Strona główna Archiwum Forum Mapa ogrodów O nas Kontakt

Pokaż wątki Pokaż posty

Paradise czyli mój kawałek raju

paradas
Img 1610

Dodany 14:45, 27 mar 2019
Kociamama dzięki za informacje, sama donica to jakieś 10 kg więc chyba sobie podaruje jakieś hartowanie jak na razie. W tym pomieszczeniu jest zawsze zimno, poczekam trochę i ją wyniosę

ElzbietaFranka Tak mi się napisało o walce ponieważ pisałaś mi w wiadomości że je tniesz a ciężko idzie Ja mam 3 sztuki rose glow pod Śliwą wiśniową, biedne były zaniedbane przez ludzi w sklepie. Wsadziłem je do gruntu chyba na początku listopada. Żyją i mają się dobrze. Czekam na ich ruszenie

zawitka Dzięki, bardzo wiele się dowiedziałem korzystając z forum od tych paru miesięcy. Tak jak wyżej napisałem, hartować nie będę bo ta donica jest strasznie ciężka. No chyba że przesadzić do jakiejś leciutkiej i wtedy.

deszczowymaj a no Witam, zaraz podglądne co tam u Ciebie. Mam tylko jedną jeżówkę więc może wpadnie parę inspiracji

Dziś chyba wybieram się po drzewa i krzewy owocowe do mojego małego "zagajnika".
Ziemia jest to można sadzić.
Bogdzia
4i

Dodany 20:36, 28 mar 2019
Zazdroszczę ziemi do sadzenia
paradas
Img 1610

Dodany 22:09, 28 mar 2019
Już prawie 3/4 zużyłem

Tutaj moje krzewy owocowe. Chyba odchwaszczę i posieję trawę miedzy grządkami. W tamto lato przygotowywałem ten teren pod właśnie taki "zagajnik", męczyłem się jakieś 2 tygodnie bo działka była wyrównywana wszelakimi odpadami no ale warto było.

Tymczasowe donice z wiosennymi kwiatami. Mam zamiar na miejsce donic posadzić trzmielinę na pniu.
paradas
Img 1610

Dodany 18:15, 01 kwi 2019
Dużo się działo przez weekend.
Przesadziłem tuje rosnące w samym piachu pod inną stronę płotu. Wcześniej w ruch poszła glebogryzarka, dodałem trochę lepszej ziemi i torfu. Miedzy każdymi 2 tujami z przodu posadziłem hortensje bukietowe tak aby wypełnić luki. Przydały się sztobry robione rok temu. Tuje wyglądają okropnie ale nie lubię marnowania więc będę o nie walczył.

W sobotę mała niespodzianka, miałem bratki w doniczce akurat w tym miejscu. Wysiał się jeden, małe a cieszy

Byłem na zakupach i aż żal mi się zrobiło tych róż które były przecenione o więcej niż połowę. Kupiłem 4 i zobaczymy co z nimi będzie, może zastąpią te które planowałem na francuskiej rabacie. Strasznie krzywe bo korzenie były skierowanie w górę a bałem się przy nich majstrować żeby nie uśmiercić roślinki.

Jeszcze ciemiernika sobie kupiłem. Strasznie mi się podobały one w waszych wątkach

Czy ciemiernik będzie się jakoś rozrastał czy zostanie taki?
GorAna
P1012942

Dodany 10:18, 03 kwi 2019
Damianie, ależ ostro działasz
Podziwiam zapał, będę kibicować

Dodany 10:51, 03 kwi 2019
Witaj, masz dużo zapału więc na pewno osiągniesz swój cel. Pergola bardzo mi się podoba, a ta wizualizacja z wisterią to moje nieosiągalne marzenie. Mam 3 wisterie, u mnie są bardzo kapryśne. Biała kwitnie jak już są duże liście i kwiatów prawie nie widać. Fioletową z 10 lat straszę, że wykopię dziada z ogródka bo nie kwitnie. Po kolejnym straszeniu w ubiegłym roku wypuściła łaskawie 2 kwiatostany. Trzecią dwukolorową mam przy altanie, ale w ubiegłym roku nie raczyła zakwitnąć.
Nie czytałam wszystkich wpisów, ale tam gdzie posadziłeś krzewy owocowe może poprawiłbyś rabatkę. Myślę o takim regularnym C. Wystarczy równo przekopać ziemię i wyciągnąć te deseczkowe ograniczniki. Łatwiej będzie dbać o krzewy i kosić dookoła trawkę.

Dodany 18:34, 03 kwi 2019
paradas napisał(a)
Dużo się działo przez weekend.
Przesadziłem tuje rosnące w samym piachu pod inną stronę płotu. Wcześniej w ruch poszła glebogryzarka, dodałem trochę lepszej ziemi i torfu. Miedzy każdymi 2 tujami z przodu posadziłem hortensje bukietowe tak aby wypełnić luki. Przydały się sztobry robione rok temu. Tuje wyglądają okropnie ale nie lubię marnowania więc będę o nie walczył.

W sobotę mała niespodzianka, miałem bratki w doniczce akurat w tym miejscu. Wysiał się jeden, małe a cieszy

Byłem na zakupach i aż żal mi się zrobiło tych róż które były przecenione o więcej niż połowę. Kupiłem 4 i zobaczymy co z nimi będzie, może zastąpią te które planowałem na francuskiej rabacie. Strasznie krzywe bo korzenie były skierowanie w górę a bałem się przy nich majstrować żeby nie uśmiercić roślinki.

Jeszcze ciemiernika sobie kupiłem. Strasznie mi się podobały one w waszych wątkach

Czy ciemiernik będzie się jakoś rozrastał czy zostanie taki?

Tuje młode - jeszcze nabiorą blasku. Niektóre moje, jak były małe, były bardzo pokraczne. Ale jak się przejedzie pół Polski i jest to, albo nic, a na odmianie bardzo zależy to się bierze i nie dyskutuje. Dwa lata minęły i wyglądają rasowo
Różami się nie przejmuj. Daj im chwilę. Odkręca się we właściwą stronę.
Ciemiernik i bratek śliczne.
Ciemierniki się rozsiewają. Przynajmniej te białe Niger. I mają masę drobiazgu. Dla mnie, aż za dużo. Czy ten będzie chciał się rozsiewać niestety nie wiem.
Dbaj o maluch na pewno się odwdzięczą

Dodany 07:27, 05 kwi 2019 , edytowany o 07:28, 05 kwi 2019
GorAna Dzięki, przyda się

Dorota123 Ech te wisterię, moja niech na razie obrośnie pergolę. Potem będzie przycinanie i zobaczymy co z tego będzie. Co to ogródka z owocowymi krzewami to te C jest trochę niewykonalne, będzie brak przejścia a rodzice straszyli że tam gdzie jest skrawek ziemi jest kabel z prądem i mam nie kopać

Kociamama coś innego bym posadził no ale jak się uprali na tuje Dzięki za informacje o róży i ciemierniku. Zaraz sprawdzę czy koty dodałaś w swoim wątku

Trochę zakupów:

Malwa czarna była tylko jedna Lubię wszystko co jest w takich odcieniach czerni, podobną barwą lilię już posadziłem.

Azalie kupiłem bo ten kolor mnie urzekł i chcę nią wypełnić lukę z przodu między 2 rododendronami. Pani w ogrodniczym powiedziała że Azalia będzie najpierw miała kwiatki a później liście. Czy to prawda? Mam rozumieć że liście nie zostają na zimę?

Żagwin już kwitnie, szafirki wychodzą. Od 2 dni jest tak przyjemnie ciepło że aż żal siedzieć w domu

Wczoraj mi przyszła glebogryzarka, trochę popracowałem ale chyba potrzebuję wprawy. Ale się cieszę bo więcej czasu będę miał na inne rzeczy po pracy niż przekopywanie.
Kociamama
2015 08 23 19.32.16

Dodany 12:28, 05 kwi 2019
paradas napisał(a)

Malwa czarna była tylko jedna Lubię wszystko co jest w takich odcieniach czerni, podobną barwą lilię już posadziłem.

Azalie kupiłem bo ten kolor mnie urzekł i chcę nią wypełnić lukę z przodu między 2 rododendronami. Pani w ogrodniczym powiedziała że Azalia będzie najpierw miała kwiatki a później liście. Czy to prawda? Mam rozumieć że liście nie zostają na zimę?

Żagwin już kwitnie, szafirki wychodzą. Od 2 dni jest tak przyjemnie ciepło że aż żal siedzieć w domu

Wczoraj mi przyszła glebogryzarka, trochę popracowałem ale chyba potrzebuję wprawy. Ale się cieszę bo więcej czasu będę miał na inne rzeczy po pracy niż przekopywanie.

Ufff... z kotami zdążyłam przed Twoją wizytą
Z tego co wiem malwa dosyć dobrze się rozsiewa. Jest więc nadzieja, że w przyszłym roku będziesz miał jej więcej. Jeśli nic nie pokręciłam to zachowuje się jak bratki. Z kwiatów będziesz miał nasiona, które jeszcze w tym roku skiełkują. Czyli tegoroczne sadzonki będą kwitły w przyszłym roku. Gdzieś czytałam, że powszechnie malwy uważna się za rośliny 2-u letnie, ale podobno można przyciąć na jesieni i jeszcze w kolejnym roku zakwitną. Tylko drobniejszym kwiatem.

Generalnie z azaliami podobno tak jest, że najpierw mają kwiaty potem liście. Chociaż pewnie zależy to od odmiany. Moje mają liście cały rok. Pokazywałam u mnie.

Glebogryzarka to super ułatwienie. Łapki bolą tylko na początku. Jak dopiero ruszasz z ogrodem to super inwestycja. Bardzo żałuję, że tak późno zdecydowałam się na zakup. Cały tył był przekopywany ręcznie.

Dodany 14:36, 05 kwi 2019
To mnie trochę uspokoiłaś. Nigdy bym nie kupił gdyby nie znajomy który przyszedł mi przekopać teren glebogryzarką. Było późno a miałem więcej zaplanowane do przekopania. Wole mieć swoje jednak niż być uzależniony od innych. A wszystko się zwróci jeśli chodzi o wynajmowanie raz/dwa razy w roku. Teraz za to właśnie myślę czemu wcześniej nie kupiłem, no ale substytut siłowni był
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies