Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Paradise czyli mój kawałek raju

Pokaż wątki Pokaż posty

Paradise czyli mój kawałek raju

Anda 08:40, 14 mar 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33367
paradas napisał(a)
Na szczęście tylko ten łuk, szkoda że u Ciebie takie zniszczenia



To rysunek robiony na szybko, wielkości i ilości też tak na oko robione.
Mam nadzieję że mnie Agnieszka nie zabije za skopiowanie pomysłu

Co myślicie? Magnolia się nada?


Wg mnie magnolia się nie nada, bo lubi bardziej kwaśno. Róże pod drzewem to zły pomysł. Nawet żelazna Bonica nie da rady chorobom grzybowym, jeśli jej liście nie będą mogły porządnie obsychać, bo z góry będzie na nią kapać.

Lawenda i stipa lubią mało żyźnie i dość sucho, róże wprost przeciwnie.

Zamiast róż mógłbyś posadzić albo krzewy Caryopteris x clandonensis, albo łan różowych jeżówek, takie naprawdę duże ilości. Nad tym wszystkim zamiast magnolii mógłby górować Elaeagnus angustifolia 'Quicksilver', którego mógłbyś wyprowadzić wielopniowo.
Wszystkie te byliny lubią się wysiewać, więc wiosną jedynie pozbywałbyś się niechcianych siewek
Byłaby to rabata wymagająca po dwóch latach mało podlewania.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Mala_Mi 18:43, 17 mar 2019


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Drzewo, może być magnolia.Zapełni i urozmaici rabatę w okresie poza różami. I lawenda i róże są ładne dość późno.Budleja też się tnie wiosna do prawie zera.. i będzie łyso. Stipa fajna ale u mnie jest jak jednoroczna. I po przekwitnięciu wygląda paskudnie.
Judaszowiec u mnie nie dał rady wiec się nie wypowiadam.

A wisteria to solidne pnącze o przyrostach powyżej 2 metrów jak się zadomowi, wiec musi być podpora solidna ..
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
paradas 09:10, 18 mar 2019


Dołączył: 03 paź 2018
Posty: 432
Anda napisał(a)


Wg mnie magnolia się nie nada, bo lubi bardziej kwaśno. Róże pod drzewem to zły pomysł. Nawet żelazna Bonica nie da rady chorobom grzybowym, jeśli jej liście nie będą mogły porządnie obsychać, bo z góry będzie na nią kapać.

Lawenda i stipa lubią mało żyźnie i dość sucho, róże wprost przeciwnie.

Zamiast róż mógłbyś posadzić albo krzewy Caryopteris x clandonensis, albo łan różowych jeżówek, takie naprawdę duże ilości. Nad tym wszystkim zamiast magnolii mógłby górować Elaeagnus angustifolia 'Quicksilver', którego mógłbyś wyprowadzić wielopniowo.
Wszystkie te byliny lubią się wysiewać, więc wiosną jedynie pozbywałbyś się niechcianych siewek
Byłaby to rabata wymagająca po dwóch latach mało podlewania.


Dzięki za odpowiedź, bardzo by mi zależało na "francuskim" stylu rabaty. a w środek może być jakiś inny większy krzew lub coś na pniu. Jeżówki by pasowały Może nie drzewo bo będzie później problematyczne. Wygoogluję Twoje propozycje i pomyślę nad nimi.

Mala_Mi napisał(a)
Drzewo, może być magnolia.Zapełni i urozmaici rabatę w okresie poza różami. I lawenda i róże są ładne dość późno.Budleja też się tnie wiosna do prawie zera.. i będzie łyso. Stipa fajna ale u mnie jest jak jednoroczna. I po przekwitnięciu wygląda paskudnie.
Judaszowiec u mnie nie dał rady wiec się nie wypowiadam.

A wisteria to solidne pnącze o przyrostach powyżej 2 metrów jak się zadomowi, wiec musi być podpora solidna ..


Magnolia Susan jest podobno bezproblemowa, chyba wybiorę własnie ją albo posadzę coś na pniu. A Twoja opinia na temat innych traw dla tej rabaty? Pergola jest gotowa do montażu jednak nie mam jeszcze wszystkich części do niej. Dzięki za wypowiedź.
paradas 09:15, 18 mar 2019


Dołączył: 03 paź 2018
Posty: 432


Tutaj szybki rysunek.
Tuje są już posadzone, mają około 1m.
Bardzo bym chciał żeby ta rabatka tak wyglądała. Dzięki za wszystkie odpowiedzi, zrobię tak jak jest na rysunku i zobaczymy co z tego będzie.

Pergola będzie wyglądać tak:



Nie jest jakaś ogromna ale na pewno bardziej stabilniejsza niż tamten łuk, więcej miejsca do pięcia się
Nie chciałem żeby była dużo wyższa niż garaż a spad jest na wysokości około 195 cm.
zoja 12:41, 18 mar 2019


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
kota masz świetnego!
z planowaniem na papierze to ja mam problem więc nie potrafię pomóc
u mnie lawenda się nie utrzymuje więc zamiast niej sadzę szałwię omszoną

a myślałeś żeby dać pod pergolą w nogi albo i wyżej glicynii powojniki? one kwitną gdy glicynia już skończy - u mnie niski ale mega efektowny to Arabella (odkryłam go w zeszłym roku więc jeszcze niewiele wiem, ale wg. mnie rokuje dobrze)
____________________
zoja Ukojenie, wizytówka
zszywka 23:47, 18 mar 2019


Dołączył: 02 cze 2015
Posty: 1212
Może kocimiętka? Kot będzie zadowolony
____________________
Patrycja Zszywkowy ogród marzeń
Milka 07:24, 19 mar 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Popieram magnolie, Susan cudownie kwitnie i można ją ciąć do wybranego kształtu, moją tnę, co rok.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
paradas 12:00, 19 mar 2019


Dołączył: 03 paź 2018
Posty: 432
zoja Chyba jakaś krzewinkę posadzę pod garażem tam gdzie wisteria. Jeśli na rabacie ma być bonica to myślę o powojniku na miejscu tam gdzie runął łuk A co do kota to mam go już parę lat a w tym roku coś mu się poprzestawiało i kopie mi w każdej doniczce. Chyba dlatego że mu parapety pozastawiałem

zszywka Planuję wysiać ale gdzie się miejsce znajdzie to jeszcze nie wiem

Milka Tak chyba zrobię, dzięki
paradas 07:39, 20 mar 2019


Dołączył: 03 paź 2018
Posty: 432
Trochę zdjęć:



Tak wygląda jeden z 2 parapetów na wysiew. Drugi parapet to istny chaos więc wolę tego nie pokazywać.
Głównie tunbergia, chyba jeden heliotrop się znajdzie.
Musiałem wszystko popikować bo kot mi wywrócił podstawkę z siewkami...



Tutaj roślinki zażywające słońca. Strelicja, areka. Nie mam miejsca na grubosza i sanseverie więc narazie stoją tutaj. Tą difenbachię trzeba będzie przesadzić.



Pergola do zamontowania, nie umiem znaleźć kotew do niej. LM chyba ma ale to trochę nie po drodze, mam nadzieję że uda mi się skończyć to w weekend.



Rhododendron Cunningham White. Udało mi się go upolować za 15 zł. Panie w sklepie chyba pomyliły się z datą na promocję, szkoda że nie kupiłem drugiego w innej odmianie. Dzień później cena zmieniona a rododendronów zostało ze dwa
Agania 08:03, 20 mar 2019


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Rudy jest super...ostro działasz...trzymam kciuki za szybką realizaję pergoli
upolowałeś rh...szczęściarz
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies