Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Paradise czyli mój kawałek raju

Pokaż wątki Pokaż posty

Paradise czyli mój kawałek raju

Milka 08:13, 11 kwi 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Jeśli taka patelnia, to podlewanie będzie, bo bukietówki też suszę źle znoszą.
A możesz coś przed siatką posadzić dla osłony? np zywopłot z ketmii?
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
paradas 10:28, 11 kwi 2019


Dołączył: 03 paź 2018
Posty: 432
Właśnie tam jest akurat kranik więc to nie jest problem. Ketmia to hibiskus? Jak wygląda to w zimie? Planowałem posadzić hibiskus bylinowy gdzieś ale to chyba nie to samo?
mirkaka 11:07, 11 kwi 2019


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9390
Widzę że u Ciebie sporo planowania, przesadzania. Może wejdź na wątek projektowania, tam jest sporo dziewczyn które świetnie doradzają
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
paradas 11:21, 11 kwi 2019


Dołączył: 03 paź 2018
Posty: 432
Właśnie trochę mnie to zdezorientowało bo jak wchodziłem tam w wątki to też forumowicze dodają zdjęcie kwitnących roślin itd. Dzięki za rade, uporządkuję rysunki i otworzę wątek
kerii 18:01, 12 kwi 2019


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 2185
Przychodzę z rewizytą

Bardzo fajnie się zapowiada, wiele planów nic tylko realizować

Myślę, że za poradą dziewczyn i nie tylko powinieneś zrobić jakiś taki mniej więcej całościowy plan ogrodu i realizować, rabata po rabacie.
Chociaż ja osobiście to idę bardziej na żywioł i planować całościowo raczej nie potrafię. Wymyślam sobie rabatę i to co bym chciała żeby na niej było i to sadzę, staram się tylko aby te rabaty miały ze sobą jakiś wspólny akcent.
____________________
Jola Moja glebo terapia
JustynaZ 14:33, 15 kwi 2019


Dołączył: 22 paź 2015
Posty: 418
Witam się u Ciebie, ciekawa jestem Twoich poczynań. Rękę ogrodnika masz , dużo chęci, to roślinki będą rosły,że hej... U mnie pomarańczowe kwiatki , o które pytałeś to dalie. Pozdrawiam
____________________
JustynaMój Eden
Drimeth 16:54, 15 kwi 2019


Dołączył: 28 lip 2015
Posty: 392
paradas napisał(a)
Właśnie tam jest akurat kranik więc to nie jest problem. Ketmia to hibiskus? Jak wygląda to w zimie? Planowałem posadzić hibiskus bylinowy gdzieś ale to chyba nie to samo?

Witam się u Ciebie w wątku i zapisuję do obserwowanych.
Ketmia i hibiskus to to samo. Jeśli chcesz go posadzić to poczytaj, on jest dość wrażliwy. Lubi osłonięte miejsca i okrywanie na zimę.

Jeśli mogę coś jeszcze doradzić, bo widzę, że już kupujesz.
Zatrzymaj się na chwilę, zrób projekt na papierze czy na stronach internetowych. Przemyśl i potem dopiero kupuj. I koniecznie zakupy z listą
Zbieraj pomysły, pytaj, podglądaj wątki. Tutaj jest bardzo dużo osób z ogromną wiedzą, które chętnie się tą wiedzą podzielą.
Uwierz, że łatwiej jest sadzić nowe niż potem przesadzać i kombinować.
Pozdrawiam
paradas 08:15, 16 kwi 2019


Dołączył: 03 paź 2018
Posty: 432
kerii dzięki! Właśnie pracuję nad opracowaniem całej działki, trochę czasu mi to zajmie. Ale nim się obejrzę i będzie 15 maja

JustynaZ dzięki, że też dalii nie poznałem... Ale piękne są takie pomarańczowe!

Drimeth dzięki za rady Co do kupowania to nie umiem się powstrzymać Ale jest dużo miejsca na nowo powstałej rabacie więc jest co gdzie sadzić. Jakiś tam plan jest, a za wszystkie rady, wskazówki i poświęcony czas jestem bardzo wdzięczny każdemu z was!

Trochę zdjęć.
Siewki heliotropu i tunbergii. Pierwszy raz wysiewam jednoroczne i już wiem że za rok będę wysiewał mniej tych nasion



Posadziłem trzmielinę na pniu przed dom, pelargonie też kupiłem ze względu na to że nie umiałem ich odnieść na miejsce. Wiem że za wcześnie ale chowam je do domu na noc




Śliwa wiśniowa nareszcie zakwita! Mam nadzieję że dzisiejsze przymrozki nic jej nie zrobiły



Zastanawiam się czy nie puścić wilca przy drzwiach domu, na tych kratkach pod daszkiem. Jednak tam jest cień do późnego popołudnia. Jakieś pnącze jednoroczne do półcienia polecacie?
Drimeth 10:36, 16 kwi 2019


Dołączył: 28 lip 2015
Posty: 392
Pelargonie faktycznie jeszcze chwila
Bardzo ładne trzmieliny. Myślę, że możesz je przycinać, wtedy się zagęszczą. Nie jestem pewna czy one tak jak bukszpan mogą być formowane. Chyba gdzieś, tu na forum, widziałam ją ciętą w kule.
Masz jeszcze pomysły na dosadzenie roślin na rabatce z trzmielinami?

Z chowanie do domu się nie martw. Podejrzewam, że większość z nas ma jakieś maluchy, z którymi biega co rano i wieczór.
Z wysiewem eksperymentuj. Ja też co roku sobie powtarzam, ze za dużo, ale potem jak wystawie na ogród do donic, to myślę, że można jeszcze więcej
paradas 13:10, 16 kwi 2019


Dołączył: 03 paź 2018
Posty: 432
Drimeth z tego co czytałem i co mi powiedziała Pani które mi je sprzedała to je się formuje. Za tą lewą trzmieliną jest pasek gdzie w weekend posiałem rośliny jednoroczne a na końcu rośnie sobie bez. Chyba posadzę tam pas bergenii bo bardzo mi się podobają, tam jest cień do popołudnia więc muszę jeszcze pomyśleć. Zobaczę co tam wyrośnie bo chyba rzucony był tam orlik, łubin i cynia. Wątpię żeby jakoś zjawiskowo to wyglądało przez ten cień.
Dzięki za rady, a gdzie Twój wątek?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies