Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina II

popcorn 10:29, 01 gru 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Pięknie biało! U nas niewiele już zostało, ale słonko cieszy! Mogłoby zostać do marca

pozdrawiam serdecznie!!!
____________________
Mój nowy ogródek
Agania 11:20, 01 gru 2020


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Cudownie wygląda oprószony ogród, ten tydzień super ze słoneczkiem
Macham Sylwuś, macham Wojtuś
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
sylwia_slomc... 11:20, 01 gru 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81248
Mnie to się marzy żeby nasypało z 10 cm i takie -1 w dzień -5 w nocy, miesiąc, a potem wymiana śniegu i znowu. Inaczej on u nas przy cieplarkach szybko czarny się robi, a wtedy już nie jest ładnie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Agania 11:23, 01 gru 2020


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Ja nie chcę zimy stulecia, dość mamy tych ekstremów, dla młodych roślin jednak kołderką potrzebna
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
sylwia_slomc... 11:24, 01 gru 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81248
Agania napisał(a)
Cudownie wygląda oprószony ogród, ten tydzień super ze słoneczkiem
Macham Sylwuś, macham Wojtuś

Agatka i my uściski ślemy, tęskno nam już, byle do wiosny Może to opanują jakoś....
Ja wczoraj 20 kg maczki bazaltowej rozsypałam pod róże, ciemierniki, perukowce, w warzywniku, skrzyniach z truskawkami i na rabatach bylinowych. Na trocinówki wiosną musze nawóz z azotem dać bo lecę ze świeżymi trocinami teraz no i one bardziej kwasolubnie obsadzone więc mączka odpada
Mam już uszykowaną beczkę gnojówki z obornika końskiego i pół kanki z gnojówką z pokrzyw nam została z tego sezonu, kankę zamknęłam i czeka do wiosny
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 11:26, 01 gru 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81248
Agania napisał(a)
Ja nie chcę zimy stulecia, dość mamy tych ekstremów, dla młodych roślin jednak kołderką potrzebna

Zimy stulecia też nie chcę , miałam raz nie nadążaliśmy odgarniać śniegu, zaspy takie były, ze droga ani piechotą, ani samochodem się nie dało, tylko ciągniki i pługi sobie radziły.... Za mrozem siarczystym też mi nie tęskno, ale żeby tak do Nowego Roku było biało, a potem to już wiosna może być
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Basieksp 11:58, 01 gru 2020


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 9993
Oj ja widzę że tu jakieś życzenia odnośnie zimy no to ja marzę o trochę więcej niż 10 cm śniegu nie więcej niż 20 cm i jeszcze mróz do - 5 i tak po 20 grudnia do połowy stycznia a co i potem piękna wiosna Pozdrawiam cieplutko
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Nowa12 12:13, 01 gru 2020


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
sylwia_slomczewska napisał(a)

Agatka i my uściski ślemy, tęskno nam już, byle do wiosny Może to opanują jakoś....
Ja wczoraj 20 kg maczki bazaltowej rozsypałam pod róże, ciemierniki, perukowce, w warzywniku, skrzyniach z truskawkami i na rabatach bylinowych. Na trocinówki wiosną musze nawóz z azotem dać bo lecę ze świeżymi trocinami teraz no i one bardziej kwasolubnie obsadzone więc mączka odpada
Mam już uszykowaną beczkę gnojówki z obornika końskiego i pół kanki z gnojówką z pokrzyw nam została z tego sezonu, kankę zamknęłam i czeka do wiosny


Sylwia też kupiłam mączkę bazaltową 40 kg tylko myślałam żeby ją rozsypać wiosną? Można teraz? Lepiej jest teraz?
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
sylwia_slomc... 12:29, 01 gru 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81248
Basieksp napisał(a)
Oj ja widzę że tu jakieś życzenia odnośnie zimy no to ja marzę o trochę więcej niż 10 cm śniegu nie więcej niż 20 cm i jeszcze mróz do - 5 i tak po 20 grudnia do połowy stycznia a co i potem piękna wiosna Pozdrawiam cieplutko

Na taka też się jeszcze mogę zgodzić
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 12:31, 01 gru 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81248
Nowa12 napisał(a)


Sylwia też kupiłam mączkę bazaltową 40 kg tylko myślałam żeby ją rozsypać wiosną? Można teraz? Lepiej jest teraz?

Nie wiem bo ja pierwszy raz zastosowałam, ale pisze, ze od jesieni do marca, to posypałam teraz bo śnieg topnieje to od razu rozpuści granulki trochę i zaczną pierwiastki przenikać w głąb ziemi. Miałam w granulacie więc dłużej się uwalniać będzie tak myślę, do tego zastosowałam ją zamiast nawozu jesiennego żeby rośliny zimę lepiej przetrwały
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies