Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina II

AniazUroczyska 02:32, 13 sie 2020

Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 1269
sylwia_slomczewska napisał(a)

To już nie wiem jak przekonywać Aniu skoro mnie nie wierzysz


Sylwuś, to nie o to chodzi że ja Tobie nie wierzę! Ja Ciebie doskonale rozumiem ,bo robiłam wszystko podobnie jak Ty, a nawet więcej Też wszystko dezynfekowałam, bałam się, że mąż z zakupami przywlecze do domu wirusa, bałam się ich dotknąć, odkażałam, rozkładałam dopiero na drugi dzień. Przez prawie 2 miesiące nie wychodziłam z domu, a już na początku marca przyjechaliśmy na działkę, na totalną izolację. Kiedy raz musiałam się wybrać na zakupy, to oczywiście w maseczce, jedyna w sklepie, bo wtedy jeszcze nikt ich nie nosił. Dodatkowo uzbrojona w komplet rękawiczek jednorazowych , płyn antybakteryjny i waciki nasączone spirytusem, którym wszystko przecierałam. Mówisz że boisz się spędów wieloosobowych. Ja przez te 2 miesiące nie spotykałam się nawet z własnymi dziećmi i wnukami. Jesteśmy ( teoretycznie) w grupie wysokiego ryzyka , zarówno ze względu na podeszły wiek jak i choroby współistniejące. Mieszkam z 96 letnią mamą . Bardzo bałam się zarówno o siebie jak i o swoich bliskich. Dziś uważam ,że podobnie jak wielu innych, dałam się zmanipulować. Dużo czytam , oglądam , słucham na ten temat i zmieniłam zdanie. Tak koronawirus istnieje od zawsze , podobnie jak inne wirusy, bakterie , mikroby, nowotwory. Oficjalnie istnieje od lat 60 tych , kiedy to wyizolowano pierwsze jego szczepy. Ten obecny , to zapewne hybryda, zmodyfikowana ręką ludzką. Tak więc trochę zażartowałam ,że nie wierzę w wirusa. Jednak nie wierzę w rzekomą pandemię( plandemię?), uważam ,że totalne oszustwo na skalę światową, pranie mózgów, manipulacja, zastraszanie, wszystko po to, aby osiągnąć zupełnie inne cele. Uważam ,że maseczki nikogo przed niczym nie zabezpieczają, testy nie są w stanie wykryć koronawirusa( w ogóle nie są przeznaczone do celów diagnostycznych, o czym informuje sam producent). Nakazy i zakazy wprowadzane w związku z rzekomym zagrożeniem, to często kabaret i paranoja. Noszenie maseczek nie tylko nie chroni, ale może doprowadzić do chorób dróg oddechowych, w szczególności grzybicy płuc. Tak to teraz widzę. Dokończę temat , ale już w następnym poście. Powiem Ci tylko ,że żyję teraz normalnie, spotykam się z ludźmi, zrobiliśmy grilla na 20 osób całuski , przytulaski, wszyscy zdrowi , nikt nawet kataru nie złapał. Chyba ,że ktoś choruje bezobjawowo, ale tak to można sobie chorować do woli
popcorn 08:08, 13 sie 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Myślę że trzeba wypośrodkować to wszystko. Nie ma co szaleć i się ukrywać, ale lepiej uważać. Pewnie z perspektywy czasu się okaże że daliśmy się wmanipulować w histerię zupełnie bez sensu, więcej osób umiera na wszystkie inne choroby a nie na koronawirusa. Nawet ci którzy zmarli po prostu byli pozytywni, ni znaczy to że ich wirus zabił. Może nie poógł, ale nikt nie decyduje czy covid był powodem ich śmierci, czy nie. Tyle że ktoś go miał, i zmarł z miliona innych powodów, i od razu ten ktoś jest na liście...
szkoda że nie pokazują ile osób zmarło w analogicznym okresie w ubigłym roku. Okazuje się że mniej. Też mniej zmarło dwa, trzy, pięć lat temu.
Podejrzewam że musimy nauczyć się żyć z tym wirusem jak z wieloma innymi, częścią nieodkrytych i nie nazwanych nawet.

Moim zdaniem więcej szkód przyniósł lockdown i ratowanie na siłę wybranych grup społecznych, 500plusy, bony turystyczne i szał, a za chwilę ludzi enie będą mieli co do garnka włożyć. Inflacja szaleje, bezrobocie za chwilę zacznie... i po co to wszystko???
Śmiertelność na wirusa poniżej 3% chorujących, nie wszystkich zakażonych nawet bo nie liczy się bezobjawowców z plusowym wynikiem testu... no i te testy też są o kant tyłka...

masowa histeria, choć lepiej uważać, jakby co i się nie zarazić...

Plus respektować zarządzenia, nosić maseczki jak trzeba, trzymać się z dala od ludzi i skupisk, to na pewno nie zaszkodzi. Zwracam ludziom uwagę w sklepie, nikt jeszcze się nie udusił mając maszeczkę 5 minut na sobie, bez przesady. Prawo jest po to żeby go przestrzegać a nie kluczyć i unikać... a częste mycie rąk zawsze jest dobre i pomaga unikać mnóstwa innych chorób też
____________________
Mój nowy ogródek
Rudolfina 08:50, 13 sie 2020

Dołączył: 23 paź 2019
Posty: 135
Jestem diagnostą laboratoryjnym w trakcie specjalizacji z mikrobiologii, więc myślę, że mogę sobie pozwolić na wtrącenie swoich 3 groszy.
Koronawirusy są znane od dawna, ale gatunek SARS-CoV-2 pojawił się dopiero w zeszłym roku w wyniku mutacji naturalnych (jak wykazały niezależne badania naukowe w kilku ośrodkach).
Noszenie maseczek jest potrzebne! Nie na rowerze, nie w parku, ale w przestrzeniach zamkniętych, takich jak autobusy, sklepy itp., gdzie trudno zachować dystans. Maseczka zatrzymuje drobiny śliny, które ZAWSZE w niewielkich ilościach wydostają się z ust podczas mówienia. Chroni to innych przed nami, a nas przed innymi. Wiele badań naukowych na ten temat można znaleźć na platformie PubMed, w której naukowcy z całego świata dzielą się między sobą wynikami badań. Maseczki trzeba prać i prasować! Tylko wtedy nie będą się na nich rozwijać zarodniki pleśni. Jeszcze lepsze od maseczek są przyłbice, łatwiej je wyczyścić i zdezynfekować. Prawdopodobnie na Covid zachorujemy wszyscy, ale lepiej żeby działo się w wolnym tempie, żeby dla każdego, kto będzie ciężko przechodził chorobę było miejsce w szpitalu.
Grypę ludzie znają od zawsze. Ale był taki rok, że wirus bardzo zmutował i pojawiła się szczep zwany hiszpanką. Moi pradziadkowie stracili wtedy 17 dzieci.
Chorzy, którzy zmarli z powodu koronawirusa, pewnie i tak kiedyś by umarli. Ale może mieli by więcej czasu żeby przygotować się do śmierci. Może mogliby umrzeć w domu wśród bliskich, trzymani przez nich za rękę, a nie w szpitalu otoczeni jedynie przez obcych ludzi w kosmicznych skafandrach.
Najbardziej zagrożeni są ludzie starsi z chorobami współistniejącymi, jednak czasem umierają młodzi i zdrowi ludzie. Nie wybaczyłabym sobie, gdyby moje dziecko zmarło przez moją ignorancję- bo przecież wirusa nie ma, to tylko manipulacja i histeria.
Nie ma co siać paniki, izolować się od rodziny czy unikać wychodzenia z domu. Ale skupisk ludzi starałabym się unikać, a jeżeli już musimy w takim się pojawić to zakładajmy czystą maseczkę.
____________________
Edyta Pachnący ambrą
popcorn 09:11, 13 sie 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Zdrowe podejście. Popieram! Pozdrawiam!
____________________
Mój nowy ogródek
Rudolfina 09:58, 13 sie 2020

Dołączył: 23 paź 2019
Posty: 135
popcorn napisał(a)
Zdrowe podejście. Popieram! Pozdrawiam!

Tak. Zdrowe podejście jest najważniejsze I fajnie, że napisałaś o tym myciu rąk w poprzednim poście, bo ja o tym zupełnie zapomniałam wspomnieć. To niby taka "oczywista oczywistość" ale chroni przed wieloma chorobami.
Pozdrawiam!
____________________
Edyta Pachnący ambrą
deszczowymaj 10:21, 13 sie 2020


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Sywuś zakupy Ekstra
ja ostatnio wstrzymuje się z zakupami ..najpierw chce ogarnąć te przyszłe nowe rabaty ..a robota praktycznie stanęła mi w miejscu ehhh no nic do jesieni może zdążę

Twój Gracek piękny ..moje zdecydowanie niższe ,ale źdźbła identyczne mój to chyba jednak Flamingo ..tak mi Kasiula podpowiedziała

Sylwia ..prośbę mam tylko nie krzycz i nie bij hehe

...czy byś mogła mi chociaż tak takie malusie z dwa źdźbła Gracka podarować ?
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
sylwia_slomc... 11:11, 13 sie 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81865
Wypośrodkować..... być może przy okazji pandemii lewe interesy się kręcą( śmiem twierdzić, że nawet na pewno)Ale ciężko mi sobie wyobrazić żeby rządzący wszystkimi krajami nagle się dogadali w 100 procentach, że ogłaszamy pandemię i bo trzeba ukryć to czy tamto, zwłaszcza, że często w drobnych sprawach się dogadać nie potrafią. Tak myślę. Ostatnio trafił mi w ręce artykuł, który szybciutko znikł dziwnym trafem, a z którego to dowiedziałam się, że pewna ( nazwisko i imię były podane) epidemiolożka z Chin uciekła do Stanów z dowodami, które niezbicie wskazywały na to, że wirus został wyprodukowany przez Chińską armię i zwiał. Z tego co mi tato wczoraj mówił( tam były nagrania rozmów w tych dowodach wysokich głów)nagrania zostały zbadane i potwierdzona ich autentyczność.
Jak to się skończy nie wiem. Wiem, ze wirus jest i nie jest to grypa, wiem, że mało o nim wiemy i leczyć tylko próbujemy. A patrząc wstecz historii należy wyciągać wnioski z poprzednich epidemii. Ok możemy nie dbać o siebie, nasze życie, ale zadbajmy o innych. Grzybica z maseczki to chyba tylko w przypadku gdyby była bardzo brudna ta maseczka bo inaczej wszystkie pielęgniarki na bloku operacyjnym i chirurdzy dawno by ja mieli( całe życie w maseczkach pracują).

Rudolfino bardzo dziękuje za Twoja opinię i że zechciałaś się podzielić swoją wiedzą. Temat niniejszym zamykam, każdy kto przeczyta wstecz swoje zdanie miał będzie i albo się zastosuje, albo nie, ale to już będzie sprawa jego sumienia.
Ja zrobię wszystko by się nie zarazić i nie narazić swoich bliskich.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 11:14, 13 sie 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81865
deszczowymaj napisał(a)
Sywuś zakupy Ekstra
ja ostatnio wstrzymuje się z zakupami ..najpierw chce ogarnąć te przyszłe nowe rabaty ..a robota praktycznie stanęła mi w miejscu ehhh no nic do jesieni może zdążę

Twój Gracek piękny ..moje zdecydowanie niższe ,ale źdźbła identyczne mój to chyba jednak Flamingo ..tak mi Kasiula podpowiedziała

Sylwia ..prośbę mam tylko nie krzycz i nie bij hehe

...czy byś mogła mi chociaż tak takie malusie z dwa źdźbła Gracka podarować ?

Asiu dopisałam do czyśćca, o ile uda mi się ukopać to wyślę, bo ja moje trawy w donicach w ziemię sadzę by panować choć trochę nad nimi i te donice to już takie nabite na maksa
Ale jak się uda to czemu miałabym się nie podzielićCzasem też z donicy uciekają same
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
deszczowymaj 11:26, 13 sie 2020


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Sylwia z góry nie dziękuję cieszę się bardzo bo przynajmniej będę miała pewniaka
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
sylwia_slomc... 11:55, 13 sie 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81865
deszczowymaj napisał(a)
Sylwia z góry nie dziękuję cieszę się bardzo bo przynajmniej będę miała pewniaka

No nie wiem zajrzyj do siebie czy Ci się podoba, wrzuciłam fotki jak kwitł w zeszłym sezonie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies