Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Paradise czyli mój kawałek raju

Pokaż wątki Pokaż posty

Paradise czyli mój kawałek raju

Dorota123 22:02, 09 kwi 2019


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
paradas napisał(a)
Już prawie 3/4 zużyłem



Nie zrozumiałeś mojej sugestii, mnie chodziło o zlikwidowanie tych wąskich skrawków trawy między tymi deseczkami. Wystarczy tylko wyrównać linię brzegową i pozbyć się trawy i tych deseczek. Nawet będzie bezpieczniej dla starszych rodziców. Nie trzeba kopać głęboko, można tylko zebrać trawę a efekt wizualny na pewno będzie ciekawszy. Takie jest moje spostrzeżenie, a Ty zrobisz albo nie zrobisz jak zechcesz.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Milka 05:57, 10 kwi 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
paradas napisał(a)
Trochę aktualizacji domowych,



Monstera dopiero co wypuściła nowy liść a tutaj następny się szykuje, nie sądziłem że aż tak szybko będzie rosła Muszę jej jakiś pal załatwić i trochę liście oczyścić.



Strelicja także wypuściła ogromnego liścia. Mam jeszcze 2 małe z nasionek, trzecia nie wiem czy to nie jest nicolai ale zobaczymy



Kot postanowił pomóc w plewieniu

I pytanie na koniec, czy funkie lepiej posadzić na miejsce kamyczków gdzie jest jakieś 30-40cm od muru? Czy lepiej za betonikiem? Martwię się o wilgoć na ścianie i jej bliskość do posadzenia. Ta ściana jest z kotłowni gdzie ciągle pali się piec i okno jest otwarte. Sam już nie wiem a przesuwanie bloczków chyba nie wchodzi w grę



Nowy ciemiernik ładny
zostaw kwiaty po przekwitnięciu, to będzie się wysiewał.
Co do tego wąskiego paska, wg mnie za wąsko na sadzenie czegokolwiek, jednak zdarła bym darń, przesunęła krawężniki do przodu, posadziłą rośliny i wysypałą tym kamykiem.
Druga opcja, zostawić, jak jest, ale od krawężnika zerwać darń do 1m, zrobić kant i na oczyszczonej powierzchni posadzić rośliny, ciekawa jestem, na co się zdecydujesz.
Jeśli maja tam być tylko funkie, to od krawęznika zerwij darń na 30cm, posadź i będzie dobrze, są odmiany wytrzymałe na słońce
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
paradas 09:17, 10 kwi 2019


Dołączył: 03 paź 2018
Posty: 432
ElaS dzięki, jeszcze muszę trochę pokopać i czarna malwa zajmie swoje miejsce

Kindzia Dzięki za porady. Mam starego dęba, 3 jodły i pełno tuj. Wiem że w planach jest budowa drugiego domu na działce więc muszę być ostrożny żeby wszystko nie poszło na marne. Zajmuję się grafiką komputerową i mieszkam blisko Patrycji zszywki dlatego jakiś plan jest. Będę pokazywał więcej projektów które tam wygrzebałem. Co do wisterii to zobaczymy jak będzie z tą pergolą, bo łuk padł pod wpływem wiatru

Dorota123 Dzięki, każda rada i poświęcony czas są dla mnie ważne. To tak wygląda bo te deski stałe puste tak od lata tamtego roku, ale chyba zrobię tak jak mówisz, będzie taka podwyższona grządka zrobiona tylko z ziemi

Milka dzięki! Ciemierniki poznałem w tym roku i ani nie myślałem żeby coś usuwać z nich Z tym krawężnikiem to porozmawiam z tatą co można pomyśleć.

Wczoraj byłem u zszywka, jeden rododendron już jej kwitnie. Magnolia Susan też zaczyna, u nas nie zapowiadają przymrozków więc oby jej rosło. Nie wiem czemu się nimi nie chwali

Zdjęcia u niej w wątku

Ja ostatnio kupiłem trzmielinę na pniu i jest już posadzona na miejscu tam gdzie donice z bratkami, przekopałem miedzy jedna trzmieliną a bzem miejsce na rośliny. Chciałbym tam jakiś niski żywopłot, nie wiem jeszcze z czego.

Byłem wczoraj na zakupach i oczywiście jak to my wszyscy, kupiłem w supermarkecie rośliny... Żal mi patrzeć na te wszystkie biedne rośliny w foliach. Kupiłem magnolię stellate i kalina koralowa. Bardzo mi się ta kalina podoba bo jest podobna do hortensji
Więcej zdjęć wrzucę później. Dzięki wszystkim za odpowiedzi
Agania 13:11, 10 kwi 2019


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Dużo pracujesz...dobrze jest mieć znajomego z glebogryzarką i rudego pomocnika...od razu widać szybkie efekty pracy
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Kindzia 14:14, 10 kwi 2019


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Blisko Patrycji, czyli blisko Łukasza. To masz również blisko do Bylinowego Raju. Tam mają dużo dobra na sprzedaż Kupowałam tam sporo roślin i stacjonarnie, i internetowo
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
paradas 07:38, 11 kwi 2019


Dołączył: 03 paź 2018
Posty: 432
Agania dzięki, chociaż mógłby być bardziej pomocny Pies to by przekopał, tylko jak już kopać to wszystko

Kindzia tak, haha. Podziwiam 2 ogrody za jednym razem U Patrycji jestem często bo to ona mi doradza. Chociaż najczęściej jest to wykład dlaczego nie mogę tego posadzić tak jak ja chcę

A co do Bylinowego Raju, właśnie wczoraj byliśmy z Patrycją. Trochę szybko jak na byliny ale wczoraj było tak chłodno że nie miałem ochoty siedzieć na tym wietrze w ogródku.
Śliczna magnolia tam kwitnie, piesek też jest śliczny





Chyba dobrze że pojechaliśmy tak wcześniej, magnolia już przekwita i nie byłoby nic za tydzień czy dwa

Zapomniałem zrobić zdjęcia u mnie, jest jedno z nowo kupionymi roślinami i tymi wykopanymi z przyszłej francuskiej rabaty.


Własnie w tym miejscu ma być ta rabata cebulowo hortensjowa z poprzedniego rysunku, nikt nic nie napisał więc po cichutku liczę na to że takie nasadzenie to dobry pomysł

Dziękuje wszystkim za wizytę i odpowiedzi
Milka 08:01, 11 kwi 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Cebulowe, czyli co??
Ja bym dała miskant jakiś i jeżówki
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
paradas 08:06, 11 kwi 2019


Dołączył: 03 paź 2018
Posty: 432
Chciałem wszystko z rabaty tej przy altance tam przenieść, czyli tulipany, szachownice, krokusy i szafirki. Nie mam gdzie tego dać a tam by były wyeksponowane i wiosną by cieszyły oko. A po wiośnie rosłyby moje ukochane hortensje
Nie może być wysoko więc miskanty odpadają a na jeżówki mam już plan
Milka 08:08, 11 kwi 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Acha, to dobrze zaplanuj, aby potem liście brzydkie były zakryte. Jeden miskant może górować, fajne wiechy ma, białe, pasuje do hortensji. A hortensje jakie, bukietowe czy ogrodowe??
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
paradas 08:11, 11 kwi 2019


Dołączył: 03 paź 2018
Posty: 432
Bukietowe, ogrodowe tam nie wytrzymają jednej zimy. Nie dość że patelnia latem, ciągle słońce to zimą największe wiatry i mróz. Muszę na prawdę się zastanowić bo mój dom ze względu na podział działki ma jedno okno po stronie wschodniej a przy zachodniej mam wszystkie inne i nie mogę tego zasłaniać
Dzięki za różne propozycje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies