Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina II

sylwia_slomc... 14:17, 24 mar 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81727
Kindziu my na tej polance trawnik kosimy dopiero w czerwcu, dlatego tylko tam posadzone krokusy i w łące nigdzie indziej w trawie nie sadzę. W ogrodzie mojego typu łatwiej o takie miejsce. Za to Wy macie śliczny trawniczekWy również, bo ograniczenia coraz większe wprowadzają z dnia na dzień. My do babci musimy z lekami codziennie inaczej się nie da i z psami musimy, ale u nas na wsi łatwiej unikać ludzi niż w miastach.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
kasiek 19:04, 24 mar 2020


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
sylwia_slomczewska napisał(a)

Myślałam o tym, ale nie warto. Masa gruzu do wygrzebania, głównie dachówek i szkoda tylu roślin bo nie wiadomo na jak długo ta rabata, przy budowie kiedyś się zniszczy, a docelowo będą tu schody i taras do którego będą prowadziły, więc stwierdziliśmy, ze na krótki czas nie warto tak się namęczyć, a potem trzeba by rośliny wykopać i gdzieś umiejscowić. Do tego to jest samo południe , a wierzba dużo wypija i latem wszystko pod nią by mdlało. Trawa posiana, ale jeszcze nie wschodzi. Zobaczymy jak będzie i tak już jest lepszy widok niż był


A chyba że tak, faktycznie jak tam ma byc taras to nawet lepiej by gruz został. Ale będzie zabawa z budową, nic tylko życzyc dużo sił i zdrowia
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
sylwia_slomc... 19:37, 24 mar 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81727
Oj to jeszcze na pewno kilka lat minie nim ten taras będzie


Zrobiłam lustracje ogrodu, część tulipanów ucierpiała, ponownie bordo ciemierniki rozłożyło, ścięło listki budlejom, dobrze, że ich jeszcze nie cięłam. Zajrzałam do gunnery bo było na plusie i niestety znowu oberwała, kolejne liście stracone
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Mgduska 21:32, 24 mar 2020


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Ja w sobotę poprawiłam cięcie róż, po czym sypnęło białym. Wydawało mi się, że jest fajna pogoda, a tu takie o...
Może jeszcze wszystko wstanie, te mrozy chyba nie takie duże?
____________________
Sałatka pokrzywowa
sylwia_slomc... 21:40, 24 mar 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81727
Zobaczymy co będzie jak się ociepli, kaliny na razie przetrwały
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
AniazUroczyska 23:38, 24 mar 2020

Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 1269
sylwia_slomczewska napisał(a)

Ula ona jest zamknięta w sowim namiocie na amen, ale już liście idą i te liście kosi jak przymrozi.

Podpytuję jeszcze raz, czy Twoja pod namiotem jest nadal przykryta liśćmi? Moja nadal pod liściową stertą, nakryta budką, tylko zdjęta czarna folia , którą był domek owinięty na zimę.
Masz jakieś wskazówki co do siania szarłatów?
sylwia_slomc... 23:58, 24 mar 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81727
Aniu moja jest nadal w namiocie z folii bąbelkowej zasypana liśćmi, ale już spod tych liści co jest zasypana wyrastają jej własne i mimo zamkniętej folii umarzły na amen po raz drugi w tym sezonie.

Ja szarłaty rok temu siałam w inspekcie chyba końcem marca, ale one zdecydowanie źle reagują na przesadzanie. Więc albo posiej w pojemnikach pojedyncze nasionka i potem z całą ziemią przenoś na miejsca docelowe, albo siać wprost w grunt bo pikowania obawiam się mogą nie przeżyć.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 00:31, 25 mar 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81727
Kochani siedźcie w domach, doceńcie to co macie, to, że jeszcze możemy być razem z bliskimi osobami, rodziną. Wielu na całym świecie już nie może Więc cieszmy się tym, delektujmy, odpoczywajmy, zbierajmy siły do walki w ogrodach....bo jak tak posiedzimy to niejeden ogród chwastami zarośnie i te siły się wtedy przydadzą Rośliny sobie poradzą, mój ogród po ubiegłym sezonie jest tego przykładem, a już chwasty to sobie poradzą na pewno
Przytulmy dzieci, powiedzmy jak bardzo Je kochamy. Wiem, wielu z nas będzie miało bardzo trudny rok, wielu straci dorobek życia.....ale co nam po tym wszystkim skoro nas samych zabraknąć może??? Więc cieszmy się każdą chwilą jaka jest nam dana bo życie i rodzina to najcenniejsze co mamyŚciskamy Was Wszystkich i każdego z osobna. I pamiętamy jak się Polak uprze to usiedzi na kuprze
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
AniazUroczyska 00:51, 25 mar 2020

Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 1269
sylwia_slomczewska napisał(a)
Aniu moja jest nadal w namiocie z folii bąbelkowej zasypana liśćmi, ale już spod tych liści co jest zasypana wyrastają jej własne i mimo zamkniętej folii umarzły na amen po raz drugi w tym sezonie.

Ja szarłaty rok temu siałam w inspekcie chyba końcem marca, ale one zdecydowanie źle reagują na przesadzanie. Więc albo posiej w pojemnikach pojedyncze nasionka i potem z całą ziemią przenoś na miejsca docelowe, albo siać wprost w grunt bo pikowania obawiam się mogą nie przeżyć.


Ojej, może moją też przymroziło.... Sylwio, jak to jest,że u Ciebie rośnie taka wysoka jeszcze pod namiotem, a u mnie dopiero staruje?
Dzięki za informacje o szarłatach, może zrobię tak pół na pół
Katkak 06:56, 25 mar 2020


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
sylwia_slomczewska napisał(a)
Kochani siedźcie w domach, doceńcie to co macie, to, że jeszcze możemy być razem z bliskimi osobami, rodziną. Wielu na całym świecie już nie może Więc cieszmy się tym, delektujmy, odpoczywajmy, zbierajmy siły do walki w ogrodach....bo jak tak posiedzimy to niejeden ogród chwastami zarośnie i te siły się wtedy przydadzą Rośliny sobie poradzą, mój ogród po ubiegłym sezonie jest tego przykładem, a już chwasty to sobie poradzą na pewno
Przytulmy dzieci, powiedzmy jak bardzo Je kochamy. Wiem, wielu z nas będzie miało bardzo trudny rok, wielu straci dorobek życia.....ale co nam po tym wszystkim skoro nas samych zabraknąć może??? Więc cieszmy się każdą chwilą jaka jest nam dana bo życie i rodzina to najcenniejsze co mamyŚciskamy Was Wszystkich i każdego z osobna. I pamiętamy jak się Polak uprze to usiedzi na kuprze

O tak, siedźcie w domach i doceniajcie (wszyscy którzy jesteście w domach), że możecie w nich zostać. Ja bym bardzo chciała, ale niestety nie mogę i muszę chodzić do pracy.
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies