Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina II

gogo 00:20, 09 paź 2022


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
sylwia_slomczewska napisał(a)

To ok, wiosną upomnij Się tylko zapamiętaj roślinki gdyby mi się zapomniało


Ok, przypomnę się wiosną
Ten piękny aster z jednej gałązki i taka kępa?, ty jesteś czarodziejka
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
sylwia_slomc... 10:35, 09 paź 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81727
Mirka napisał(a)
Dzięki .
Sylwia te cebulki kupiłam w L. Na opakowaniu wysokość 100cm. Rozmiar cebulek 4/5

Pewnie sama też bym się skusiła
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 10:35, 09 paź 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81727
gogo napisał(a)


Ok, przypomnę się wiosną
Ten piękny aster z jednej gałązki i taka kępa?, ty jesteś czarodziejka

Sama nie wierzę
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Rojodziejowa 11:46, 09 paź 2022


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8277
Sylwia, mało mnie tu teraz przez pracę, ale udało mi się nadrobić Te astry cudne!! No i generalnke malowniczo, jesień pełną gębą

Z zakupów cebulowych widzę kilka rzeczy, które też mam Bułgarskich dosadziłam, kupiłam też Little Beauty i trochę innych czosnków, ale upolowałam tylko jedną paczuchę Purple Sensation, które polecałaś.

Jak to się kręci cały czas na jesień się nam koloruje wszystko, ale już o wiośnie myślimy
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Rojodziejowa 11:50, 09 paź 2022


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8277
Acha i przyszłam po poradę również… chciałam górą mojej skarpy posadzić coś, żeby stanowiło trochę też barierę przed tym co za siatką, bo za nią pole, z którego nam przerastają dziadostwa. Warunki: 1. nie bardzo drogie 2. ciut wyższe, żeby właśnie stanowiło barierę, 3. bezobsługowe

Myślałam o tawule szarej przy samej siatce. Na wiosnę by ładnie wyglądała… chyba, że masz jakiś inny pomysł?
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
sylwia_slomc... 12:06, 09 paź 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81727
Rojodziejowa napisał(a)
Sylwia, mało mnie tu teraz przez pracę, ale udało mi się nadrobić Te astry cudne!! No i generalnke malowniczo, jesień pełną gębą

Z zakupów cebulowych widzę kilka rzeczy, które też mam Bułgarskich dosadziłam, kupiłam też Little Beauty i trochę innych czosnków, ale upolowałam tylko jedną paczuchę Purple Sensation, które polecałaś.

Jak to się kręci cały czas na jesień się nam koloruje wszystko, ale już o wiośnie myślimy

Asiu Purple sunsation pieknie sie rozrastają, a jak pozwolisz to i sieją, dla mnie jak do tej pory prócz little beauty to najfajniejsze czosnki. Na początku swojego ogrodowania miałam czosnki giganty( kilka szt) ale one tylko jeden sezon i zamierały w mojej ziemi, a te się sprawdzają
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 12:15, 09 paź 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81727
Rojodziejowa napisał(a)
Acha i przyszłam po poradę również… chciałam górą mojej skarpy posadzić coś, żeby stanowiło trochę też barierę przed tym co za siatką, bo za nią pole, z którego nam przerastają dziadostwa. Warunki: 1. nie bardzo drogie 2. ciut wyższe, żeby właśnie stanowiło barierę, 3. bezobsługowe

Myślałam o tawule szarej przy samej siatce. Na wiosnę by ładnie wyglądała… chyba, że masz jakiś inny pomysł?

Biorąc pod uwagę, że ma być wyższe, bezobsługowe, tawuły się sprawdzą. Ale u mnie jako taki parawan sprawdzają się też weigele czyli krzewuszki, w kilku miejscach mam lilaki( te się jesienią nie przebarwiają i rosną wyższe od weigeli, fajne są też żylistki bo dodatkowo jesienią spektakl kolorów liści dochodzi i kalina koralowa. Wziąć trzeba jednak pod uwagę, że przynajmniej raz na dwa trzy lata dobrze by było stare gałęzie wyciąć, zostawiając tylko młodsze. A z tawułą sprawa prostsza bo można ciachnąć po całości niżej( nawet przy ziemi i pięknie się odmładza. Jeszcze mi jaśminowce przychodzą do głowy( one pasujące do rabaty w sepiach i takie pachnące) ale z nimi czasem może być problem mszycowy, choć to chyba od odmiany zależy bo w starym ogrodzie te co miałam wiecznie w mszycy były, a w tym od początku mam posadzone i jeszcze ani razu mszycą nie były oblepione
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Alija 14:29, 09 paź 2022


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8642
sylwia_slomczewska napisał(a)




na dziś koniec


Sylwia, Twój ogród na tle okolicznych pól jak oaza kolorów.
A powyższe zdjęcia niczym obrazy pod tytułem "Impresja'.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
sylwia_slomc... 19:11, 09 paź 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81727
Alija napisał(a)


Sylwia, Twój ogród na tle okolicznych pól jak oaza kolorów.
A powyższe zdjęcia niczym obrazy pod tytułem "Impresja'.

Alicjo jesteśmy jak taka wyspa wśród pól
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Agatorek 20:28, 09 paź 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13039
Piękne te Wasze drzewa . Pamietam, jak pisałaś kiedyś, że sadziliście tylko małe rośliny? Teraz to już busz .
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies