Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój ogrodowy pamiętnik

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogrodowy pamiętnik

Nowa12 19:57, 06 sie 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Zaczyna kwitnąć ketmia kupiona jako Blue Chiffon chociaż nie wiem czy to czasem nie Lavender Chiffon .


____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 20:00, 06 sie 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Hortensje niektóre już różowieją.





A dereń Kousa zaczyna się przebarwiać chyba trochę za wcześnie.


____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 20:05, 06 sie 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110



Pociachałam turzyce Milk Chocolate bo mi prawie zeżarły tawułki.



Drugie kwitnienie szałwii.

____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 20:07, 06 sie 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Sporobolus zakwitł i to czuć bo zapach jest specyficzny.

____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 20:18, 06 sie 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Nie wiem co zrobić z taką różą czy jest sens ją trzymać w ogródku. Co roku łapie plamistość i robi się łysa. Pierwsze plamy łapie już podczas pierwszego kwitnienia. W dodatku tak kłuje że nie można ją poobrywać .
Męczycie się z takimi różami czy wymieniacie na zdrowe odmiany?



____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Magleska 21:05, 06 sie 2019


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18414
pooglądałam piękne kadry
z różami niektórymi mam podobnie -jak na razie daje im szansę -obrywam czasem brzydkie liście ,a że schowane są wśród innych roślin ,to za bardzo mnie nie drażnią
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Nowa12 21:20, 06 sie 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Magleska napisał(a)
pooglądałam piękne kadry
z różami niektórymi mam podobnie -jak na razie daje im szansę -obrywam czasem brzydkie liście ,a że schowane są wśród innych roślin ,to za bardzo mnie nie drażnią


Starałam się kupować raczej zdrowe odmiany. I np. Ascot, Mary Ann czy Angela nie chorują. A ta i jeszcze jedna rok w rok coraz gorsze. A tę mam w widocznym miejscu i szpeci na kilometr .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
kerii 23:08, 08 sie 2019


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 2185
Ślicznie to wszystko wygląda

Pięknie szałwia Ci kwitnie mnie coś z nią nie wychodzi pierwsze kwitnienie ok a z drugim mam problem a na dodatek ślimaki się za nią zabrały
____________________
Jola Moja glebo terapia
BASIA8 09:24, 09 sie 2019


Dołączył: 21 sty 2013
Posty: 4630



Jest pięęęęknie
Buziaki zostawiam
____________________
Basia- W Dolinie Muminków ***
eVka 14:01, 09 sie 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Nowa12 napisał(a)
Ponownie biała rutewka. U mnie lepiej zakwitła niż fioletowa.



White and black .


Agato, masz tak cudownie w ogrodzie, że aż dech zapiera... Tyle różności!
Zacytowałam rutewkę, bo chodzi mi po głowie od jakiekoś czasu, zakochałam się w tym delikatnym ażurowym pokroju. Masz może zdjęcie z dalszej perspektywy? Jaka to odmiana?

Co do róż i plamistości, mam róże Schneewitchen (nie polecam), owszem ma przepiękne kwiaty ale liście to tragedia. Plamistośc i żółknięcie od wiosny, gubi je i takie łyse badylki z kwiatkami sterczą. Nie mam sumienia jej wyrzucać, dlatego posadziłam wokół seslerię jesienną, żeby nie było widać tych liści. Wogóle stwierdzam, że obsadzenie róż niższymi trawami to świetny pomysł.
Z wymianą róży chyba nie jest tak łatwo, bo nie powinno się sadzić róży w miejscu, w których rosła róża. Ewentualnie (Danusia kiedyś pokazywała) można wsadzić nową róże w dołku w kartonie, wtedy nicienie z tej poprzedniej nie zaatakują nowej i róża będzie zdrowo rosła a karton z czasem się rozłoży.
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies