Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój ogrodowy pamiętnik

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogrodowy pamiętnik

Nowa12 17:40, 18 lis 2020


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
antracyt napisał(a)
Rojniki spokojnie sobie poradzą na zewnątrz. Moje tak stoją w donicach kolejny rok z rzędu. Myślę jedynie, czy nie zadołować tych, które posadziłam wiosną do filiżanek. Chociaż jak widziałam je zeszłej zimy dziko rosnące, "przyklejone" do skał, to chyba zaryzykuje.


Dzięki. Dobrze wiedzieć. Ostatecznie jak zmieszczę to wcisnę je do domku narzędziowego z oknem. Sporo roślin mam z tego roku w donicach i będę je chować do domku narzędziowego bo nie mam innego miejsca. Opatulę donice. Może przeżyją.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 17:53, 18 lis 2020


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Pochowałam i pomyłam dzisiaj wszystkie dekoracje ogrodowe. Zostało mi jeszcze schowanie donic i związanie traw. A w weekend ma być pierwszy przymrozek.
Wykopałam też różę China Girl. Za bardzo choruje. Dam w jej miejsce inną na wiosnę. Czemu róż nie wolno dawać w to samo miejsce? Usunęłam sporo ziemi z dołka, wsypałam nowej ziemi, obornika, mączki bazaltowej. Czy to wystarczy? Na wiosnę chciałabym posadzić nową różę.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
antracyt 17:57, 18 lis 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11582
Czytałam u kogoś na wątku o sadzeniu w kartonach róż w miejsce róż. Podpytaj Andy
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Roocika 18:26, 18 lis 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Agata jaki Ty masz ładny i kolorowy ogród
Ślicznie
Pozdrawiam serdecznie
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
SlonecznyOgrod 18:53, 18 lis 2020


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Agata, bardzo się cieszę, że posłuchałaś (buziak) i robisz obłe kształty bez tych dzióbków.
Już mi się podoba!!!
A co to będzie dopiero, jak zrobisz i kwiaty posadzisz...

Jak spojrzałam na nowe wytyczenie to wygląda to jak z projektu, tak jakby było to jedyne wyjście, tak jak ja to widziałam, dokładnie tak.

Kibicuję Twoim pracom, ponieważ i ja zawsze pracuje w ogrodzie maksymalnie najdłużej póki zimy nie ma. Dzisiaj też troszkę porobiłam , chociaż godzinkę a cieszę się.

____________________
DarciaSłoneczny Ogród
Nowa12 19:13, 18 lis 2020


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
antracyt napisał(a)
Czytałam u kogoś na wątku o sadzeniu w kartonach róż w miejsce róż. Podpytaj Andy


Coś słyszałam o tym tylko zastanawiałam się do czego te kartony były potrzebne. A to mówisz, że chodziło o sadzenie róży w miejsce po róży.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 19:14, 18 lis 2020


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Roocika napisał(a)
Agata jaki Ty masz ładny i kolorowy ogród
Ślicznie
Pozdrawiam serdecznie


Kolorowo i pstrokato . Moja wizytówka .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 19:22, 18 lis 2020


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
SlonecznyOgrod napisał(a)
Agata, bardzo się cieszę, że posłuchałaś (buziak) i robisz obłe kształty bez tych dzióbków.
Już mi się podoba!!!
A co to będzie dopiero, jak zrobisz i kwiaty posadzisz...

Jak spojrzałam na nowe wytyczenie to wygląda to jak z projektu, tak jakby było to jedyne wyjście, tak jak ja to widziałam, dokładnie tak.

Kibicuję Twoim pracom, ponieważ i ja zawsze pracuje w ogrodzie maksymalnie najdłużej póki zimy nie ma. Dzisiaj też troszkę porobiłam , chociaż godzinkę a cieszę się.



Posłuchałam i faktycznie ten kawałek na dole będzie falisty.
Teraz mi się gryzie z górną rabatą ale co tam. Kiedyś pewnie będę poprawiać w sensie powiększać górę więc i kształty może się zmienią .
W tym roku wyjątkowo tak długo pracuję w ogrodzie. A to wszystko przez pogodę i specyficzny covidowy rok.
Cieszę się że na tych wyprofilowanych kawałkach nie będę musiała wiele cudować tylko trochę poprzesuwać i podzielić rośliny.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
SlonecznyOgrod 19:37, 18 lis 2020


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Nowa12 napisał(a)


Posłuchałam i faktycznie ten kawałek na dole będzie falisty.
Teraz mi się gryzie z górną rabatą ale co tam. Kiedyś pewnie będę poprawiać w sensie powiększać górę więc i kształty może się zmienią .
W tym roku wyjątkowo tak długo pracuję w ogrodzie. A to wszystko przez pogodę i specyficzny covidowy rok.
Cieszę się że na tych wyprofilowanych kawałkach nie będę musiała wiele cudować tylko trochę poprzesuwać i podzielić rośliny.

Pogoda jest, to można ją fajnie wykorzystać, ręce jeszcze nie marzną
A i sezon się przedłuży i nie będzie tak tęskno za ogrodem, szybciej zleci czas do wiosny.

Widziałam że nasz magnolię przy tarasie jaka to odmiana i ile lat u Ciebie rośnie, masz może zdjęcie jak kwitła?

____________________
DarciaSłoneczny Ogród
Nowa12 19:56, 18 lis 2020


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
SlonecznyOgrod napisał(a)

Pogoda jest, to można ją fajnie wykorzystać, ręce jeszcze nie marzną
A i sezon się przedłuży i nie będzie tak tęskno za ogrodem, szybciej zleci czas do wiosny.

Widziałam że nasz magnolię przy tarasie jaka to odmiana i ile lat u Ciebie rośnie, masz może zdjęcie jak kwitła?



To jest magnolia Genie o pokroju choinkowym .
Kwitnie ale bez szaleństwa trochę wiosną i czasem trochę w sierpniu. Jak ją sadziłam jakieś 4 lata temu to trochę bezrozumnie. Bo to jest bardzo wietrzne miejsce. I uważam że bez sensu było sadzenie jej przy tarasie bo kwitnie zazwyczaj wtedy kiedy się jeszcze z tarasu nie korzysta. A teraz szkoda mi ją przesadzać po tylu latach zwłaszcza że rośnie nieźle tylko z kwitnieniem słabo.
Tu zdjęcie z 2019 r. bo w 2020 przymrozki załatwiły kwiaty.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies