Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój ogrodowy pamiętnik

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogrodowy pamiętnik

Renii 21:29, 19 lut 2019


Dołączył: 19 cze 2017
Posty: 1258
Nie mam doświadczeń z przycinaniem derenii. Powinnam się nim zająć teraz? Mam elegantisima sztuk 5. Zasadzone jesienią
____________________
Japoński ogród Reni i Matiego
Margerytka40 21:46, 19 lut 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Renii napisał(a)
Nie mam doświadczeń z przycinaniem derenii. Powinnam się nim zająć teraz? Mam elegantisima sztuk 5. Zasadzone jesienią


Daj im ze dwa lata na porządne ukorzenienie. Jeśli teraz przytniesz nie będą jeszcze miały siły na wypuszczenie ładnych przyrostów a jedynie rachityczne badylki odrosną.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
mikina34 22:30, 19 lut 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
Nowa12 napisał(a)


A ja chciałam zaplanować obok skarpy rabatę rodkową ale ciągnie mnie bardziej w stronę hortensji ogrodowych. Więc jestem w rozkroku.

Mnie też jakoś to tych hortensji pcha, podziwiam rodki w szkółce C...chy są okazałe i naprawdę piękne ale jakoś jeszcze nie nabrałam smaka na nie może to taka chłodno-rozsądkowa miłość powinna być?
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
Nowa12 22:38, 19 lut 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Renii napisał(a)
Nie mam doświadczeń z przycinaniem derenii. Powinnam się nim zająć teraz? Mam elegantisima sztuk 5. Zasadzone jesienią


Ja mojego derenia zawsze wiosną dość mocno przycinam, bo chcę, żeby był gęsty. Jakość zdjęć fatalna ale może coś dojrzysz.
13.11.2016 - po posadzeniu - 2 czerwone patyczki na przodzie rabaty.

19.09.2017 - po silnym przycięciu wiosną

27.04.2018 - widać go z tyłu, na prawo od obieli (po przesadzeniu) - też go nisko przycięłam

10.05.2018

07.07.2018


Teraz po przycięciu ale już nie tak mocnym jak w poprzednich sezonach wygląda tak:



Derenie dobrze znoszą cięcie bo się ładnie zagęszczają. Ale ja nie mam doświadczenia jak Asia (sama ją podglądam i podpytuję ) więc myślę, że trzeba jej posłuchać.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 22:46, 19 lut 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
mikina34 napisał(a)

Mnie też jakoś to tych hortensji pcha, podziwiam rodki w szkółce C...chy są okazałe i naprawdę piękne ale jakoś jeszcze nie nabrałam smaka na nie może to taka chłodno-rozsądkowa miłość powinna być?


A mnie do hortek chyba dlatego, że ja lubię najbardziej ogród kwitnący latem, kiedy wszystko jest już wyrośnięte i nabrało ostatecznego kształtu .
Ale do rodków i azalii i tak mam słabość i kategorycznie nie powinnam jeździć do Pisarzowic . Do C...chy na szczęście mam daleko .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Makusia 09:40, 20 lut 2019


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Cudnie przycięłaś tego derenia! Myślisz, że moje wsadzone w zeszłym sezonie też przyciąć? Bo trochę mi się pokładały. (mam IH)
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Nowa12 10:22, 20 lut 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Makusia napisał(a)
Cudnie przycięłaś tego derenia! Myślisz, że moje wsadzone w zeszłym sezonie też przyciąć? Bo trochę mi się pokładały. (mam IH)


Ja kierowałam się opisem tego derenia i jego cięcia na ogrodeusie.
A dodatkowo dostałam sadzonkę w zasadzie 2 gałązki więc musiałam go ciąć. Może ty masz już zagęszczoną roślinkę. IH jest i tak ładny i zwarty więc pewnie nie wymaga takiego cięcia jak elegantissima. Ale oba są śliczne. Ja miałam problem żeby kupić IH. W żadnej szkółce go nie znalazłam i kupiłam na necie. Mnie nie zależy żeby był duży więc go tnę .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
mikina34 13:13, 20 lut 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
Podobają mi się te IH, ładnie "świecą" na rabacie, zapisuję na liście chciejstw
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
Margerytka40 13:53, 20 lut 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
mikina34 napisał(a)
Podobają mi się te IH, ładnie "świecą" na rabacie, zapisuję na liście chciejstw


Derenie łatwo dość ukorzeniają się z patyczków z wiosennego cięcia, podobnie jak hortki.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
deszczowymaj 13:56, 20 lut 2019


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Dereń śliczny profesjonalnie przycięty
Ten na zdjęciu to IH ? czy elegantissima? bo się pogubiłam ?
Mam takie miejsce w ogrodzie,gdzie bardzo by mi pasował,ale czy on nie rośnie wielki? IH chyba jest mniejszy?


bardzo mi się podoba (qurczę już chyba za dużo roślin mi się podoba) ogrodu zabraknie..masakra jakaś..jak żyć

____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies