Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój ogrodowy pamiętnik

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogrodowy pamiętnik

Anda 17:44, 13 kwi 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33394
Nowa12 napisał(a)
I jeszcze na koniec magnolia Genie - obraz nędzy i rozpaczy. Wszystkie pąki zbrązowiałe. Nie chce u mnie kwitnąć i już. Nie mam już do niej cierpliwości.



Może te kamyczki w których rośnie jej nie służą? Może podniosły zbytnio zawartość wapnia w glebie? Wygląda tak, jakby jej brakowało jakichś składników pokarmowych...

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
deszczowymaj 17:47, 13 kwi 2020


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Nowa12 napisał(a)
Nareszcie spadł deszcz. Pierwszy od kilku tygodni.
Wypoczynek z dereniem.


W nocy.




Ależ tu przytulnie chętnie bym przycupnęła z kawusią
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
Agania 18:09, 13 kwi 2020


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Nastrojowo
Magnolie i klony super
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Nowa12 18:11, 13 kwi 2020


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Anda napisał(a)


Może te kamyczki w których rośnie jej nie służą? Może podniosły zbytnio zawartość wapnia w glebie? Wygląda tak, jakby jej brakowało jakichś składników pokarmowych...



No właśnie Ewa tak już z nią mam 4 czy 5 rok. Staram się ją nawozić. Liście ma cudne i ładnie rośnie ale kwitnienie marne. Może trochę lepsze było w zeszłym roku. A może ona jest taka wrażliwa na przymrozki. Bo pąki się otwarły i np. 1-2 płatki są różowe a reszta brązowa.
A może jej faktycznie to miejsce nie służy i już ale jak ją przesadzę to pewnie zabiję skoro one nie lubią przesadzania.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 18:14, 13 kwi 2020


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Wiolka5_7 napisał(a)
Fajnie,że popadało ... u mnie burza krótko, ale intensywnie...
Niestety cos dwie noce z minusem...ech :/
Oby nic nie ucierpiało...

Piękne kwiecie masz !


Kiedy się te przymrozki w końcu skończą. Chowam dzisiaj derenia do garażu . A woda bardzo się przydała. Miałam jutro podlewać.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 18:16, 13 kwi 2020


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Ewa777 napisał(a)
Piękna jest ta magnolia Pirouette Szkoda, że Genie nie chce u Ciebie kwitnąć. Może daj jej jeszcze szansę za rok. Miałaś pewnie przymrozki. Moja jeszcze się nie otworzyła, zawsze mam późniejsze kwitnienie.


Tak jej daję szansę co roku. Pozostaje mi cieszyć się z liści .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 18:18, 13 kwi 2020


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
deszczowymaj napisał(a)


Ależ tu przytulnie chętnie bym przycupnęła z kawusią


Przez te kilka dni nasiedziałam się z kawusią na tarasie. Z obiadem też. Nie chciało się do środka wracać.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 18:22, 13 kwi 2020


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Agania napisał(a)
Nastrojowo
Magnolie i klony super


Szkoda, że dzisiaj zimno. Ale wczoraj był przepiękny dzień. Tyle, że ja za długo nie umiem usiedzieć na 4 literach . Zaraz zaczęłam łazić i coś poprawiać i skubać . Nawet łopata mi na chwilę wlazła do ręki.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Anda 18:23, 13 kwi 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33394
Nowa12 napisał(a)


No właśnie Ewa tak już z nią mam 4 czy 5 rok. Staram się ją nawozić. Liście ma cudne i ładnie rośnie ale kwitnienie marne. Może trochę lepsze było w zeszłym roku. A może ona jest taka wrażliwa na przymrozki. Bo pąki się otwarły i np. 1-2 płatki są różowe a reszta brązowa.
A może jej faktycznie to miejsce nie służy i już ale jak ją przesadzę to pewnie zabiję skoro one nie lubią przesadzania.


Wg mnie warto zaryzykowac przesadzanie. O wielu roslinach sie mowi, ze nie lubia, a potem z odpowiednia iloscia podlewania jednak daja rade
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Agania 18:43, 13 kwi 2020


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Nowa12 napisał(a)
I jeszcze na koniec magnolia Genie - obraz nędzy i rozpaczy. Wszystkie pąki zbrązowiałe. Nie chce u mnie kwitnąć i już. Nie mam już do niej cierpliwości.


Co do niej trudno pokazać jej piękno w urodzie, ona piękna tylko w szkalrni albo na etykiecie, ale późniejsze pąki będą ładniejsze
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies