Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina II

sylwia_slomc... 20:48, 19 mar 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82025
Agania napisał(a)

Nie nie zamierzałem, ale widziałam k9gucikiem mógłby jeszcze powalczyć
jeżyk też był ładnjutki
Ale rybeńki zadowolone


Mój eM miał zakusy na tą sowę, ale kogut mi bardziej pasował, nad jeżem tez myśleliśmy, może następnym razem będzie jeżyk....ten wielki motyl też mi sie bardzo podobał, mam tego typu jaszczurkę
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 20:50, 19 mar 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82025
Agania napisał(a)

Masz już ich sporo pìękne są jak siewki Ci się pokażą to pochwal się

siewki na razie maja tylko po dwa przylistki, listków właściwych jeszcze nie maja , myslę , że do przesadzenia dopiero jesienią się nadadzą, ale może w przysłym roku jak białe zakwitnie choć jeden to będzie wiadomo czy cechy powtórzone czy się wymieszały
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 20:55, 19 mar 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82025
Magleska napisał(a)
wiosna u Ciebie na całego piękniutko cudne foteczki
Sylwuś a Ty w oczkach masz jakieś pompki ,filtry ,czy coś w tym rodzaju ?

niech Ci się te rybki mnożą ,bo chcę Ci kilka ukraść
jaki masz wymiar tego największego oczka ? …

buziaki i wpadnij do mnie ….w sobote syn przyjeżdża pracować do mnie ( wiesz jak się cieszy ….mina jego bezcenna jak go poprosiłam


Madzia nie mam żadnych pompek , ani filtrów , raz na dwa , trzy lata wymienie całą wode z wybraniem mułu i tyle, tak robię z tym w balii i tak samo planuję tutaj , to koło gunnery woła o czyszczenie w tym sezonie, ale jeszcze woda za zimna, jeszcze czekam. I nie to, że woda brudna bo nie, tylko mułu sporo i glony przez to na roślinkach i kamyczkach rosną już.
woda ogród podleje , sprzątne dno i naleję świeżej
Jeszcze mi się rybki nie rozmnożyły bo małe , ale jakby co to u Katki trzeba się uśmiechnąć, bo u Niej narybek co roku jestChyba, że mi do nowego oczka( w maju chcę kopać)za dużo przywiezie to się chętnie podzielę
Zaraz lecę bo dzisiaj cały dzień bez netu byłam
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 21:49, 19 mar 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82025
Gardener27 napisał(a)
Ciemierniki przepiękne, warto mieć ich sporo w ogrodzie tym bardziej że u Ciebie bardzo ładnie rosną. Koguta miałem kiedyś na celowniku, dokładnie tego co przywiozłaś, będę podziwiał u Ciebie.

Przemo bo my się w te ptaki chyba w tym samym sklepie zaopatrujemy
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 22:08, 19 mar 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82025
Dzisiejszy dzień wycisnęłam jak cytrynę Ale za to z efektami
Dwie największe bylinówki czyli koło altanki i po prawej od ogniska pozbyły się suchelców....ile taczek wywiozłam kopiatych na kompost....nie liczyłam, ale w tę i nazad latałam z nimi, a kompostowniki pełniusieńkie obadwa. Jutro mam plan sprzątnąć koło bacówki, na rabacie powyżej ławki brzozowej i na tej co powstała z mojego przechowalnika.

Ale to już znacznie mniej niż dzisiaj. Za to na rabacie po rawej od ogniska, czyli mojej najstarszej bylinówce założonej w 2014 roku, mam taką ilość ugoru sąsiada ( wschodzącą i rosnącą już)że prawie się popłakałam jak to zobaczyłam, najwięcej nasiało się traw i perzu....miałam z nią problem już w ubiegłym sezonie bo od maja do jesieni nie dało się w niej nic zrobić bo osy w ziemi zamieszkały w ilościach ogromnych i perz zeszłoroczny zdązył sie niźle ukorzenić i poprzerastać byliny Wypadałoby teraz wszystko wykopać wybrać kłącza i posadzić od nowa, tylko ,nie mam kiedy tego zrobić niestety, a do tego nie wszystkie roślinki już widać i te pewnie by poszły na stracenie, a dopiero co posadziłam tam jesienią rudbekie i dzielżany.
Nie zaryzykuję, co się da jak już ogród poprzycinam i zacznę plewić powyrywam, a resztę chyba potraktuję roundoupem w żelu....nie widzę innego wyjścia niestety
Ten ugór to nasze przekleństwo. Prawie na każdej rabacie rośnie, ale tu jest najgorzej. Koło altanki wsiała się trawa, ale tam powinnam dać rady po deszczu powyrywać, nie ma aż tak dużo, chyba, że jeszcze nie wszystko wzeszło.
Tu jest tragedia....

Wiem ludzie mają większe kłopoty, ale ten jest mój i to ja sobie muszę z nim poradzić.

No dobra pożaliłam się
Jak uporałam się z rabatami, porozwiązywałam wszystkie juki i każda roślinka w ogrodzie( oprócz koło szałasu, rodków, hortek i magnolii) dostała szczyptę( dosłownie po kilka sztuk granulków)nawozu Yara mila complex
Więcej w tym roku nie dostana, to tylko na start, potem tylko gnojóweczka z pokrzyw i popiół jesienią.
To co w nawiasie dostanie ( prócz szałasowych roślin) nawozu do rodków celowanego. Jak sprzątałam rabaty to na taczkę sypały się nasiona bylin wszelakich, zebrałam do wiadra uzbierałam raz 5 litrów, drugi raz 2 litry i wszystko rozsypałam w łące, sporo astrów było, może będzie i jesień kwitnąca tam

Em jak dotarł do ogrodu wieczorem zdązył poprawić cegłę przy liliowcaowej i kanty zrobił dookoła niej, od razu lepiej wygląda, potem już była noc....robota ciut podgoniona jutro może cd, może bo nie wiem jaka ma być pogoda, u nas zanosi się w nocy na mrozik.

____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 22:27, 19 mar 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82025
Dla tych co się przyjdą podbudować psychicznie, moja rabata po wysprzątaniu wygląda jak wasze przed sprzątaniem




____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 22:29, 19 mar 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82025
to zielone w lewym górnym rogu rabaty na fotce to trawsko co się wsiało z ugoru

a to pierwsza partia nasion wysiana w łące dzisiaj

żal było wyrzucić
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Magleska 22:36, 19 mar 2019


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18537
wygląda na wysprzątaną !!! widać ogrom pracy
ten perz tez mi się wysiał ….nawet w miskantach widziałam ,a z nich ciężko usunąć
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
sylwia_slomc... 22:40, 19 mar 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82025
W porównaniu do tego co było to może tak, ale w porównaniu np z Twoimi rabatami, albo Moni to już nie wygląda
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Magleska 22:48, 19 mar 2019


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18537
haha jak zrobię tą drugą część ,to dopiero będę mieć 1/3 ilości do obrobienia co Ty,więc nawet nie porównuj mojego maleństwa do swojego

Babo kochana masz pół hektara i sama to ogarniasz ……szacun
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies