Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina II

ElzbietaFranka 21:48, 29 lis 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13859
sylwia_slomczewska napisał(a)
W ubiegłym roku przez odmulanie nie udało mi się tego zrobić.
Dużo tego, a i tak udało mi się za cały dzień zrobić tylko lewą stronę ogrodu.....prawa musi poczekać, aż śnieg staje i mróz puści






Witam Sylwia

Piękne tło dla mniejszych roślin urosło. Sosny czarne przepiękne spróbuj im wiosna uczknac nowe przyrosty gdzieś metr od ziemi. Szkoda ich ciąć a na pewno w przyszłym roku znowu będą miały przyrosty ponad 30 cm i zagłusza inne rośliny.
Żółty ognik też bardzo mi się podoba u mnie przymarza.
Też mam obawy aby moi sąsiedzi przypadkiem nie wpadli na jakiś pomysł wybudowania czegoś co by mnie wk...
U nas teraz księżyc świeci i -3 śniegu brak.

Pozdrawiam


____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
sylwia_slomc... 22:14, 29 lis 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81911
antracyt napisał(a)
Ja się chyba wcześniej nie pytałam, ale jak jakaś siewka Ci zostanie to z chęcią się nią zaopiekuję Wielokrotnie takie róże podziwiałam na wsiach w okolicach Szadka.

To zapisuję jedną dla CiebieTylko dużo miejsca szykuj bo ona ogromna rośnie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 22:20, 29 lis 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81911
ElzbietaFranka napisał(a)



Witam Sylwia

Piękne tło dla mniejszych roślin urosło. Sosny czarne przepiękne spróbuj im wiosna uczknac nowe przyrosty gdzieś metr od ziemi. Szkoda ich ciąć a na pewno w przyszłym roku znowu będą miały przyrosty ponad 30 cm i zagłusza inne rośliny.
Żółty ognik też bardzo mi się podoba u mnie przymarza.
Też mam obawy aby moi sąsiedzi przypadkiem nie wpadli na jakiś pomysł wybudowania czegoś co by mnie wk...
U nas teraz księżyc świeci i -3 śniegu brak.

Pozdrawiam



Elu sosny będą podkrzesane tak by miejsce i światło dać roślinom pod nimi, Berberysy dla koloru potrzebują słonka, a tam jeszcze piwonie są, a za sosnami( teraz nie widać) rodgersja i szparag. Pod sosnami żurawina i trzmieliny, muszą mieć oddech. Miało to być zrobione ubiegłej jesieni, ale nie zdążyliśmy
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
eda 23:30, 29 lis 2020


Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 13690
sylwia_slomczewska napisał(a)

W marcu jeszcze kwitł


a listki też ma ciekawe


śliczny
____________________
Ranczo Edy *** Wizytówka
antracyt 08:27, 30 lis 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11594
sylwia_slomczewska napisał(a)

To zapisuję jedną dla CiebieTylko dużo miejsca szykuj bo ona ogromna rośnie

Małej nie potrzebuję Mam nadzieję, że zaprzyjaźni się z lipą i stworzą zgrany duet Bardzo dziękuję, na pewno przypomnę się wiosną
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
sylwia_slomc... 11:05, 30 lis 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81911
Pod wierzbą rośnie bez kłopotu to i z lipą powinna się dogadać
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
greg66 11:33, 30 lis 2020


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4566
Sylwio mam do przesadzenia pięć wielkich tui (4metry) czy mozesz poradzić jak się za to zabrać aby przeżyły i nadal rosły?
____________________
Serdeczności, Grzesiek :). https://www.ogrodowisko.pl/watek/8391-pamietajcie-o-ogrodach
sylwia_slomc... 17:13, 30 lis 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81911
greg66 napisał(a)
Sylwio mam do przesadzenia pięć wielkich tui (4metry) czy mozesz poradzić jak się za to zabrać aby przeżyły i nadal rosły?


Mam obawy, że bez ciężkiego sprzętu się nie obejdzie Ja bym chyba każdą okopała z marginesem plastikowa lub metalowa siatka owinęła bryłę korzeniową by się ziemia nie osypywała z korzeni i dopiero podkopywała lub wyrywała sprzętem z gruntu. Plus taki, że tuje się stosunkowo płytko korzenią. Ale czterometrowa tuja z bryłą ziemi to ciężar ogromny, bez sprzętu chyba nie da rady.

Zapytaj jeszcze Danusię Szefową Ogrodowiska bo Ona podobnych rozmiarów rośliny sadziła może to podpowie lepiej ode mnie na pewno.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 19:26, 30 lis 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81911
Wczoraj i dzisiaj zaczarowało ogród zimowo, zrobiłam spora sesje bo nie wiadomo czy jeszcze tej zimy będzie jakiś śnieg



____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 19:28, 30 lis 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81911



____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies