Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina II

sylwia_slomc... 23:06, 09 maj 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82089


tą chyba coś podgryzło

____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 00:14, 10 maj 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82089
Rojodziejowa napisał(a)
Sylwia, ja znowu z pytaniem. Odwiedzałaś u
siebie rdest Golden Arrow? Jak on teraz wygląda?

Asia jeszcze nie wygląda bo on w łące posadzony i na razie wśród traw go nie widać, a do tego jeszcze sporo sianka leży pomiędzy i najpierw było zimno, potem sucho. Dopiero po niedzielnym deszczu zauważam, że niektóre rośliny zaczynają startować, dostały wilgoci i to jest ten bodziec co je popycha do wzrostu. Dopiero teraz startują monardy, parzydła, dziś zauważyłam wiązówki, nawet już spore, ale je widać dopiero jak się w łąkę sadzić wlezie, a ze ścieżki jeszcze nie widać. Rdesty jak się rozrosną też będą łatwiej widoczne, a jak ja mam jedną sadzonkę to jej nie widać jeszcze wcale. Patrząc na inne rdesty na rabatach to już pewnie i ten liście ma. Choć mam i takiego co dopiero teraz się budzić zaczyna i takiego co już do kwitnienia się zabierać będzie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 00:21, 10 maj 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82089
Zamówione mam jeszcze w łąkę

Lilia Tygrysia 'Lancifolium'
Lilia Azjatycka Pink Flight
Lilia Azjatycka 'Red Velvet'
Lilia Azjatycka Purple Marble
Lilia Azjatycka Corsage
Lilia Azjatycka 'Sweet Surrender'


Po jednej lub dwie cebule, więc bez szału, ale dla smaczku
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
antracyt 08:59, 10 maj 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11724
sylwia_slomczewska napisał(a)

Może jeszcze wypuści, bo jeszcze wcześnie jest. W przeciwnym razie trzeba będzie rok poczekać.

Ja tak w tym sezonie już 2 zdeptałam przy pieleniu, a takie dorodne były...
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 09:03, 10 maj 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11724
Sylwia, ta Wasza łąka z narcyzami/żonkilami to w sezonie bardziej sucha, czy wilgotna jest? Ma spadek, ale pewnie gliniaste podłoże, co? No i z tego co pamiętam, to tej części Wam nie zalewa?
Ciągle się waham, czy sadzić krokusy w trawie, bo u mnie to jednak raczej sucho, a nie chcę non stop podlewać tego miejsca dla samych cebulowych.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
sylwia_slomc... 10:16, 10 maj 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82089
antracyt napisał(a)

Ja tak w tym sezonie już 2 zdeptałam przy pieleniu, a takie dorodne były...

Oj szkoda
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 10:19, 10 maj 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82089
antracyt napisał(a)
Sylwia, ta Wasza łąka z narcyzami/żonkilami to w sezonie bardziej sucha, czy wilgotna jest? Ma spadek, ale pewnie gliniaste podłoże, co? No i z tego co pamiętam, to tej części Wam nie zalewa?
Ciągle się waham, czy sadzić krokusy w trawie, bo u mnie to jednak raczej sucho, a nie chcę non stop podlewać tego miejsca dla samych cebulowych.

Wszystko zależy od pogody. Jak susza to robi się normalnie beton, ze dołka łopatą nie mogę ustrugać, raz chcąc coś posadzić użyliśmy siekiery, a jak leje tak jak w ubiegłym sezonie to pod nogami chlupoce. Ziemia ciężka dwa rodzaje na całej łące, dołem glina górą czarna bardziej próchnicza, ale też skorupiejąca przy suszy. Ja polany krokusowej nie podlewałam nigdy, tyle mają wody co z nieba.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Roocika 13:50, 10 maj 2022


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
sylwia_slomczewska napisał(a)

dobrze myślę, że to skrzyp???


Tak

Sylwia ile Ty masz pięknych drzew i krzewów.
Wzdycham.

Zamówienia zacne robisz.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Kasiek 14:00, 10 maj 2022


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14763
sylwia_slomczewska napisał(a)
Dla Kasi mój lotosowy eksperyment
Żółty dziś mnie doprowadził do opadu szczęki i mega zdziwienia


Dopiero kłącze jakieś tworzy, mikro listek jeden, nie posadzony w ziemię, a mam wrażenie, że wypuszcza pączek kwiatowy???
Kasiu help bo może to idzie nowy liść? Sadzić go mam?



Po lewej na łodyżce glutek jakiś obrasta, nie wiem co robić, obciąć czy zostawić?


Sylwia, teraz tworzy sie korzen glowny, ale doskonale rozumiem Twoje podekscytowanie, bo niedawno sama tak sie czulam Ten korzen bedzie zywicielem calej rosliny, z niego rowniez wyrosna kwiaty; dopiero za rok?. Z tego korzenia za chwile, wyrosna rowniez male korzonki( z takiego zgrubienia) Pokazywalam to u siebie na fotkach Ja swoje posadzilam, jak te korzonki byly takie juz spore. Nie wiem czy dobrze, robie to po raz pierwszy, ale widze ze lotosy maja sie dobrze. I rosna, a to jest najwazniejsze.. Mariusz chyba sadzil je wczesniej.
Takie glutki tez mialam. przy zmienianiu wody troche sie same odrywaly. Nie dotykalam golymi rekami.
Dolej wody, reszta jest ok. I wystaw na slonce
____________________
Bawarka
Kasiek 14:06, 10 maj 2022


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14763
Zakupy zacne, zwlaszcza piwonie Z tych, pozbieraj nasiona i rzuc na lake, za kilka lat beda i tam kwitly

Pochwale wszystko, bo inaczej sie nie da, masz piekny ogrod i cudne miejsca; brzozowy zakatek jest niesamowity

Widze ze masz tez jablonke Royal Raindrops. Prosze napisz cos o niej, jak dlugo ja masz?
Wczoraj ja kupilam i opinie o niej sa w samych superlatywach( to nowosc z USA). Ciekawa jestem co Ty o niej myslisz.

Probowalas juz herbatki z lotosu?
____________________
Bawarka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies