Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój ogród - co dalej?

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogród - co dalej?

ewaglen 09:43, 10 sty 2014


Dołączył: 31 sie 2011
Posty: 719
Witajcie kochani. Wasze odwiedziny w Nowym Roku to bardzo mila niespodzianka Dzięki za pochwały i uznanie Muszzę jednak Wam coś wyznać Ja ciągle jestem gdzies na początku drogi do samozadowolenia z efektów moich poczynań...Duzo od siebie wymagam i ciągle poszukuję....
Mozna to zdefiniować jako ustawiczne dążenie do zmiany, by było ładnie Efekt to ustawiczny niepokój

Nikito, iglaczki pod domem to świerki Nidiformis, one nie sa formowane. Jeszcze ich nie ciełam, ale wiem, ze to mnie nie ominie, bo są coraz większe.

Jolu, ja swoje krzewy kupowałam w wiekszości na Metalowej, jadąc od Lwowskiej po prawej stronie. Ten ogrodnik ma zadbane i zdrowe rosliny. Zakupy internetowe to głównie lawenda. Też się nie znam na roslinach. Wiele rzeczy robię metodą prób i błędów To kwestia czasu. Ja byłam strasznym ogrodowym ignorantem, ale dość szybko nadrabiam zaległości
Jesli chodzi o malowanie, powiem tak: chcialabym, ale nie potrafię. Jak mi przyjdzie coś narysować, to efekt jest mizerny. Poza tym nie mam wyobraźni przestrzennej. Dopiero jak jest gotowe to się określam. Wcześniej nie potrafię przewidzieć efektu. Pozwól więc, ze w kwestii talentu nie zgodzę się z Tobą W moim przypadku to głównie wrazliwość na kolory. Lubię sie nimi bawić. Generalnie jednak jestem bardzo aktywna zawodowo (czytaj: praca po całych dniach) i nie mam zupełnie czasu na eksperymentowanie ze swoim"talentem". Nawet ostatnio nie gram i nie śpiewam, a to lubie najbardziej Aktualnie mam zapalenie oskrzeli i jestem na zwolnieniu, stąd obecność na forum Jak juz w końcu przyjdzie ten ciepły czas i ogrodowa aktywność powróci, zapraszam Cię Jolu na kawkę w moim ogródku. W końcu dzieli nas tylko około 20 km

Pozdrawiam noworocznie wszystkich

.
____________________
Mój ogród - co dalej?
Nikita 18:31, 08 lut 2014


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5919
Puk puk...Ewa ...pobudka.....już prawie wiosnę mamy.....
____________________
Nikita -Szmaragdowy Zakątek / Wizytówka / Wizytówka-portrety host
ewa004 17:11, 12 lut 2014


Dołączył: 29 maj 2012
Posty: 15264
Witaj Ewa
Dzisiaj przez przypadek trafiłam do Twojego ogrodu i .....przepadłam
Masz piękny ogród ,piękny dom ,wszystko takie przemyślane i tak sterylnie czysto że aż trudno uwierzyć że tam ktoś mieszka
Ewa masz na tarasie płytki,też się nad nimi zastanawiam ,ale zawsze miałam obawy jak to jest z utrzymaniem ich w czystości .
U ciebie na każdym zdjęciu nawet jednego śladu na nich nie ma
Jak je oceniasz ? czy kładąc je skazujesz się na wieczne mycie żeby było czysto ?

Zaznaczam watek i poczekam aż wrócisz
____________________
Ewa - Co z tym ogródeczkiem począć
bella 15:00, 25 lut 2014


Dołączył: 10 lut 2013
Posty: 200
Witaj Ewo. masz piękny ogród nic tylko pozazdrościć. Widzę, że drzewka owocowe obłożone sa kostką , mam pytanie jak się kosi wokół drzewek. Mam posadzone 5 klonów i też planuje zrobic z kostki takie otoczki, ale parę osób mi odradza , że się źle kosi trawe . Proszę o poradę.
____________________
Iza Duży ogród i brak pomysłów
justajusta 22:08, 19 mar 2014


Dołączył: 16 mar 2014
Posty: 270
Cudny ogród, taki mogłabym mieć i ta lawenda - uwielbiam
____________________
Justa
ewaglen 09:05, 20 mar 2014


Dołączył: 31 sie 2011
Posty: 719
bella napisał(a)
Witaj Ewo. masz piękny ogród nic tylko pozazdrościć. Widzę, że drzewka owocowe obłożone sa kostką , mam pytanie jak się kosi wokół drzewek. Mam posadzone 5 klonów i też planuje zrobic z kostki takie otoczki, ale parę osób mi odradza , że się źle kosi trawe . Proszę o poradę.


Powiem tak: Mój mąż nie narzeka Nie zauważyłam żeby miał z tym problem.
Pozdrawiam
____________________
Mój ogród - co dalej?
ewaglen 09:17, 20 mar 2014


Dołączył: 31 sie 2011
Posty: 719
ewa004 napisał(a)
Witaj Ewa
Dzisiaj przez przypadek trafiłam do Twojego ogrodu i .....przepadłam
Masz piękny ogród ,piękny dom ,wszystko takie przemyślane i tak sterylnie czysto że aż trudno uwierzyć że tam ktoś mieszka
Ewa masz na tarasie płytki,też się nad nimi zastanawiam ,ale zawsze miałam obawy jak to jest z utrzymaniem ich w czystości .
U ciebie na każdym zdjęciu nawet jednego śladu na nich nie ma
Jak je oceniasz ? czy kładąc je skazujesz się na wieczne mycie żeby było czysto ?

Zaznaczam watek i poczekam aż wrócisz


Witaj
Wiosennie się zrobiło w ogrodzie, więc i ja na forum zajrzałam
Jeśli chodzi o płytki na tarasie, już odpowiadam. Niestety myć trzeba, jeśli chce się mieć czysto. Ja lubię z domu na taras wyjść boso lub w skarpetkach więc, nie powiem, pracujemy nad tym by był czysty. Płytki na szczęście są bardzo łatwe w obsłudze. Brud na nich nie zalega, lekko się zmywają. Zastanawialiśmy się długo, czy mamy kłaść płytki, czy kostkę. Jeśli byłaby kostka, byłoby pewnie mniej pracy, ale po jakimś czasie kostka niestety nie wygląda tak jak po położeniu, chyba że jakaś ciemna, na której nie widać brudu. Ja lubię tak trochę "sterylnie" jednym słowem, coś za coś. Zależy co dla Ciebie jest ważniejsze Muszę Ci powiedzieć, że my nawet lubimy to mopowanie na świeżym powietrzu
Pozdrawiam wiosennie
____________________
Mój ogród - co dalej?
Gosia_S 19:54, 07 kwi 2014


Dołączył: 26 mar 2014
Posty: 395
Witaj,
tak sobie do Ciebie zajrzałam i ... zakochałam się w Twoim ogrodzie. Masz fantastyczny ogród, świetnie rozplanowany, bardzo estetyczny, bajka Ja co prawda zaczynam zabawę w ogród, ale bardzo chciałabym dojść do takiego efektu, który Tobie udało się osiągnąć.
Gratuluję i pozdrawiam
Gosia_S
____________________
Gosia - ...marzy mi się ogród...
an_zoran 22:49, 30 kwi 2014

Dołączył: 30 kwi 2014
Posty: 12
Witaj Ewo,
Obejrzalam twoj ogrod od samych poczatkow.Jestem zachwycona,....zdradz prosze czy byl przez kogos zaprojektowany.......mam na mysli fachowcow. Mieszkam w woj lubelskim, bede wdzieczna za jakies namiary firmy projektujacej ogrody.
____________________
Magdalena25 09:45, 26 cze 2014


Dołączył: 05 cze 2014
Posty: 350
Witaj!
Zajrzałam do Ciebie i już zostaję. Ogród mnie urzekł swoim ładem i porządkiem, przepiękny. Zapraszam do mnie z dobrymi radami. Pozdrawiam
____________________
Magda - Początkujący ogród Magdy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies