Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój ogrodowy pamiętnik

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogrodowy pamiętnik

Nowa12 20:43, 04 wrz 2020


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
sarenka napisał(a)
U mnie też dziury w trawniku,ale to ptaki zostawiły bo pędraki wyjadać wreszcie zaczęły


Ptaki mi na wiosnę robią dziurki ale widzę je bo się zlatują całą ekipą.
Tym razem to nie ptaki. Akurat kręciła się w pobliżu pola widzenia kamery więc złapała się w kadr.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 20:45, 04 wrz 2020


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Ewa777 napisał(a)


Agatko, możesz spokojnie zadołować teraz roślinkę.
Fajne zakupy. Podoba mi się ta hortensja


Dzięki za potwierdzenie. Bo nie do końca wiedziałam jak podlewać taką zadołowaną donicę.
A hortensja nie wiem czemu ale mega mi się podoba. Ma trochę inne płatki i przez to jest oryginalna.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Agania 20:57, 04 wrz 2020


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Mieliśmy kunę z 10 lat jak nic nawet całą rodzinę, jedna faza nam całkowicie strzeliła, bo została przegryziona, elektryk szukał z eM dwa dni to cud, że nie musieliśmy kuć ścian, czuwajcie w domu ją słychać...
Ja nigdy bym jej nie wygoniła, gdyby nie brak prądu w zimie
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Margerytka40 21:10, 04 wrz 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Nowa12 napisał(a)


Ptaki mi na wiosnę robią dziurki ale widzę je bo się zlatują całą ekipą.
Tym razem to nie ptaki. Akurat kręciła się w pobliżu pola widzenia kamery więc złapała się w kadr.


Ojej nie straszcie bo ja dziś też znalazłam podobne dziurki w trawniku. Myślałam, że to ptaki jakieś w poszukiwaniu pędraków. Muszę obserwować.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Nowa12 21:17, 04 wrz 2020


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Agania napisał(a)
Mieliśmy kunę z 10 lat jak nic nawet całą rodzinę, jedna faza nam całkowicie strzeliła, bo została przegryziona, elektryk szukał z eM dwa dni to cud, że nie musieliśmy kuć ścian, czuwajcie w domu ją słychać...
Ja nigdy bym jej nie wygoniła, gdyby nie brak prądu w zimie


W domu jej na razie nie słyszę. Kamera na strychu też nic nie złapała. A takie ślady pierwszy raz widzę w ogrodzie. Jutro znowu zrobię obchód. Wiem, że bardzo trudno jej się pozbyć i okropny szkodnik z niej mimo że mordka sympatyczna.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 21:21, 04 wrz 2020


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Margerytka40 napisał(a)


Ojej nie straszcie bo ja dziś też znalazłam podobne dziurki w trawniku. Myślałam, że to ptaki jakieś w poszukiwaniu pędraków. Muszę obserwować.


Mi to nie pasowało na ptaki bo tego było za dużo i te dziury są większe ale może ty masz akurat ptaki.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Margerytka40 21:40, 04 wrz 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Nowa12 napisał(a)


Mi to nie pasowało na ptaki bo tego było za dużo i te dziury są większe ale może ty masz akurat ptaki.


Też takie większe te dziurki mam. M mówi, że to może jeże. A kuna to w ziemi czegoś szuka? Ryjkiem by te dziurki robiła?
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Nowa12 22:04, 04 wrz 2020


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
zszywka napisał(a)
Powiem Ci że i tak masz szaleństwo na podciętych cisach, moje ścięte ponad miesiąc temu ni widu ni słychu żeby wypuściły przyrosty.. Hakonka rośnie jak szalona, w zeszłym roku sadziłam w nie najlepszej ziemi małe kępki. Kilka źdźbeł miały a w tym roku ogromne są

Fajnie kolorowo u Ciebie, ja mam zielono i jedyne szaleństwo jest kiedy rodki kwitną a tu wrzosy, pełno pięknych jeżówek i te ozdoby oczy mi się świecą na sam widok


Też liczę że w przyszłym roku hakonki na nowej rabacie będą wyglądać w końcu na kępy traw a nie kilka piórek na krzyż.
Cisy chyba za gęsto posadziłam. No nic zobaczy się.
Muszę w końcu jakieś fotki wrześniowe cyknąć bo lato powoli w odwrocie.
Oby pogoda jeszcze była.


____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 22:17, 04 wrz 2020


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Margerytka40 napisał(a)


Też takie większe te dziurki mam. M mówi, że to może jeże. A kuna to w ziemi czegoś szuka? Ryjkiem by te dziurki robiła?


Czytałam trochę i jest sporo zwierzątek, które takie dziury wykopują w trawniku. Spróbuję zrobić fotkę z filmu z kamery. Może ktoś rozpozna tego zwierza .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
kawa8002 06:07, 05 wrz 2020


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 875
Kunę miała moja koleżanka. Początkowo w ogrodzie, potem niestety na poddasze się przeniosła. Wygonili ją "rykiem lawa" puszczanym z laptopa
____________________
Kasia między polem a lasem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies