Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina II

eda 11:57, 14 paź 2022


Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 13690
Oj już coraz zimniej w nocy i roślinki jednoroczne po trochę będą nas opuszczać ciekawe do kiedy aksamitki będą u mnie jeszcze cieszyć pomidory już wszystkie wycięłam nawet z namiotu bo już na jednym kropeczka i wywaliłam a resztę do pudełka
____________________
Ranczo Edy *** Wizytówka
Urszulla 20:37, 15 paź 2022


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21804
Sylwia podziwiam, że w środku nocy miałaś siłę pisać. Ja padłam a sobotę zaczęłam dopiero o 12.30. Po tygodniowych perypetiach odreagowałam poza tym poszerzyłam wizytówkę, zrobiłam dla Ciebie fotki i stworzyłam listę prac w wolnych chwilach wpadnij.
Poza tym patrzyłam gdzie leżą Witanowice
Dzwoniłam do P.Wiesi przekazać Wasze wrażenia i podałam namiary na Twój wątek.
Dzięki za wspaniały dzień czas tak szybko minął że drugiej niespodzianki którą planowałam nie zdążyłam Wam pokazać. Musicie przyjechać jak zrobi się ciepło, może w maju jak dożyję

Te hortensje z moich sadzonek to Magical Candel. A Candlelight to są te szpiczaste od Anitki.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
sylwia_slomc... 21:04, 15 paź 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81901
gogo napisał(a)


Raj bez pracy byłby nudny
Nie wyobrażam sobie, że ktoś za mnie coś zrobi i dalej robi, a ja przychodzę na gotowe - zero przyjemności, choć pewnie byłoby ładnie.


Ja sobie też nie wyobrażamDziś spędziłam dzień na sadzeniu roślin z wczorajszego wyjazdu Lubię sadzić nowe rośliny, choć mój łokieć już nie lubi



Ogród wzbogacił się o molinię, trzy hortensje Candylight( od Uli), bodziszki Rosane, dwa wilczomlecze, cztery astry, które dodatkowo podzieliłam, lasecznicę, miscanta variegatusa( od Uli), agastashe i goździka, oraz pierwiosnki japońskie kandelabrowe i łyszczaki, a także bluszcza( od pasjonatki ogrodniczej do której ogrodu kiedyś Was na spacer zaproszę ) ale takiego co rośnie w zwarty krzaczek. Mam jeszcze różę Eden Rose do posadzenia( od Uli), ale nie zdążyłam dzisiaj.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 21:06, 15 paź 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81901
ElzbietaFranka napisał(a)



Wiesz marcinki jak kupujesz to prawie wszystkie skarlone.
Te co kupowałam to były na ok 30 cm wysokie a teraz mają ok 1 metra.

Tak to bywa. Ja dzisiaj sadziłam nowe astry w ogrodzie, sadziłam małe wiem, że będą sporo wyższe
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 21:18, 15 paź 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81901
eda napisał(a)
Oj już coraz zimniej w nocy i roślinki jednoroczne po trochę będą nas opuszczać ciekawe do kiedy aksamitki będą u mnie jeszcze cieszyć pomidory już wszystkie wycięłam nawet z namiotu bo już na jednym kropeczka i wywaliłam a resztę do pudełka

Dziś wykopaliśmy dalie i mieczyki. /Juz niestety nadgryzione jedne jak i drugie, choć nie wiemy co w nich w tym roku zasmakowało bo dziur po nornicach nie było i ślimaków też nie było...
aksamitki też trochę oberwały, ale jeszcze zostawiłam
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 21:25, 15 paź 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81901
Urszulla napisał(a)
Sylwia podziwiam, że w środku nocy miałaś siłę pisać. Ja padłam a sobotę zaczęłam dopiero o 12.30. Po tygodniowych perypetiach odreagowałam poza tym poszerzyłam wizytówkę, zrobiłam dla Ciebie fotki i stworzyłam listę prac w wolnych chwilach wpadnij.
Poza tym patrzyłam gdzie leżą Witanowice
Dzwoniłam do P.Wiesi przekazać Wasze wrażenia i podałam namiary na Twój wątek.
Dzięki za wspaniały dzień czas tak szybko minął że drugiej niespodzianki którą planowałam nie zdążyłam Wam pokazać. Musicie przyjechać jak zrobi się ciepło, może w maju jak dożyję

Te hortensje z moich sadzonek to Magical Candel. A Candlelight to są te szpiczaste od Anitki.

A widzisz pomyliłam
Odpoczęłam u Ciebie fizycznie, nawet nie wiedziałam, ze jestem robotą tak zmęczona już, przyjechałam zrelaksowana Ale dzisiaj miałam kiepska kondycję wiesz czemu Jutro już powinno być lepiej. Dużo dzisiaj robiliśmy w ogrodzie mało w domu, ale tego wymagał już ogród i pogoda współpracowała Wiesz, że wczoraj u nas padało całe popołudnie? Cieszę się, ze wszystko już w ziemi siedzi Molinie podzieliłam na cztery spore sadzonki i dwie malutkie, te dwie dałam w łąkę, a te cztery na klonową rabatę, bo dałam tam dzisiaj też astry
Fotki jak kiedyś zgram to pokażęWidziałam, że chryzantema już w donicy
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 21:41, 15 paź 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81901
Dla Uli obwódka z czyśćca



____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 21:51, 15 paź 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81901
Coś by wypadało wrzucić z tego co w ogrodzie, a już na laptopie nie w aparacie

to się nazywa szczęśliwy pies






____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 21:54, 15 paź 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81901



____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 21:57, 15 paź 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81901



____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies