Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój ogrodowy pamiętnik

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogrodowy pamiętnik

Nowa12 18:14, 18 wrz 2020


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
BKosimkArt napisał(a)
A moze tak jakoś?
Nie wiem tylko co to za kółko przy domku, po basenie?


Tak. Kołko po basenie. Teraz jest większe i trochę przesunięte. Nie mogę podjechać tak daleko z rabatą pod domek narzędziowy bo nie będę miała przejścia do niego . Za wąski chodniczek tam jest a drzwi po prawej stronie.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
MonikA 08:29, 19 wrz 2020


Dołączył: 09 lis 2019
Posty: 144
A może tak?

____________________
Monika - Moje ogrodowe rozterki, radości i spełnienie marzeń :)
ElzbietaFranka 08:29, 19 wrz 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
Nowa12 napisał(a)
Tak sobie myślałam i rysowałam na trawie i doszłam do wniosku, że żeby wrzucić w trawnik tę rabatę-koło to musiałabym chyba trochę zmienić linię starej rabaty.
Raz że muszą być równoległe łuki a dwa chyba lepiej by to pasowało.
Co myślicie?









Po co ty robisz takie zawijasy, jakieś polwysepki do szpica. Masz ładnie wyprofilowane koło, delikatn okrągła linia przy ogrodzeniu pewnie też jest dobrze kosić.

Nieraz można przedobrzyc. Jak chcesz coś zrobić to tylko koło, podłużna elipsa lub 2 koła na trawniku. Wtedy te "cycki" (jak to mówi Kindzia) nie będą potrzebne.

U mnie hosty w porzadku są raczej w cieniu. Może były mokre i akurat przyszło ostre słońce wystarczy kilka minut i spaliło. Każdy rok jest inny mnoga już żółknąć o tej porze.

U nas dzisiaj po 6 rano 5 stopni zimno.

Pozdrawiam
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Helen 08:58, 19 wrz 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8286
Ale masz fajną dużą działkę i dopiero teraz zajarzyłam ułożenie rabata
____________________
Helen - Hortensjowo
Margerytka40 09:38, 19 wrz 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Makadamia by się tu przydała
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Nowa12 19:29, 20 wrz 2020


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
MonikA napisał(a)
A może tak?



A takie proste wydawało mi się wrzucenie kulistej rabaty .
To co wymyśliłaś wygląda bardzo fajnie.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 19:36, 20 wrz 2020


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
ElzbietaFranka napisał(a)





Po co ty robisz takie zawijasy, jakieś polwysepki do szpica. Masz ładnie wyprofilowane koło, delikatn okrągła linia przy ogrodzeniu pewnie też jest dobrze kosić.

Nieraz można przedobrzyc. Jak chcesz coś zrobić to tylko koło, podłużna elipsa lub 2 koła na trawniku. Wtedy te "cycki" (jak to mówi Kindzia) nie będą potrzebne.

U mnie hosty w porzadku są raczej w cieniu. Może były mokre i akurat przyszło ostre słońce wystarczy kilka minut i spaliło. Każdy rok jest inny mnoga już żółknąć o tej porze.

U nas dzisiaj po 6 rano 5 stopni zimno.

Pozdrawiam


Problem polega na tym, że aby być konsekwentną muszę dolną rabatę też zrobić koliście. Ale akurat jeden kawałek ten z cyckami chciałam zachować z prostą linią biegnącą do domku narzędziowego.

Chyba póki co zrezygnuję w tym miejscu z host i zastąpię je czymś innym. Jeszcze nie wiem czym.

____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 19:39, 20 wrz 2020


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Helen napisał(a)
Ale masz fajną dużą działkę i dopiero teraz zajarzyłam ułożenie rabata


Bo to nie jest proste wyczaić ułożenie naszych rabat. Na początku naszej przygody z ogrodem zamówiliśmy projekt ogrodu i tak zostały skomponowane rabaty. Ja potem chciałam to trochę zmienić a nawet wyprostować ale eMek stwierdził że skoro zapłacił za projekt to będziemy go robić właśnie tak.
Górne rabaty były na projekcie, dolnych wtedy nie planowaliśmy i teraz muszę kombinować jak to zgrać.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 19:44, 20 wrz 2020


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Margerytka40 napisał(a)
Makadamia by się tu przydała


Asia mi już kiedyś narysowała ogród ale muszę trochę go dostosować w realu bo mi się trochę to rozjeżdża no i pojawiły się te półkola z drzewkami które muszę jakoś wrysować w całość.



____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 19:53, 20 wrz 2020


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Weekendowe migawki ogródkowe.




____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies