Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pergola z przyległościami

Pokaż wątki Pokaż posty

Pergola z przyległościami

kaisog1 13:53, 08 wrz 2011


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108

zdjęcie pochodzi ze strony: http://www.dryad-home.co.uk/Garden%20Images.htm


zdjęcie pochodzi ze strony: http://www.gapphotos.com/imagedetails.asp?imageno=218123


zdjęcie pochodzi ze strony: http://www.gardenworldimages.com/Details.aspx?ID=23055&TypeID=1&searchtype=&contributor=0&licenses=1,2&sort=REL&cdonly=False&mronly=False

zdjęcie pochodzi ze strony: http://www.gapphotos.com/imagedetails.asp?imageno=128381

zdjęcie pochodzi ze strony http://grwhryrpltd.wordpress.com/tag/birthday/
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
kaisog1 13:56, 08 wrz 2011


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Basia a ja bym posadziła glicynie. Jeżeli zauważysz, że nie "panujesz" nad nią pozbądź się Wtedy posadź winorośl japońską - bo faktycznie jest śliczna
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Basiaw 18:29, 08 wrz 2011


Dołączył: 19 sie 2011
Posty: 1191
Małgosiu, dziękuję za zdjęcia, naprawdę "twarzowe" są te połączenia jeżówek z rozchodnikami.

Glicynia jest piękna, ale jednak jakieś wymagania glebowe ma a moja gleba to prawie piasek, obawiam się, że męczyłaby się i słabo rosła. Ostatnio na jakimś forum czytałam wypowiedzi osób, którym młode glicynie puszczały po kilka liści i stawały w miejscu, najprawdopodobniej właśnie przez niepasującą jej glebę.

Własnie wróciłam ze szkółki, przywiozłam 3 małe kosówki i rozchodniki, plus 2 budleje i berberysa Admirała
____________________
Nasz mały, zielony świat
Gardenarium 21:57, 08 wrz 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Basiu, kop duże doły, zaprawiaj kompostem, najlepiej własnej roboty (z trawy, chwastów, obierek, liści), wiosną ściółkuj kompostem - a będzie wszystko rosło.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Poziomka 22:11, 08 wrz 2011


Dołączył: 12 lip 2011
Posty: 1258
Basiu wisteria lubi piaszczyste gleby i jeżeli będziesz często sięgała po sekator to zapanujedz nad nią.
Nie ma też korzonków czepnych, odpada więc niebezpieczeństwo przyczepiania się do muru.
Pomysł z winoroślą też bardzo dobry.
Pytałaś o kwitnienie kielichowca - na kwiaty kielichowca nie czeka się długo, chyba że się ma tylko 5cm ukorzenioną sadzonkę to czeka się 4 lata.
Pozdrawiam Jasia
____________________
Jasia - Ogród zapachów u Jasi
magnolia 08:31, 09 wrz 2011


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
Wisteria lubi gleby 'umiarkowanie żyzyne', więć zaprawiona ziemia piaszczysta będzie dobra, natomiast piach bardzo przesycha, więc poza kompostem trzeba na pewno dobrze wykorować wokół niej i pamietać o podlaniu czasem. jak się rozrośnie to będzie daleko szukać wilgoci korzeniami i sobie poradzi, kwestia pierwszych sezonów. Zgadzam się z Danusią co do kompostu- koniecznie go używaj do nasadzeń. Tylko unikaj obierków ziemniaków bo roznoszą choroby grzybowe.
____________________
Basiaw 19:38, 10 wrz 2011


Dołączył: 19 sie 2011
Posty: 1191
Pociągnęliśmy trochę nasze prace, powstała ścieżka żwirowa, wysadziłam swoją lawendę na rabatę przy tarasie. Na tej rabacie posadziłam tez budleję, która musiałam przenieść z innego miejsca, mam nadzieję, że nie gryzie się z lawendą?
Dzisiaj rano jeszcze ścieżki nie było:



Była za to tawuła wczesna, która też została wyprowadzona.

"Koryto" ścieżki wyłożyliśmy agrowłókniną i na to został wysypany żwirek.
Czekam jeszcze na rośliny, bo na tę rabatkę przy tarasie wysadziłam lawendę ze swojego siewu, malutka jest, chociaż ma już drugi rok, ale wiem, że będą z niej duże krzewy, więc oczyma wyobraźni widzę tam lawendowy łan. Reszta lawendy, na ramę, jaką chcę z niej stworzyć przyjdzie w przyszłym tygodniu, razem z brakująca mi jeżówką i kilkoma innymi bylinami, więc na razie tylko te rośliny które mam postawiłam na rabacie, ale sadzić będę, jak będzie wszystko.
Chociaż nie, pod płotem, w miejscu gdzie rosły wyprowadzone irgi posadziłam kielichowca i budleję, reszta czeka.
____________________
Nasz mały, zielony świat
Basiaw 19:41, 10 wrz 2011


Dołączył: 19 sie 2011
Posty: 1191
Musze wam pokazać mój zakup, hortensję Limelight, przyjechała wczoraj razem ze styrakiem i kielichowcem:


Z kolei te kosóweczki i berberysa Admirała przywiozłam z swojej ulubionej szkółki



Ze szkółki przyjechały też rozchodniki olbrzymie, jak dojedzie reszta roślin, to będę, jak to mawia mój mąż, malować
____________________
Nasz mały, zielony świat
magnolia 23:09, 10 wrz 2011


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
kibicuję Ci w 'malowaniu'. Fajnie że pokazujesz zdjęcia. Mogę mieć uwagę?- Ja bym budlei tam się bała- ona czasem potrafi być taka bałaganiarska, no i trochę wysoka jest. A jesli na tej rabacie by miała być, to chyba sadziła bym ja blisko rogu, albo za rogiem.
____________________
Sebek 23:16, 10 wrz 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Piękny okaz hortensji
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies