Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Kordina 10:37, 08 paź 2022


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4596
Słońce wydobyło szaleństwo kolorów przepięknie, podziwiam Was, że pomimo, suszy, zalewania - ogród wygląda jak nie tknięty żadnymi negatywnymi żywiołami
Już nie wiem, który zakątek wybrać na ulubiony, chyba jednak z drewnianą ławeczką obrośniętą i ten leśny z kolorowymi wrzosami
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
sylwia_slomc... 20:15, 08 paź 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81261
gogo napisał(a)


Sylwio, cudnie pokazałaś kolory jesieni na drzewach, aż sobie westchnęłam z zachwytu

Wiem, że pamiętasz, ale przełóżmy wysyłkę na wiosnę, bo pod koniec października jadę do Mamy i wrócę końcem marca lub początkiem kwietnia.
Liliowiec, rozchodnik i przetacznik się przyjęły, ale szczawik zagłuszył tę płożącą roślinkę nn i się uśmiecham o sadzoneczkę.

To ok, wiosną upomnij Się tylko zapamiętaj roślinki gdyby mi się zapomniało
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Magleska 20:18, 08 paź 2022


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18108
Sylwuś jesień u Was jest przepiękna -drzewa porosły -no cudnie jest ,zachwycam się
a w łące memory dają czadu
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
sylwia_slomc... 20:21, 08 paź 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81261
ElzbietaFranka napisał(a)



Czy mogę liczyć na wiosnę lub jak się pokażą na te piękne astry? Bardzo mi się podobają i widzę,że masz ich dużo.


Elu jak mi napiszesz wiosną o sadzonkę purpurowego astra z tamy to nie ma sprawy Mam po prostu za dużo na głowie by o wszystkim pamiętać, najlepiej mi przypomnieć bez krępacji
A uwierzysz, że te w tamie posadzone to tegoroczne sadzoneczki chyba z lutego? Uszczknęłam dosłownie po jednej roślince, długo nie wykazywały oznak, że wyżyją, bo posasdzone w tym mule powodziowym tyle, ze wzbogaconym w obornik i piasek, a potem nagle zaczęły rosnąć i każda ta kępa to jest tylko jedna gałązka, a tak pięknie rozkrzewiona Niesamowity jest ten aster
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Mirka 20:39, 08 paź 2022


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Sylwia zajrzyj do mnie w sprawie cebulek czosnków Dzięki
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
sylwia_slomc... 20:46, 08 paź 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81261
ElzbietaFranka napisał(a)

Nie robiłam teraz fotek w łące z bliska i nie ma Jak znajdę czas to się poprawię jak nie zapomnę. Teraz dzień krótki, jak do ogrodu w tygodniu wpadam po południu to najpierw lecę do Leosia i kur, a potem już za ciemno na fotki, tylko soboty mi zostają na cykanie, a wtedy to nie wiadomo w co ręce najpierw pchać w ogród czy w remont w domu
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 21:04, 08 paź 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81261
Kordina napisał(a)
Słońce wydobyło szaleństwo kolorów przepięknie, podziwiam Was, że pomimo, suszy, zalewania - ogród wygląda jak nie tknięty żadnymi negatywnymi żywiołami
Już nie wiem, który zakątek wybrać na ulubiony, chyba jednak z drewnianą ławeczką obrośniętą i ten leśny z kolorowymi wrzosami

Bożenko tego co zniszczone lub zamulone jeszcze( bo i takie miejsca jeszcze są) staram się nie pokazywać, wystarczy, ze sama musze na nie patrzeć i na razie tolerować, choć tak po prawdzie to omijam je szerokim łukiem żeby się nie dołowaćAle jest sporo miejsc, które cieszą i te Wam serwuję
Dziś nam się udało pół dnia spędzić na pracach ogrodowych W tygodniu wykopałam jarzynki, więc dzisiaj Emuś pozbierał badyle, powyrywał największy chwast w warzywnikowych ( nadal zamulonych) ścieżkach, a ja ogarniałam przed zimą oczka wodne póki woda jeszcze ciepła
Rybcie przetrwały upały i suszę dzięki dolewaniu wody, ale miejsca do pływania to już prawie nie miały tak się rogatek rozrósłPrzycięłam też wreszcie suchodrzewy wokół oczek, jeszcze mi zostały przy niedoszłej bacówce. Już nie pora na takie cięcie, ale nie miałam kiedy w tym sezonie, a na wiosnę znowu nie zdążę.
Potem jeszcze odtworzyliśmy trawnik przed gospodą i między gospodą, a mostkiem. Jak wzejdzie to już nam zostanie teren koło chatki i w chatce, a w przyszłym roku oczko to zamulone
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 21:05, 08 paź 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81261
Magleska napisał(a)
Sylwuś jesień u Was jest przepiękna -drzewa porosły -no cudnie jest ,zachwycam się
a w łące memory dają czadu

Madzia robią taką robotę jak nie wiem co, zwłaszcza jak mocniej wieje to łąka jest mega dynamiczna Buziaki za nie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 21:05, 08 paź 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81261
Mirka napisał(a)
Sylwia zajrzyj do mnie w sprawie cebulek czosnków Dzięki

Lecę
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Mirka 22:05, 08 paź 2022


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
sylwia_slomczewska napisał(a)

Lecę
Dzięki .
Sylwia te cebulki kupiłam w L. Na opakowaniu wysokość 100cm. Rozmiar cebulek 4/5
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies