Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój ogrodowy pamiętnik

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogrodowy pamiętnik

Gruszka_na_w... 21:17, 03 sie 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22006
Nowa12 napisał(a)


Haniu bardzo ci dziękuję za informację a zarówno wysokość i szerokość ma znaczenie chociaż tak jak piszesz to "lekka" roślina. Skoro ona jest dość wąska to pewnie trzeba posadzić kilka żeby był efekt.


To zależy. U mnie wysiewa się, gdzie chce. I czasem nawet pojedynczej sztuce uda się wpasować w całość.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Nowa12 21:27, 03 sie 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Kim napisał(a)

Masz rację z Seslerią też szukałam jej stacjonarnie w jednej szkółce pani zapisała sobie na kartce nazwę i miała dowiedzieć się na giełdzie no ale niestety też nie było

Może to magia ogrodowiska mnóstwo ludzi podczytuje a potem szał w szkółkach


Ja myślę że w wielu ogrodnictwach to nawet nie znają takiej rośliny .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 21:42, 03 sie 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


To zależy. U mnie wysiewa się, gdzie chce. I czasem nawet pojedynczej sztuce uda się wpasować w całość.


Muszę pomyśleć w takim razie gdzie będzie ładnie wygladać. Bo coraz bardziej mi się podoba zwłaszcza jak się na nią tu napatrzę .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
gogo 19:00, 04 sie 2019


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Agatko, pędzi Twój wątek, tyle się u Ciebie dzieje
Pięknie Ci wszystko kwitnie, szczególnie jeżówki, na które i ja zachorowałam i kupiłam.
Lubię oglądać Twoje klony, a widząc, że w gruncie lepiej rosną, swoje dwa uprawiane w doniczkach wsadziłam do ziemi.
Widzę, że działasz na skarpie, ale nie wiesz, co jeszcze tam wsadzić.
Z imperatą fajnie współgrałby rozchodnik Elsies's Gold, który ostatnio nabyłam / jeśli lubisz żółtozielone rośliny /.
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
Nowa12 20:03, 04 sie 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Jeszcze mi się nie znudziła limonkowa krzewuszka Olympiade.


____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 20:08, 04 sie 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
gogo napisał(a)
Agatko, pędzi Twój wątek, tyle się u Ciebie dzieje
Pięknie Ci wszystko kwitnie, szczególnie jeżówki, na które i ja zachorowałam i kupiłam.
Lubię oglądać Twoje klony, a widząc, że w gruncie lepiej rosną, swoje dwa uprawiane w doniczkach wsadziłam do ziemi.
Widzę, że działasz na skarpie, ale nie wiesz, co jeszcze tam wsadzić.
Z imperatą fajnie współgrałby rozchodnik Elsies's Gold, który ostatnio nabyłam / jeśli lubisz żółtozielone rośliny /.


Że posadzę rozchodniki to na 90% pewne . Nie dam rady aż tyle podlewać skarpy. Zobaczę tylko co mi się uda w szkółkach znaleźć. Wygooglowałam Twoją odmianę. Bardzo ładna. I skłaniam się bardziej ku jasnym liściom niż ciemnym bo na korze to ciemnych roślin prawie nie widać.
Ja nadal choruję na jeżówki bo jeszcze by mi się jakaś biała widziała i zielona .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 19:07, 06 sie 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110


____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 19:39, 06 sie 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110

____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 19:46, 06 sie 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110




____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 19:50, 06 sie 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Ponownie biała rutewka. U mnie lepiej zakwitła niż fioletowa.



White and black .

____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies