cm. Będę go przycinać Tylko ma od dołu rozgałęziony pień. Nie mam z nim kłopotu, nie choruje, listki ma piękne. Mój warzywny eksperyment to już cały proceder. W wielu miejscach pousuwałam rozrośnięte jałowce i pozakładałam warzywne uprawy w gruncie, skrzynkach, dużych donicach, które wkopałam w żwir. W gruncie posadziłam pomidory, a w skrzynkach i donicach zasiałam szczypiorki, sałaty, rzodkiewki itp. Te skrzyneczki dopiero wczoraj zostały obsiane. Jak coś urośnie to pokażę.
Pozdrawiam
____________________
Mój ogród - co dalej?
ewaglen 23:07, 12 cze 2013


Dołączył: 31 sie 2011
Posty: 719
Dalszy ciąg lawedowego spektaklu...



____________________
Mój ogród - co dalej?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies