Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina II

sylwia_slomc... 17:10, 21 lis 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81977
Dziś w nocy był pierwszy przymrozek, więc gunnerę ścięłam, okazało się, ze jedna trzecia martwe tu gdzie się karczownik przeszedł musiałam wyciąć Zrobiłam w donice jedną sadzonkę, będzie w rezerwie jakby co, a jak nie to może się znajdzie chętny ktoś i kupi na wiosnę. Nakryłam karpy jej własnym listowiem na razie i dodatkowo agrowłókniną. Na razie wystarczy.
Emuś kosił jeszcze trawę i zmył błoto ze ścieżek w warzywniku.
Synuś młodszy malował dalej elementy drewniane.
Synuś starszy zawitał do domu i pomógł mi z przycinką róży w lasku " Pani Młodej" Prawie nam dwie godziny się zeszło na tym.....sama bym nie dała rady, ale dziecko powiedziało, że od tego jest On żeby pomóc Dumna jestem
Brak wiosennego cięcia spowodował ukorzenienie się kilku gałązek i tym sposobem mam 5 sadzonek na wiosnę do wykopania, gdyby ktoś chętny był....parę osób jak kwitła o nią pytało, więc jest okazja bo mogę się podzielić
Emus kończył jeszcze budę, a ja rozkładałam styropiany na oczkach wodnych bo na dzisiejszą noc mróz się sadzi....
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 17:13, 21 lis 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81977
Anda napisał(a)
Bardzo ładne cebule nabyłaś

Zobaczymy czy nornice nie wyjedzą i jak zakwitną czy nie ma pomyłek, ale rozmiarem mnie zaskoczyły, nawet nie wiedziałam, że takie mogą być z tych odmian. Jedna czosnkowa była uszkodzona, ale za to w tulipanach były trzy dodatkowe i jeszcze gratisowe trzy czosnki, więc zadowolona jestem. Wprawdzie chciałam tulipan Apricot, ale po telefonicznej rozmowie z Panią dowiedziałam się, że ten Pink to jest ten o który mi chodzi więc zobaczymy wiosną
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Nowa12 17:32, 21 lis 2020


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Ale genialnie masz pozaplatane trawki. Kiedy znalazłaś na to czas? Mnie stać jedynie na związanie i tyle . I jeszcze się zastanawiam których nie wiązać .
Sylwia, które trawy wiążesz a których nie trzeba?
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
kasiek 17:52, 21 lis 2020


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
U Ciebie tez do zimy przygotowania, u mnie przymrozku jeszcze nie było ale teraz 1 stopień na plusie więc pewnie w nocy będzie...
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
Dorota123 18:35, 21 lis 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Pracowita Wasza rodzinka bardzo, mój najmłodszy też przyjechał na kilka dni do domu i już pytał jakie wykopki robimy?
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
sylwia_slomc... 19:46, 21 lis 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81977
Nowa12 napisał(a)
Ale genialnie masz pozaplatane trawki. Kiedy znalazłaś na to czas? Mnie stać jedynie na związanie i tyle . I jeszcze się zastanawiam których nie wiązać .
Sylwia, które trawy wiążesz a których nie trzeba?

Ja nie wiążę ice danców, hakonek i w zasadzie to tyle bo prosa mam w łące i też nie wiążę. Generalnie powiązane, pozaplatane mam miscanty i rozplenice Dwa dni poświeciłam na zaplatanie i wiązanie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 19:47, 21 lis 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81977
kasiek napisał(a)
U Ciebie tez do zimy przygotowania, u mnie przymrozku jeszcze nie było ale teraz 1 stopień na plusie więc pewnie w nocy będzie...

U nas dzisiaj będzie druga noc z mrozem, sadzi się solidnie, woda i trawa zamarzały już koło 16.00
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 19:48, 21 lis 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81977
Dorota123 napisał(a)
Pracowita Wasza rodzinka bardzo, mój najmłodszy też przyjechał na kilka dni do domu i już pytał jakie wykopki robimy?

To znaczy Dorotko, że dobrze wychowałyśmy dzieci
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 19:57, 21 lis 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81977
Tydzień temu w sobotę Emuś łąki dolne skosił

Ja w tygodniu zwoziłam na kompostownik bo szkoda było wywalić jak w nich i gryka i facelia i ogórecznik i żywokost i ślazy i chabry były. Dobry kompost będzie bo nasion zawiązać już nie zdążyły


a tu dla Iwonki, ale może i dla kogoś jeszcze nasze giganteusy pospinane trytytkami, ponieważ kępy wielkie to dzielimy na kilka każdą

i mam prawie świąteczne palmy w ogrodzie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 22:26, 21 lis 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81977



____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies