Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina II

sylwia_slomc... 21:42, 27 lis 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81248
antracyt napisał(a)

Basiu, Wasz pies jest chyba rasy stróżującej? Jeżeli tak, to do tego została stworzona, żeby pilnować, nie wpuszczać lub nie wypuszczać ze swojego terenu. Zdarzają się egzemplarze nie spełniające cechy danej rasy, ale powinny one być wyjątkami. Oczywiście zawsze można/warto pracować z psem, żeby w jakiś sposób korygować jego zachowanie, tak by było dla Was i waszych gości komfortowe. Filmiki jako wspomagacz są ok, ale o wiele lepszy jest dobry behawiorysta.

To prawda, ale tylko doświadczony specjalista bo taki co się zna słabo może jeszcze sprawę pogorszyć.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 21:43, 27 lis 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81248
antracyt napisał(a)

Ja też będę trzymała kciuki

Trzymaj
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Basieksp 21:57, 27 lis 2021


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 9993
antracyt napisał(a)

Basiu, Wasz pies jest chyba rasy stróżującej? Jeżeli tak, to do tego została stworzona, żeby pilnować, nie wpuszczać lub nie wypuszczać ze swojego terenu. Zdarzają się egzemplarze nie spełniające cechy danej rasy, ale powinny one być wyjątkami. Oczywiście zawsze można/warto pracować z psem, żeby w jakiś sposób korygować jego zachowanie, tak by było dla Was i waszych gości komfortowe. Filmiki jako wspomagacz są ok, ale o wiele lepszy jest dobry behawiorysta.


Zgadza się jest stróżująca i stróżuje taka pewnie zostanie, ale trochę chcemy ją utemperować, jedno jest dobre nie jest wobec nas ani trochę dominujaca, to dużo, jest bardzo mądra, szybko się uczy komend ale potrafi być uparta, jest jeszcze młoda byliśmy z nią na szkoleniu, musimy dużo z nią pracować.
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Basieksp 22:02, 27 lis 2021


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 9993
sylwia_slomczewska napisał(a)

Z Goldenami to nie jest taka prosta sprawa. To generalnie bardzo mądre psy lubiące współpracę i towarzystwo człowieka, ale ostatnio pojawiło się sporo osobników dominujących, a nawet agresywnych i to niestety żniwo złego doboru genów przez hodowców i pseudohodowców. Pokutuje też przekonanie ludzi, ze to takie mądre psy, że nie trzeba z nimi pracować nad szkoleniem bo same się nauczą przecież i takie kochane misie do zagłaskania. A golden to pies, który myśli jak pies: o mogę spać w łóżku i wszyscy mnie stale nagradzają jestem ważny jestem przewodnikiem stada. I z tego się biorą prawie wszystkie kłopoty z psami...nie tylko z goldenamiTo ludzie muszą się nauczyć jak myśli pies, a nie uważać, że pies nauczy się myśleć jak my Jest taka fajna książka wydana wiele lat temu, którą nabyłam jeszcze jako dziewczyna, a dom której często wracam " Okiem Psa" Johna Fishera. Świetnie tłumaczy większość problemów z czworonogami.



Będę Wam mocno kibicować i trzymać kciuki za Larę i Leosia jestem mocno ciekawa jak będzie ale też trochę spokojna, powinniście sobie poradzić
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
sylwia_slomc... 22:46, 27 lis 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81248
Basieksp napisał(a)


Zgadza się jest stróżująca i stróżuje taka pewnie zostanie, ale trochę chcemy ją utemperować, jedno jest dobre nie jest wobec nas ani trochę dominujaca, to dużo, jest bardzo mądra, szybko się uczy komend ale potrafi być uparta, jest jeszcze młoda byliśmy z nią na szkoleniu, musimy dużo z nią pracować.

Młodego psa łatwiej oduczyć pewnych zachowań, ale behawiorysta do pomocy to dobry pomysł, czasem wystarczy 5 minut by pies zmienił się nie do poznania Zresztą jak obejrzysz filmiki to sama zobaczysz
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 22:47, 27 lis 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81248
Basieksp napisał(a)


Będę Wam mocno kibicować i trzymać kciuki za Larę i Leosia jestem mocno ciekawa jak będzie ale też trochę spokojna, powinniście sobie poradzić

Dzięki, też będziemy trzymać kciuki za Waszą sunię
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
greg66 08:21, 28 lis 2021


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4547
Sylwia świetna sprawa. Dwa psiaki będą szczęśliwe mając taki dom i towarzystwo swoje i kochających właścicieli
____________________
Serdeczności, Grzesiek :). https://www.ogrodowisko.pl/watek/8391-pamietajcie-o-ogrodach
sylwia_slomc... 09:12, 28 lis 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81248
greg66 napisał(a)
Sylwia świetna sprawa. Dwa psiaki będą szczęśliwe mając taki dom i towarzystwo swoje i kochających właścicieli

Na to liczymy, że się będą kiedyś razem bawić, ale na razie muszą między sobą załatwić sprawę akceptacji i hierarchii stada
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 17:35, 28 lis 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81248
Spacer 4 km dzisiaj zaliczony, na koniec już było tak

Leo był dzisiaj idealny, spokojny ustępliwy, to Lara na samym początku była zazdrosna, że jedno z nas prowadzi innego psa. Na koniec już szły w odległości mojej osoby między nimi i było ok. Nawet biec spokojnie razem potrafią, ale zabawy jeszcze nie ma do tego musza dojrzeć
Nie wiem jak u WAs, ale u nas był lodowaty wiatr i taka czapa była nieodzowna

____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Alija 17:41, 28 lis 2021


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8484
Sylwia, poczytałam, Ty to jesteś jednak kobieta do zadań specjalnych, podziwiam.
No, bo jak nie Ty, to kto???
Pierwsze sukcesy już widać po spacerze, gratuluję , pieski piękne.
Pozdrawiam.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies