Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina II

sylwia_slomc... 10:15, 02 gru 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81915
Gardenarium napisał(a)
Mrozik odpuści do piątku. Ja też mam jeszcze do sadzenia.

Na to liczę Danusiu bo żeby posadzić liliowce musze wpierw wysadzić stamtąd tojeść purpurowa, krwawnice i odętkę te ida w łąkę, a tam liliowce, bo to nad rowem kontynuacja ma być. Plan był na przyszły sezon, ale teraz się trafiły w świetnych cenach....
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 10:17, 02 gru 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81915
KasiaBawaria napisał(a)

Trociny pod roze?

Sprawdzone mam Kopcuję trocinami od paru lat, sprawdza się Raz zakopcowałam ziemią z worka i chyba sobie werticiliozę z nią pod judaszowcem zaszczepiłam
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
anpi 10:44, 02 gru 2020


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8139
Czyli nie odpoczywajcie
Nie mam peoni drzewiastych,więc i doświadczenia z nimi, żeby Ci coś podpowiedzieć.
A kto to uszaty,bo chyba przegapiłam temat?
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
KasiaBawaria 10:54, 02 gru 2020


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Ciekawe co piszesz a potem wiosna tylko rozgarniasz?
____________________
Zapraszam na kawe
antracyt 10:58, 02 gru 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11607
sylwia_slomczewska napisał(a)

Sprawdzone mam Kopcuję trocinami od paru lat, sprawdza się Raz zakopcowałam ziemią z worka i chyba sobie werticiliozę z nią pod judaszowcem zaszczepiłam

Ja sobie prawdopodobnie w podobny sposób sprowadziłam ze zrębkami fytoftorozę na część cisów...
Ciekawa jestem, jak ostatecznie zabezpieczysz drzewiaste. W przyszłym roku planuję zaprosić je w końcu do siebie
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
sylwia_slomc... 16:47, 02 gru 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81915
anpi napisał(a)
Czyli nie odpoczywajcie
Nie mam peoni drzewiastych,więc i doświadczenia z nimi, żeby Ci coś podpowiedzieć.
A kto to uszaty,bo chyba przegapiłam temat?

Owinęłam je dzisiaj jednak bo przez cały dzień utrzymywało się -4 stopnie, a dziś w nocy ma być -9, rośliny nie zahartowane bo nie było przymrozków wcześniej żadnych i od razu przywaliło takim sporym mrozem więc się bałam o nie.
Uszaty to zając zaglądający do naszego ogrodu, a czasem i dwa....
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 16:49, 02 gru 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81915
KasiaBawaria napisał(a)
Ciekawe co piszesz a potem wiosna tylko rozgarniasz?

Tak wiosna tylko rozgarniam i polewam gnojówką z pokrzyw lub posypuję odrobinka nawozu Yara mila complex. Zmieniają się po sezonie półtora w piękną próchnicę
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 16:51, 02 gru 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81915
antracyt napisał(a)

Ja sobie prawdopodobnie w podobny sposób sprowadziłam ze zrębkami fytoftorozę na część cisów...
Ciekawa jestem, jak ostatecznie zabezpieczysz drzewiaste. W przyszłym roku planuję zaprosić je w końcu do siebie

Wolałabym sobie zaszczepić smardze, ale te jakoś nie chcą się pojawićOwinęłam je włókniną dzisiaj, kopiec z trocin każda ma na korzonkach i o to się nie bałam , ale o te paki kwiatowe co już zawiązane na gałązkach są.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
antracyt 17:28, 02 gru 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11607
U mnie na wsi rośnie kilka dorodnych okazów przy domach. Nigdy nie widziałam żeby były w jakikolwiek sposób zabezpieczane na zimę. Ale rosną blisko budynków, nie na otwartym terenie, na pewno cieplej mają.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
sylwia_slomc... 18:02, 02 gru 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81915
antracyt napisał(a)
U mnie na wsi rośnie kilka dorodnych okazów przy domach. Nigdy nie widziałam żeby były w jakikolwiek sposób zabezpieczane na zimę. Ale rosną blisko budynków, nie na otwartym terenie, na pewno cieplej mają.

Ale mówisz o drzewiastych?
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies