Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Paradise czyli mój kawałek raju

Pokaż wątki Pokaż posty

Paradise czyli mój kawałek raju

paradas 21:22, 08 sty 2019


Dołączył: 03 paź 2018
Posty: 432
Witam,
Moją przygodę z ogrodnictwem zacząłem od chęci wypełnienia przestrzeni na pustej dużej działce.
Rodzice nie sadzili nic oprócz iglaków i dębu, chciałem dodać trochę koloru ponieważ kwiaty mnie zawsze fascynowały jednak nie miałem żadnego pojęcia za co się zabrać i jak.

Chciałem stworzyć swój kawałek raju (paradise nick ). Nie bardzo mi to wychodziło ze względu na moje umiejętności i dlatego wszystko wygląda chaotycznie i bez składu. Za wszelką cenę chciałem wypełnić pustą przestrzeń.

Wybrałem kawałek ziemi na pierwsza rabatę. Kiedy zasadziłem pierwsze kwiaty zaczęła się moja walka o rośliny z psem.
Próbowałem prawie wszystkiego aby powstrzymać psa przed niszczeniem, wykopywaniem. Parę razy chciałem wszystko wykopać, pogodzić się z faktem że rezygnuję z swojego marzenia i podarować koleżance wszystkie rośliny. Z tego powodu na wielu zdjęciach znajdują się prowizoryczne ogrodzenia.

Jednak moja walka dalej trwa i oto jej efekty.

Zawsze szalałem za hortensjami, dlatego będzie ich tutaj bardzo dużo.

________

Początki:
Na moją prośbę znajomi obdarowali mnie pierwszymi roślinami, miałem myśl "nie ważne co, ważne żeby było"


Później już było lepiej, pierwsza rabata, pierwsze rozmnażanie ukochanej hortensji:



Zagospodarowanie przodu domu:



Moja świętej pamięci strelicja wyhodowana z nasionek


Własnoręcznie wykonane donice:




Sadzenie magnolii pod 2 końcami pergoli, nie wiem czy dobry pomysł ale zobaczymy co z tego będzie:



Bananowiec który także został tylko w mojej pamięci:


Wszystkiego jeszcze się uczę, wieżę że forum mi w tym pomoże.

Pozdrawiam i proszę o konstruktywną krytykę!
Gardenarium 21:28, 08 sty 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie ma co krytykować zaraz. Pokazuj więcej, co tam natworzyłeś.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Zana 21:40, 08 sty 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Witaj na Ogrodowisku
Po pierwsze widzę, że chyba masz spory kawałek działki.
Po drugie widzę smakowite elementy architektury z cegły, pokaż więcej.
Po trzecie gratuluję wyhodowania hortensji z patyków. Ja podjęłam dwie próby, żadna nie zakończyła się niestety sukcesem.

Nie bardzo rozumiem dlaczego posadziłeś hortensje przy pergoli, to nie są hortensje pnące, więc wspinać się po pergoli nie będą. Chyba, że masz inny pomysł na pergolę a hortensje są dodatkiem.

Pokaż koniecznie więcej zdjęć działki i napisz co chciałbyś docelowo osiągnąć, jaki ogród Ci się marzy.
Pozdrawiam.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
paradas 21:42, 08 sty 2019


Dołączył: 03 paź 2018
Posty: 432
Dziękuję za odpowiedzi i zachęty.
Tak się zakręciłem wokół tej hortensji że popełniłem błąd. Tam posadzone są wisterię a nie hortensje.
Więcej zdjęć wrzucę wiosną. Cegła to grill-wędzarnia wykonania mojego taty
Zana 21:50, 08 sty 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Dwie wisterie są przy tej pergoli? Nie chcę Cię martwić, ale wisteria to potwór i ta pergola raczej nawet na jedną sztukę jest za mała.

Hmmm, żeby któryś z moich mężczyzn miał smykałkę do takiego majsterkowania. Ceglana wędzarnia to super sprawa, gratuluję.

Podaję link instrukcję do zrobienia podpisu, łatwiej wtedy trafić:

https://www.ogrodowisko.pl/watek/2991-link-w-podpisie

____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Anda 21:58, 08 sty 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33250
Witaj
Krytykować nic nie będę. Każdy, kto pasjonuje się ogrodnictwem jest tutaj mile widziany

Potwierdzam to, co napisała Zana. Ta pergola jest za słaba i za mała.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
zszywka 23:05, 08 sty 2019


Dołączył: 02 cze 2015
Posty: 1212
Witaj Damianie na ogrodowisku

Najważniejsze ze zacząłeś a teraz pora tylko ulepszać pomysły. Małymi kroczkami a nawet się nie obejrzysz a ogród będzie nie do poznania

Pokaż nam co jeszcze kryje się w Twoim ogrodzie a na pewno pomożemy i coś doradzimy
____________________
Patrycja Zszywkowy ogród marzeń
paradas 00:23, 09 sty 2019


Dołączył: 03 paź 2018
Posty: 432
Dzięki!

Co do wisteri:
Miałem pomysł aby zesprawać parę mocnych prętów w taką właśnie pergole po przeczytaniu w internecie o roślinie. Jednak Pani z ogrodniczego zapewniała że przy kontrolowanym cięciu pnącze te może tak rosnąć



Trochę planów na ten rok:



To co jest zakończone znakiem zapytania/szare nie jest jeszcze posadzone i/lub nie zapadła ostatnia decyzja.
Trochę chaotycznie ale robione na szybko.

Czy wszystko zaplanowałem dobrze? Tuje ze strony wschodniej mają już jakieś 2m a te z zachodniej są jeszcze bardzo małe.

Co posadzić w miejscu dużego znaku zapytania?
sylwia_slomc... 00:59, 09 sty 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81638
Witaj Podobają mi się Twoje donice, a w ogródku ważne, że chcesz zmieniać świat na piękniejszy, a od czegoś przecież trzeba zacząć, mogą być i rośliny darowane
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
ElzbietaFranka 08:09, 11 sty 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13828
Witam na forum. Aby krytykować czy chwalić twoje ogrodowe poczynania trzeba pokazywać i pisać co się chce zrobić.
Jak udało się z patyków wyhodować hortki to i reszta się uda.
Aby mieć dużo kwiatów zacznij może tej wiosny siać do gleby jednoroczne.
Zobacz w sklepach ogrodniczych jest mnóstwo nasion a przedtem zobacz w internecie coś o nasionach jakie ci odpowiadają.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies