Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina II

sylwia_slomc... 22:40, 10 maj 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81959
Roocika napisał(a)


Tak

Sylwia ile Ty masz pięknych drzew i krzewów.
Wzdycham.

Zamówienia zacne robisz.

Kurcze to nie wiem jak się go w łące pozbędę by się nie roznosił bardziej Dziś walczyłam w liliowcowej koło ogniska, nigdy tam skrzypu nie było, a teraz wyłazi z ziemi, skąd się wziął? I to w takiej ilości...
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 22:44, 10 maj 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81959
Kasiek napisał(a)


Sylwia, teraz tworzy sie korzen glowny, ale doskonale rozumiem Twoje podekscytowanie, bo niedawno sama tak sie czulam Ten korzen bedzie zywicielem calej rosliny, z niego rowniez wyrosna kwiaty; dopiero za rok?. Z tego korzenia za chwile, wyrosna rowniez male korzonki( z takiego zgrubienia) Pokazywalam to u siebie na fotkach Ja swoje posadzilam, jak te korzonki byly takie juz spore. Nie wiem czy dobrze, robie to po raz pierwszy, ale widze ze lotosy maja sie dobrze. I rosna, a to jest najwazniejsze.. Mariusz chyba sadzil je wczesniej.
Takie glutki tez mialam. przy zmienianiu wody troche sie same odrywaly. Nie dotykalam golymi rekami.
Dolej wody, reszta jest ok. I wystaw na slonce

Dzięki za podpowiedzi Stoją pod świetlówką, a w dzień latam z nimi za słońcem, do kuchni do łazienki dziś nawet na balkon Ja je chyba posadzę na razie w akwarium żeby zmężniały ciut mam wolny zbiornik więc powinno być ok. Może do lata się jakoś ogarną? Nie wiem w jakim tempie one rosną.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 22:53, 10 maj 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81959
Kasiek napisał(a)
Zakupy zacne, zwlaszcza piwonie Z tych, pozbieraj nasiona i rzuc na lake, za kilka lat beda i tam kwitly

Pochwale wszystko, bo inaczej sie nie da, masz piekny ogrod i cudne miejsca; brzozowy zakatek jest niesamowity

Widze ze masz tez jablonke Royal Raindrops. Prosze napisz cos o niej, jak dlugo ja masz?
Wczoraj ja kupilam i opinie o niej sa w samych superlatywach( to nowosc z USA). Ciekawa jestem co Ty o niej myslisz.

Probowalas juz herbatki z lotosu?

Myślę, że te piwonie gdzieś za rok dwa najwcześniej zakwitną, w tym sezonie nie liczę na kwiaty od nich, zwłaszcza, że dopiero posadzone
Ale zrobię tak jak mówisz z tymi co kwitły będą
Mam tą jabłoneczkę dopiero trzeci sezon, pierwszy raz zakwitła, ale kwitnienie ma obfite, jest o wiele ładniejsza niż royality bo kwiaty są jaśniejsze i je widać na tle ciemnych liści. Do tego nie łapie grzyba jak na razie co się niestety zdarza Royality. Ma dwa rodzaje liści, jedne są typowo jabłonkowe, a drugie nie wiem do czego porównać nawet, ale są fajne. Pokazywałam je chyba w ubiegłym sezonie. Mam jeszcze jedną o takich liściach tylko zielonych Transitorię. Raindrops jest wytrzymała. Moja malutka, kupiona jako pojedynczy patyczek, ale przetrwała na zalewowym już trzy sezony powodziowe i żyje, nawet bardzo nie było widać, żeby Jej coś dolegało. W ubiegłym roku mocno zamulona, nie udało nam się odgrzebać całkiem, a i tak wytrwała i do tego obficie teraz kwitnieZłego słowa o niej na razie powiedzieć nie mogę i czuję, ze będzie moją ulubienicą zaraz po Oli i Prof Sprenger. Jeszcze czekam jakie w realu będą jej jabłuszka
Nie próbowałam jeszcze bo w tym celu muszę być dłuższy czas ( kilka godzin w domu)bo nie wiadomo jak moje jelito drażliwe zareaguje na taki rarytasik Czasem się buntuje nawet na zmianę wody A nie miałam w ostatnim czasie takiej okazji by móc tyle poświęcić na przeczekanie. Będę próbowała w jakiś deszczowy dzień i obiecuję napisać jakie wrażenie na mnie zrobiła
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Roocika 08:00, 11 maj 2022


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
sylwia_slomczewska napisał(a)

Kurcze to nie wiem jak się go w łące pozbędę by się nie roznosił bardziej Dziś walczyłam w liliowcowej koło ogniska, nigdy tam skrzypu nie było, a teraz wyłazi z ziemi, skąd się wziął? I to w takiej ilości...


Rozsiewa się na przedwiośniu, właśnie z tych zarodników. U mnie jest to samo, mam na dużej skarpie i zwyczajnie się rozsiewa. Dużej skarpy nie kosimy póki co bo czasu brak
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
ryska 09:35, 11 maj 2022


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11614
Z beztroską i dzieciństwem kojarzy mi się Twoja łąka.
Sylwia czy Ty czerpiesz dużo radości z poszukiwania roślin kwitnących w łące?
I czy pamiętasz gdzie co sadziłaś
Przepiękną masz wiosnę.
O brzozach to nawet nie wspominam, bo to oczywista oczywistość
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
sylwia_slomc... 10:38, 11 maj 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81959
Roocika napisał(a)


Rozsiewa się na przedwiośniu, właśnie z tych zarodników. U mnie jest to samo, mam na dużej skarpie i zwyczajnie się rozsiewa. Dużej skarpy nie kosimy póki co bo czasu brak

Kiepska sprawa, musiałabym całą łąkę zdeptać, żeby poobrywać te zarodniki Bo inaczej ich przybędzie, a bez deptania łąki nie znajdę
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 10:42, 11 maj 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81959
ryska napisał(a)
Z beztroską i dzieciństwem kojarzy mi się Twoja łąka.
Sylwia czy Ty czerpiesz dużo radości z poszukiwania roślin kwitnących w łące?
I czy pamiętasz gdzie co sadziłaś
Przepiękną masz wiosnę.
O brzozach to nawet nie wspominam, bo to oczywista oczywistość

Renia ja do łąki co dzień idę zobaczyć czy coś nowego się pokazuje lub zakwitło, jest pełna uroku zwłaszcza w pełni kwitnienia latem. Pamiętam tylko oględnie w jakiej okolicy w łące co sadzone, ale tak dokładnie to nie jestem w stanieParzydła wychodzą, za to serduszka co już dawno powinna kwitnąć wcale nie wyszła, albo ślimaki zjadły na etapie wychodzenia bo i tak się zdarza w łące. Za chwilę powinny kwitnąc czosnki, posadziłam wiele jesienią, miały być plamy czosnków, widzę tylko purple sunsation, te są niezawodne, ale akurat te po łące rozstrzeliłam pojedynczo.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 10:44, 11 maj 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81959
Nie mam kiedy pokazać tulipanów i floksów, już dużo kwitnie, dziś czekam na kolejne paczki więc będe sadzoć o ile pogoda nie nawali. Cos straszą, a ja mam wrzosy do cięcia, już nawet ruszyły z przyrostami, a jeszcze nie cięte Jak sie nazamawia to potem jest sadzenie zamiast przycinania No i z plewieniem ruszyć musiałam by wszystko nie zarosło na amen.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 12:27, 11 maj 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81959
Upolowalam kinkiety, normalnie muszę się pochwalić tak mi się podobają
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 12:27, 11 maj 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81959
Teraz upolować do nich lampę
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies