Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój ogrodowy pamiętnik

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogrodowy pamiętnik

Nowa12 20:22, 09 sie 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Takie widziałam dzisiaj rozchodniki w sklepie: Dazzleberry, Lidakense, Ruby Crowned. Całkiem ladne sadzonki ale cena 40 zł za sztukę!


____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 20:26, 09 sie 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Boscobel z pachnącym inaczej sporobolusem



i Tea Time z pierwszym kwiatkiem.



____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 20:30, 09 sie 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
kerii napisał(a)
Ślicznie to wszystko wygląda

Pięknie szałwia Ci kwitnie mnie coś z nią nie wychodzi pierwsze kwitnienie ok a z drugim mam problem a na dodatek ślimaki się za nią zabrały


Jak ja wczoraj zerknęłam za ogrodzenie na nieużytek za płotem i zobaczyłam ile tam się pokazało gołych ślimaķów wędrujących w moją stronę to prawie zawału dostałam . Myślałam że dopiero na jesień należy spodziewać się drugiego rzutu .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 20:31, 09 sie 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
BASIA8 napisał(a)



Jest pięęęęknie
Buziaki zostawiam



Dobrze wykadrowane . Basiu nawzajem .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
anabuko1 20:34, 09 sie 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23394
Nowa12 napisał(a)
Takie widziałam dzisiaj rozchodniki w sklepie: Dazzleberry, Lidakense, Ruby Crowned. Całkiem ladne sadzonki ale cena 40 zł za sztukę!



rozchodniki bardzo ciekawe i piękne.
Ale cena trochę wysoka
Za hostę to taka kwotę dałabym, ale za rozchodnika nie.
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Nowa12 20:41, 09 sie 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
effka napisał(a)

Agato, masz tak cudownie w ogrodzie, że aż dech zapiera... Tyle różności!
Zacytowałam rutewkę, bo chodzi mi po głowie od jakiekoś czasu, zakochałam się w tym delikatnym ażurowym pokroju. Masz może zdjęcie z dalszej perspektywy? Jaka to odmiana?

Co do róż i plamistości, mam róże Schneewitchen (nie polecam), owszem ma przepiękne kwiaty ale liście to tragedia. Plamistośc i żółknięcie od wiosny, gubi je i takie łyse badylki z kwiatkami sterczą. Nie mam sumienia jej wyrzucać, dlatego posadziłam wokół seslerię jesienną, żeby nie było widać tych liści. Wogóle stwierdzam, że obsadzenie róż niższymi trawami to świetny pomysł.
Z wymianą róży chyba nie jest tak łatwo, bo nie powinno się sadzić róży w miejscu, w których rosła róża. Ewentualnie (Danusia kiedyś pokazywała) można wsadzić nową róże w dołku w kartonie, wtedy nicienie z tej poprzedniej nie zaatakują nowej i róża będzie zdrowo rosła a karton z czasem się rozłoży.


Ewa, biała rutewka to Splendide White pierwszy sezon u mnie ma jakieś 80 cm wysokości.



Przypomniałaś mi że faktycznie róż się nie wsadza w to samo miejsce. Ale mogłabym tam dać coś innego. Muszę się zastanowić bo ona jest niska rabatowa i za bardzo nie ma ją jak zasłonić a taki straszący wygląd prawie od pierwszego kwitnienia to trochę bez sensu ją trzymać.
A pomysł z trawami fajny bo rzeczywiście zasłonią brzydkie liście.
O kartonie pierwszy raz czytam. Nie znałam tego.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 20:45, 09 sie 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
anabuko1 napisał(a)

rozchodniki bardzo ciekawe i piękne.
Ale cena trochę wysoka
Za hostę to taka kwotę dałabym, ale za rozchodnika nie.


Cena zaporowa. Czytałam dwa razy czy aby na pewno to jest 39,99 zł .
Na necie to rozchodniki są od 5 do kilkunastu złotych.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
greg66 20:49, 09 sie 2019


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4547
No właśnie na necie wprawdzie mniejsze sadzonki ale do dychy dochodzą, oj przesadzili z ceną.
____________________
Serdeczności, Grzesiek :). https://www.ogrodowisko.pl/watek/8391-pamietajcie-o-ogrodach
Nowa12 20:51, 09 sie 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
greg66 napisał(a)
No właśnie na necie wprawdzie mniejsze sadzonki ale do dychy dochodzą, oj przesadzili z ceną.


Sadzonki były naprawdę bardzo zagęszczone ale mimo wszystko przesadzili. Jak ktoś potrzebuje więcej sztuk to z torbami by poszedł .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
eVka 21:12, 09 sie 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Nowa12 napisał(a)


Ewa, biała rutewka to Splendide White pierwszy sezon u mnie ma jakieś 80 cm wysokości.



Przypomniałaś mi że faktycznie róż się nie wsadza w to samo miejsce. Ale mogłabym tam dać coś innego. Muszę się zastanowić bo ona jest niska rabatowa i za bardzo nie ma ją jak zasłonić a taki straszący wygląd prawie od pierwszego kwitnienia to trochę bez sensu ją trzymać.
A pomysł z trawami fajny bo rzeczywiście zasłonią brzydkie liście.
O kartonie pierwszy raz czytam. Nie znałam tego.

Jest śliczna! Zamawiam Dzięki!

Jak Cię ta róża wkurza nie ma co trzymać, wsadź coś innego.
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies