Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina II

sylwia_slomc... 18:55, 19 lut 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81956
Rojodziejowa napisał(a)
Sylwia, jakiej wielkości masz swoje zagony?

Chodzi Ci Asiu o to ile ma każda z kawater? Ok 2/3 metry każda. Mieszczę wszystkie potrzebne warzywa plus ziemniaki na nich
Mam cztery takie kwatery, każda dla wygody chodzenia miedzy warzywami podzieloną deską na pół

tu początek lipca
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 20:13, 19 lut 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81956
Pierwszy raz jesienią posadziłam cebule tulipanów w pojemniki, przekonana, że na wiosnę będą kwiaty. Emuś specjalnie po cebule jeździł. Stały sobie bezpiecznie w warsztacie do momentu aż zaczęły puszczać kły. No i właśnie nie wiem czy doczekam kwiatów jakichkolwiek, bo choć cebul nornice nie zjadły ( no bo były bezpieczne w warsztacie) to wszystkie kły zostały pougryzane przez myszy do poziomu ziemi w doniczkach. Wściekłam się, wystawiłam doniczki na zewnątrz i czekam co będzie. Zawsze jesienią w warsztacie i gospodzie rozkładam trutkę przeciw gryzoniom, żeby czasem nie było w zimie. I problemu nie było, plagi myszy też nie było. w tym roku trutka nie ruszona, a tulipany zjedzone Pewnie to będzie pierwszy i ostatni raz tulipanów w donicach....no chyba, że jednak zakwitną, ale liści ładnych to już na bank nie będzie.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Basieksp 20:35, 19 lut 2023


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10247
Ale żeby tulipany? no nie pomyślałabym nawet.
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Rojodziejowa 21:36, 19 lut 2023


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8450
sylwia_slomczewska napisał(a)

Chodzi Ci Asiu o to ile ma każda z kawater? Ok 2/3 metry każda. Mieszczę wszystkie potrzebne warzywa plus ziemniaki na nich
Mam cztery takie kwatery, każda dla wygody chodzenia miedzy warzywami podzieloną deską na pół

tu początek lipca


Tak, tak. O to mi chodziło
Zastanawiam się jak to u mnie rozplanować. Chyba się nie obejdzie bez przesadzania. Wolałabym to zrobić raz, żeby potem nie tańcować z grządkami
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
sylwia_slomc... 12:49, 20 lut 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81956
Basieksp napisał(a)
Ale żeby tulipany? no nie pomyślałabym nawet.

Ja też się tego nie spodziewałam.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 12:52, 20 lut 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81956
Rojodziejowa napisał(a)


Tak, tak. O to mi chodziło
Zastanawiam się jak to u mnie rozplanować. Chyba się nie obejdzie bez przesadzania. Wolałabym to zrobić raz, żeby potem nie tańcować z grządkami

Wiadomo. Lepiej się cieszyć plonami niż stałe przerabiać. Ale są osoby, które uwielbiają ciągłe zmiany w swoich ogrodach i mają z tego frajdę. Ja się wizualnie przywiązuję i jest mi trudno zmieniać od nowa
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 13:35, 20 lut 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81956
W zimie jak pogoda pozwala zawsze przycinamy większe drzewa by mieć pod kontrolą te , które chcemy by nie wyrosły na potwory. W zeszłym sezonie brakło czasu na orzecha w podwórku więc teraz poszedł w drugiej kolejnosci po wierzbie.

Przed

w trakcie



____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 13:38, 20 lut 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81956
I po fakcie




____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 13:42, 20 lut 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81956
Remontowo

malowałam też z drugiego słupki pod balustradę

opalałam i impregnowałam deski

lakierowałam ścianę

tak wyszło, lakier jak się wchłonął i wysechł nie świeci bo to bardziej satyna, nie połysk

____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 13:46, 20 lut 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81956
Balustrada zaczęta, najtrudniejsze zawsze początki, wyznaczenie poziomów, przycięcie na wysokość słupków, na długość desek, przymiarki, jednym słowem sporo manewrowania



____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies