Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina II

sylwia_slomc... 15:32, 15 lut 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81907
Basieksp napisał(a)
Ściana super wygląda, bardzo mi się podoba no i ten pomysł bez przykręcania, na wsuw, jestem pod wrażeniem

Nad pomysłem prawie pół roku myślałam za nim mnie olśniło nawet nasz zaprzyjaźniony stolarz na niego nie wpadł drewno mamy nie wysuszone, klejenie lub kręcenie mogłoby w późniejszym czasie powodować wyrywanie lub pękanie regipsów, a tak będzie sobie schło swobodnie, nie będzie coraz większych szczelin między deskami. Najwyżej w przyszłości od góry jedną deskę się dołoży jak już te osiądą
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
anabuko1 19:13, 15 lut 2023


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23509
Waw. Dużo już kupiłaś nasion.
Fajnie.
Aż ha zaczęłam teraz myśleć o nich. Może jutro albo w sobotę zajrzę do ogrodowego i też jakieś nasiona zakupie.
Jestem ciekawa jakie te naparstnice z wysiewu wyjdą.
Może akurat ciekawe.
Może i ja sobie je sprawie.
Ale na ich kwiaty to chyba na drugi rok trzeba czekać ?
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Agatorek 19:54, 15 lut 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
sylwia_slomczewska napisał(a)

Wybraliśmy, choć inną niż chciałam bo nie było w sklepie. Teraz tworzę z farby o kolorze szpitalnej zieleni, coś co ma przypominać beże z oliwką, na sufit mi wyszła pistacja...hmmm
Już tłumaczę czemu tak. Bo posiadamy dwa wielkie wiadra świetnej farby w takim właśnie kolorze, nie było sensu tracić kasy na kolejną, trzeba wykorzystać tą co jest, ale oryginalnego koloru w domu bym nie zdzierżyła, więc pigmenty poszły w ruch i tworzę. Sama jestem zdziwiona, że życie mniejszej farby udało mi się uzyskać jaśniejszą i to jeszcze przy użyciu ciemnych w tym czarnego barwnika


Hahaha, też miałam przygodę z zielonym kolorem .
Pamiętam jak wykańczałam mieszkanie, byłam młoda , chciałam żeby było kolorowo i każdy pokój w innym kolorze. W kuchni padło na jasnozielony. Wybrałam farbę w sklepie, kupiłam odpowiednią ilość i podrzuciłam fachowcom od wykańczania (mieszkania i mnie). Na drugi dzień telefon, żebym przyjeżdżała. No to jadę. A tam oczo.ebny zielony na ścianie i majstry się pytają, czy na pewno jestem pewna, że tego chcę? No nie. To wymieszali z innym kolorem i w końcu wyszedł normalny kolor .

Jak teraz (tzn kilka ładnych lat temu) się budowaliśmy, to najpierw zamawiałam próbki farb, chociaż chciałam mieć „tylko” jasnoszary (biały jakoś mnie razi, jest za „ostro”, nie wiem, jak to wytłumaczyć). Zamówiłam chyba z 10 próbników jasnoszarego i malowałam na różnych ścianach (nasłonecznionych, w cieniu, przy rożnym oświetleniu) i dopiero wybrałam. A majstry się dziwiły, w końcu wszystkie kolory do siebie bardzo podobne . Ale jest przecież wiele odcieni szarości.
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Urszulla 21:06, 15 lut 2023


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21804
Tematyka kolorów to trudna decyzja. Każdemu podoba się co innego, a na ścianach kolory zaskakują. Ja znów lubię jasne przestrzenie
Nasiona kwiatków kupowałam w styczniu, więc mnie nie dziwi że i Ciebie w tym kierunku zawiało, przecież to już niedługo. Podobno z pietruszką trzeba ruszać wcześnie
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Gosialuk 21:36, 15 lut 2023


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Fajnie, że remontowo do przodu. Pasuje żyrandol i kinkiet do tego pomieszczenia.
Z farbami też kiedyś tak miałam, że mieszałam. Najgorzej jakby brakło potem na kawałek ściany. Trudno z takim samym odcieniem trafić.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
sylwia_slomc... 21:56, 15 lut 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81907
anabuko1 napisał(a)
Waw. Dużo już kupiłaś nasion.
Fajnie.
Aż ha zaczęłam teraz myśleć o nich. Może jutro albo w sobotę zajrzę do ogrodowego i też jakieś nasiona zakupie.
Jestem ciekawa jakie te naparstnice z wysiewu wyjdą.
Może akurat ciekawe.
Może i ja sobie je sprawie.
Ale na ich kwiaty to chyba na drugi rok trzeba czekać ?

Tak Aniu naparstnice kwitną w drugim roku po siewie. To rośliny dwuletnie.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 22:02, 15 lut 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81907
Agatorek napisał(a)


Hahaha, też miałam przygodę z zielonym kolorem .
Pamiętam jak wykańczałam mieszkanie, byłam młoda , chciałam żeby było kolorowo i każdy pokój w innym kolorze. W kuchni padło na jasnozielony. Wybrałam farbę w sklepie, kupiłam odpowiednią ilość i podrzuciłam fachowcom od wykańczania (mieszkania i mnie). Na drugi dzień telefon, żebym przyjeżdżała. No to jadę. A tam oczo.ebny zielony na ścianie i majstry się pytają, czy na pewno jestem pewna, że tego chcę? No nie. To wymieszali z innym kolorem i w końcu wyszedł normalny kolor .

Jak teraz (tzn kilka ładnych lat temu) się budowaliśmy, to najpierw zamawiałam próbki farb, chociaż chciałam mieć „tylko” jasnoszary (biały jakoś mnie razi, jest za „ostro”, nie wiem, jak to wytłumaczyć). Zamówiłam chyba z 10 próbników jasnoszarego i malowałam na różnych ścianach (nasłonecznionych, w cieniu, przy rożnym oświetleniu) i dopiero wybrałam. A majstry się dziwiły, w końcu wszystkie kolory do siebie bardzo podobne . Ale jest przecież wiele odcieni szarości.

Ja też nie przepadam za białym na ścianach wolę kremowo waniliowe barwy. Generalnie wole ciepłe niż zimne kolory
Myśmy raz tak malowali w saloniku, chciałam brudny róż, więc em kupił czerwona farbę i mówi mieszaj no to mieszałam, wyszedł róż majtkowy mimo, że do tego czerwonego pigmentu dolałam calutka butelkę czarnego, w wiaderku był bardziej czarny niż różowy, a na ścianie po wyschnięciu majtkowy róż. Nie wiem jakim cudem, ale kupiłam w końcu gotowy kolor o jaki mi chodziło i przemalowaliśmy tyle, że za segmentem do dzisiaj jest ten majciany różowy bo już nam się drugi raz nie chciało wszystkiego wynosić
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 22:03, 15 lut 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81907
Urszulla napisał(a)
Tematyka kolorów to trudna decyzja. Każdemu podoba się co innego, a na ścianach kolory zaskakują. Ja znów lubię jasne przestrzenie
Nasiona kwiatków kupowałam w styczniu, więc mnie nie dziwi że i Ciebie w tym kierunku zawiało, przecież to już niedługo. Podobno z pietruszką trzeba ruszać wcześnie

Ula ja zawsze sieję korzeniowe początkiem kwietniaTeż wole na jasno niż na ciemno
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 22:05, 15 lut 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81907
Gosialuk napisał(a)
Fajnie, że remontowo do przodu. Pasuje żyrandol i kinkiet do tego pomieszczenia.
Z farbami też kiedyś tak miałam, że mieszałam. Najgorzej jakby brakło potem na kawałek ściany. Trudno z takim samym odcieniem trafić.

Zawsze urabiamy nadmiar Gosiu Teraz czas pomyśleć o balustradzie na balkon i o kolejnym pomieszczeniu czyli na tapetę będzie wchodziła przyszła jadalnia
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Agatorek 22:35, 15 lut 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Majtkowy róż nie jest taki zły. Ładnie by wyglądał z ciemnymi meblami .
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies