Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina II

sylwia_slomc... 18:16, 27 lis 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 83349
Juzia napisał(a)
Cześć Leoś!

Fajny chłopak z niego i już broni podwórka przed obcymi dziś pierwszy raz pojawił się mój tato i został obszczekany mocno
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 18:17, 27 lis 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 83349
Roocika napisał(a)
Duży chłopak, to jest Golden? Nasza sunia z kolei kocha ludzi, wszystkich, za to innych psów nie lubi, w szczególności suk, czasami zdarzy się jakiś pies, którego akceptuje.

Tak golden retriver. Na razie ma fajny charakter, a hierarchię stada ustalamy prawidłową.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 18:18, 27 lis 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 83349
jolanka napisał(a)
No to ńowe wyzwanie Was czeka. Wiem, ze socjalizacja dorosłego psa to ciężka praca, podziwiam. Ja od dziecka zawsze trochę bałam się psów (ugryzł mnie jeden u Babci) więc sama ich nie miałam i nie mam. Poza tym ciągle podróżowanie z jednego końca Polski na drugi nie sprzyjało ich posiadaniu. Ciekawe jest to, ze kiedy jestem u kogoś, kto ma psy, to one zawsze przychodzą do mnie, siadają, przytulają się, zaczepiają

Czują dobrego człowieka Tu głównie socjalizacja z innymi psami pokutuje, ale pracujemy
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 18:23, 27 lis 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 83349
inka74 napisał(a)
Fajny psiak. Miejmy nadzieję, że się u was odnajdzie w stadzie. Choć przyznam się szczerze że nie do końca rozumiem postępowanie właścicielki. Przecież psa można zabrać ze sobą za granicę. Ogólnie nie rozumiem jak można brać zwierzę i potem go oddać bo zmieniły się priorytety. Zwierzę to nie zabawka. Dobrze, że są ludzie, tacy jak wy, z dobrym sercem i że wstępnie Leo się zaaklimatyzował.

Właścicielka oddawała go ze łzami w oczach i zapuchniętymi powiekami, kocha Go bardzo, będzie odwiedzać. Do tej pory mieszkał na dużym podwórku na swobodzie w ustronnym miejscu, a Ona wyjeżdża do Szwajcarii do centrum miasta do mieszkanka 30 metrów kwadratowych. Dla Jego dobra Go nie zabiera ze sobą. Trzeba zrozumieć i docenić, że postarała się o dom dla niego, a nie podrzuciła do schroniska No i będzie go odwiedzać gdy przyjedzie do kraju. Młode dziewczę Jakoś za bardzo na razie nie tęskni. Ma tyle atrakcji, że na tęsknoty czasu brak
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Basieksp 20:51, 27 lis 2021


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10804
Obejrzę sobie te filmiki Goldeny chyba raczej są bardzo przyjazne szybko się zadomowi
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Magleska 21:09, 27 lis 2021


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 19318
Sylwia
fajny ten nowy członek rodziny piękne psisko
trzymam kciuki ,żeby się Lara z Leosiem dogadały
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
sylwia_slomc... 21:22, 27 lis 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 83349
Basieksp napisał(a)
Obejrzę sobie te filmiki Goldeny chyba raczej są bardzo przyjazne szybko się zadomowi

Z Goldenami to nie jest taka prosta sprawa. To generalnie bardzo mądre psy lubiące współpracę i towarzystwo człowieka, ale ostatnio pojawiło się sporo osobników dominujących, a nawet agresywnych i to niestety żniwo złego doboru genów przez hodowców i pseudohodowców. Pokutuje też przekonanie ludzi, ze to takie mądre psy, że nie trzeba z nimi pracować nad szkoleniem bo same się nauczą przecież i takie kochane misie do zagłaskania. A golden to pies, który myśli jak pies: o mogę spać w łóżku i wszyscy mnie stale nagradzają jestem ważny jestem przewodnikiem stada. I z tego się biorą prawie wszystkie kłopoty z psami...nie tylko z goldenamiTo ludzie muszą się nauczyć jak myśli pies, a nie uważać, że pies nauczy się myśleć jak my Jest taka fajna książka wydana wiele lat temu, którą nabyłam jeszcze jako dziewczyna, a dom której często wracam " Okiem Psa" Johna Fishera. Świetnie tłumaczy większość problemów z czworonogami.

____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 21:24, 27 lis 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 83349
Magleska napisał(a)
Sylwia
fajny ten nowy członek rodziny piękne psisko
trzymam kciuki ,żeby się Lara z Leosiem dogadały

Trzymaj, jutro próba ogniowa, spacer tylko z nami już bez towarzystwa osób trzecich, no i my oboje, a nie ja sama.
Mam nadzieję, że nie będzie zazdrości, a ekscytację opanujemy
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
antracyt 21:39, 27 lis 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 12048
Basieksp napisał(a)
Dziękuję za odpowiedź pocieszyłaś mnie, bo się martwiłam, że takiego " potwora" sobie wychowaliśmy, cały czas nad nią staramy się pracować, ale chyba taka trochę zostanie, poprzednia nasza piesia Diana była jej przeciwieństwem, jak ktoś do nas przychodził wystarczyło powiedzieć "zobacz kto przyszedł" i była już sprzedana, a Aza nikogo nie wpuści dodam, tylko prawie całe życie towarzyszyły mi psy, z małą przerwą

Basiu, Wasz pies jest chyba rasy stróżującej? Jeżeli tak, to do tego została stworzona, żeby pilnować, nie wpuszczać lub nie wypuszczać ze swojego terenu. Zdarzają się egzemplarze nie spełniające cechy danej rasy, ale powinny one być wyjątkami. Oczywiście zawsze można/warto pracować z psem, żeby w jakiś sposób korygować jego zachowanie, tak by było dla Was i waszych gości komfortowe. Filmiki jako wspomagacz są ok, ale o wiele lepszy jest dobry behawiorysta.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 21:41, 27 lis 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 12048
sylwia_slomczewska napisał(a)

Trzymaj, jutro próba ogniowa, spacer tylko z nami już bez towarzystwa osób trzecich, no i my oboje, a nie ja sama.
Mam nadzieję, że nie będzie zazdrości, a ekscytację opanujemy

Ja też będę trzymała kciuki
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies