Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Paradise czyli mój kawałek raju

Pokaż wątki Pokaż posty

Paradise czyli mój kawałek raju

paradas 11:05, 25 lip 2019


Dołączył: 03 paź 2018
Posty: 432
Umawiajcie się, może jedziecie w te same rejony

Zdjęć za bardzo nie robię bo komu by się chciało dbać o ogród jak mnie nie ma
Coś tutaj mam ale nie za dużo.

Kupiłem sobie sadzonkę oleandra w Chorwacji za całe 7 kun. Chyba najlepsza pamiątka jak dla mnie Myślałem że kolor będzie taki krwisty, jak czerwone wino jednak idzie w pomarańcz



Jedna z 3 posadzonych hortensji ogrodowych tej wiosny będzie kwitła, późno ale się cieszę. Mam nadzieję na błękit Na zdjęciu obok morze mieczyków, kiedy one zakwitną



Floksy zaczynają kwitnąć, nie wiem gdzie zgubił się mój ulubiony. Taki neonowo pomarańczowy



Tutaj widać trochę trzmielin. Za dużo nie było co ciachać a nie chciałem mieć golutkiej, malutkiej kulki na pniu Widać że nierówno... Te surifnie uwielbiam! Nawet nie trzeba zwiędłych obrywać, przed urlopem to robiłem spędzając nad donicą pół godziny a teraz widzę że mają się dobrze i bez tego




anna_g 11:48, 25 lip 2019


Dołączył: 09 sty 2013
Posty: 6321
Tak się zastanawiałam z jaką rośliną wrócisz - obstawiałam między oleandrem właśnie a bungewillą
Ogrodówka - śliczny krzaczek i fajnie że zakwitnie. Życzę niebieskiego - chociaż nawet jeśli nie to zawsze można ją "przekolorować".

____________________
Ania Ogrodoterapia - 2013-2015 *** Ogród z czereśnią 2019
anabuko1 17:34, 30 lip 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23497
paradas napisał(a)


Ja jestem w słonecznej Puli. Odwiedzę was wszystkich po powrocie. Podsyłam zdjęcia, większość to przepiękne, ogromne oleandry Zakochałem się w pergolach z winoroślami, wszędzie posadzone szorstkowce. Po prostu raj dla ogrodnika



To dopiero Piękne roślinki
Dobrego wypoczynku.
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
anna_g 09:46, 01 sie 2019


Dołączył: 09 sty 2013
Posty: 6321
Damian a co tu taki spokój i cisza? Opowiadaj co u Ciebie
____________________
Ania Ogrodoterapia - 2013-2015 *** Ogród z czereśnią 2019
paradas 07:15, 02 sie 2019


Dołączył: 03 paź 2018
Posty: 432
anabuko1 dzięki!

anna_g nie ma co opowiadać, nie ma czego pokazywać. Dalie i mieczyki stoją. Czekam aż zakwitną. Kanna jedna z wielu zakwitła. Pierwszy rok mam kanny i strasznie mi się podobają jak kwitną. Niektóre kwiaty jeżówek które kupiłem na targu to uschły. Trochę tak smutno, bez kolorów. Za to jednoroczne szaleją Pozdrawiam.
anna_g 09:24, 02 sie 2019


Dołączył: 09 sty 2013
Posty: 6321
paradas napisał(a)
anabuko1 dzięki!

anna_g nie ma co opowiadać, nie ma czego pokazywać. Dalie i mieczyki stoją. Czekam aż zakwitną. Kanna jedna z wielu zakwitła. Pierwszy rok mam kanny i strasznie mi się podobają jak kwitną. Niektóre kwiaty jeżówek które kupiłem na targu to uschły. Trochę tak smutno, bez kolorów. Za to jednoroczne szaleją Pozdrawiam.


No to pokaż szalejące jednoroczne Też się nimi pozachwycamy
Ja w swoim ogrodzie też mam takie odczucie, że już nie mam co pokazywać, bo już z każdej strony zrobiłam zdjęcia wszystkiego Zwłaszcza jak popatrzę "przez porównanie" z innymi ogrodami, które aż kipią bujnością.
Ale jednak zawsze znajdzie się coś co nas cieszy. No i zawsze mamy jakieś kolejne plany. Pozdrawiam
____________________
Ania Ogrodoterapia - 2013-2015 *** Ogród z czereśnią 2019
zszywka 19:18, 04 sie 2019


Dołączył: 02 cze 2015
Posty: 1212
Super ze wyjazd się udał Oleandy przepiękne są, ja na mieczyki tez czekam
____________________
Patrycja Zszywkowy ogród marzeń
KasiaBawaria 10:02, 05 sie 2019


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Zauwazyles na ileandrach nasiona? Bardzo sie zdziwilam, ze je maja, bo u swoich nigdy nie widzialam
____________________
Zapraszam na kawe
paradas 13:28, 05 sie 2019


Dołączył: 03 paź 2018
Posty: 432
Aniu spróbuje pocykać trochę zdjęć

zszywka dalie, mieczyki a tutaj już sierpień

Kasiu co do "oleandra":


Co do roślinki z Chorwacji, okazało się że to Trojeść Antylska a nie oleander
Mogłem wygooglować "Grcki oleander" bo tak było napisane na etykiecie, z automatu myślałem że to właśnie oleander
KasiaBawaria 22:35, 06 sie 2019


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Czyli to co ty widziales to nie bylo oleander? A te rosnace prawdziwe oleandry? Maja takie wiszace, podluzne owocki
____________________
Zapraszam na kawe
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies