Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój ogrodowy pamiętnik

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogrodowy pamiętnik

SylwiaBe 10:26, 06 wrz 2020


Dołączył: 14 kwi 2020
Posty: 854
Piękne wrzosowisko <3
Reszta też jak z katalogu najpiękniejszych ogrodów świata
Brawo, brawo, jeszcze raz B R A W O!
No i po raz kolejny trawnik kłuje w oczy swoją perfekcyjnością
____________________
Sylwia Pszczółkowa przygoda
zszywka 13:27, 06 wrz 2020


Dołączył: 02 cze 2015
Posty: 1212
Nowa12 napisał(a)
Zaczynam sadzić rośliny na nieistniejącej rabacie . Będzie koło ale w przyszłym roku. Zimą będę myśleć co tam posadzić . I grzebać po forum i necie w poszukiwaniu weny twórczej. Liczę na wsparcie . Tiger Eye będzie zadołowany przez zimę i wiosną go posadzę. Glediczja Sunburst, Hortki Magical Candle zostaną i hakonki Aureola a resztę muszę wymyśleć.





Może skusisz się dołączyć kule z cisa? Fajnie wyglada tez połączenie berberysow z hakonką Jeżeli masz trochę więcej cienia to hosty tez fajnie mogą wyglądać (u mnie się sprawdza, nie wiem czy lubisz )
____________________
Patrycja Zszywkowy ogród marzeń
MiluniaB 14:53, 06 wrz 2020


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3387
Po ścięciu wiosną dobrze jest je spryskać na choroby grzybowe, ale widać, że u Ciebie pięknie rosną

____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
Nowa12 17:11, 06 wrz 2020


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
SylwiaBe napisał(a)
Piękne wrzosowisko <3
Reszta też jak z katalogu najpiękniejszych ogrodów świata
Brawo, brawo, jeszcze raz B R A W O!
No i po raz kolejny trawnik kłuje w oczy swoją perfekcyjnością


Z trawnikiem to poczekaj aż go opryskamy na chwasty. Trawy niewiele zostanie . Ale takiego mokrego lata to dawno nie było i stąd ta zieleń trawnika.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 17:23, 06 wrz 2020


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
zszywka napisał(a)


Może skusisz się dołączyć kule z cisa? Fajnie wyglada tez połączenie berberysow z hakonką Jeżeli masz trochę więcej cienia to hosty tez fajnie mogą wyglądać (u mnie się sprawdza, nie wiem czy lubisz )


A powiem ci że masz rację i rzeczywiście dam tam jakieś kule bo trochę porządkują bałagan, który robię na rabatach .
Tylko nie wiem czy z cisa czy tujowe. Cis do formowania jest trudny do dostania a uformowane kule są za drogie.
Tam jest słońce to hosty odpadają. Berberysów mam chyba już za dużo. Na pewno jakieś byliny bym dała i rośliny, których jeszcze nie mam .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 17:25, 06 wrz 2020


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
MiluniaB napisał(a)
Po ścięciu wiosną dobrze jest je spryskać na choroby grzybowe, ale widać, że u Ciebie pięknie rosną



Jak na takie zagęszczenie to nieźle się mają. Zawsze są brzydkie po ścięciu ale nadrabiają potem.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
zszywka 18:07, 06 wrz 2020


Dołączył: 02 cze 2015
Posty: 1212
Powiem Ci że u nas na Śląsku możesz kupić w fajnej cenie cisy do formowania w rożnych szkółkach koło Bielska, ja kupiłam za niewielkie pieniądze nie jakieś duże ale 2/3 lata i już kulki będą
____________________
Patrycja Zszywkowy ogród marzeń
Nowa12 19:10, 06 wrz 2020


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
zszywka napisał(a)
Powiem Ci że u nas na Śląsku możesz kupić w fajnej cenie cisy do formowania w rożnych szkółkach koło Bielska, ja kupiłam za niewielkie pieniądze nie jakieś duże ale 2/3 lata i już kulki będą


No to napisz gdzie bo zwykłych cisów baccata jakoś nigdzie nie widzę. Jedynie w Mikołowie udało mi się je znaleźć i parę w miarę fajnych wybrać.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
mikina34 12:19, 07 wrz 2020


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
Uff, dotarłam, ale mi się zaległości narobiło
No pięknie masz Ci powiem, zazdzraszczam okrutnie, zwłaszcza tych judaszowców, przymierzałam sie do nich już parę razy, ale omne delikatne, obawiam sie, że mogły by mi wymarznąć. Zwłaszcza jak przychodzi taki rok jak ten, twarde egzemplarze zmarzły a co dopiero takie delikatesy

Kuny nie zazdroszczę, sama sie obawiam, bo raz do nas na taras przyszła, psy rabanu narobiły, eM nawet ja sfocił. Niby zniknęła, ale jak już raz przyszła to kto wie czy nie przylezie znowu, Zwłaszcza, że wczoraj znalazłam własnie takie dwie dziurki, podobne jak pokazujesz, postawiłam na ptaki ale mi nie bardzo mi pasowało. Oby tylko gościnne występy. U nas nie ma gdzie wleźć, schowek za mały, poddasza nie mamy, prędzej do sąsiadów
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
Nowa12 19:35, 07 wrz 2020


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Nareszcie pogoda. Jakby tak 2 tygodnie nie padało to ja bym była zadowolona. Opróżniłabym kastry i basen

Hameln Goldy polecam na niską obwódkę jak ktoś limonkę lubi .


Vanille Fraise już nabrała mocnych rumieńców.


Mój klonik, który jesienią był cudnie czerwony na razie jeszcze żółty. Mam nadzieję, że da pokaz jak w zeszłym roku.


Za to Beni Maiko wszystkie młode przyrosty ma takie czerwone a reszta zielona.


____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies