Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Dorota321 21:10, 27 mar 2023


Dołączył: 28 wrz 2021
Posty: 887
sylwia_slomczewska napisał(a)

Chyba je zacznę sadzić jeszcze na dużym ogrodzie, tam mi brakuje takiej wczesnej wiosny jeszcze. Na całe szczęście nakupiłam ich jak kosztowały max do 30 zł. Teraz za sadzonki takich jak moje pewnie z 80 zł, a za takie kępy jak u mnie to kilkaset zł pewnie bym płacić musiała. Nie wiem zupełnie czym taka cena jest podyktowana bo z nimi nie ma roboty, a sieją się ładnie same.
Też zawsze zastanawiam się dlaczego one takie drogie. Ja już sporo osób obdzieliłam siewkami.
Dostałam w doniczce ze 20 żonkili miniaturek, no i je porozrywałam i posadziłam licząc, że kiedyś się rozrosną. Teraz jak widzę u Ciebie kwitnące w kępkach to żałuję, że tak właśnie nie posadziłam.
____________________
W moim małym ogródeczku cz. II ***W moim małym ogródeczku cz.I
sylwia_slomc... 21:14, 27 mar 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81906
Agatorek napisał(a)
Aleś dała materiału do obejrzenia . Pięknie, nie tylko ciemiernikowo

Magnolie też masz fantastyczne ❤️. Wiosna u Ciebie bardziej dojrzała niż u nas

U mnie fiołki same się rozsiewają, także u Ciebie ten przy rowie pewnie też


Aga u nas dzisiaj od rana pizga wiater, pada na zmianę z opadami śniegu, ziąb taki, że psa byś nie wygoniła, parasol mi łamało jak do ogrodu szłam. Ale jak na dziś to wiosna nie przystopowała, magnolie się rozwijają, trawa zieleni. Na bank po Świętach mus kosić.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 21:23, 27 mar 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81906
Rumianka napisał(a)
Tyle fotek do oglądania, to jest coś! Fantastyczna Twoja wiosna no i jak dużo już zrobione. Ciemierniki są jak z wystawy, takie dorodne okazy zachwycają, co jedne to piękniejsze. Dużo kwitnących krzewów już pokazało swoją krasę. U mnie wszystko w powijakach więc mogę oczy pocieszyć w Twoim ogrodzie. Pozdrowienia zostawiam

Dużo zrobione, ale jeszcze masa do zrobienia Dziś się nic nie dało więc działałam remontowo z drapaniem ścian w jadalni pod klejenie regipsów w przyszłości. I odkryłam , że ściana od strony stodoły musiała przemarzać w przeszłości bo pod warstwami farby z 70 lat w pierwszej warstwie od tynku odkryłam grzyba Co ciekawe w tynku go nie ma i nie ma go w kolejnych warstwach farby. W razie czego wypryskałam na grzyba wszystkie wydrapane miejsca bo to z nimi będzie się stykał klej do klejenia regipsów, pomiędzy regipsami, a ścianą zostawimy pustą przestrzeń by w razie czego ten grzyb nie przełaził. Do tego nie będzie miał warunków do dalszego rozwoju, bo ta ściana z zewnętrznej po rozbudowie stanie się wewnetrzną
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 21:26, 27 mar 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81906
April napisał(a)
Wspaniała dawka wiosny. Choć przyznam że ciemierniki mnie powaliły na kolana, piękne i jakie ogromne
No i kokoryczka w bajecznym kolorze. Też kupiłam w zeszłym roku, niebieską ale z trzech sadzonek tylko jedna rusza dopiero, a u ciebie już kwitną. To niesamowite. Ja z wiosną jestem daleko w tyle za tobą

Sporo mam posadzonej wiosny w ogrodzie, od niej i od jesieni zaczynałam obsadzanie ogroduWiosnę mam posadzoną od tej najwcześniejszej w podwórku do tej najpóźniejszej już po całym ogrodzie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 21:27, 27 mar 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81906
antracyt napisał(a)
U Ciebie wiosna już na bogato rzuciła kolorem

Niech rzuca bo czekałam na nią całą zimę
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 21:27, 27 mar 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81906
Gosialuk napisał(a)
Bogato i różnorodnie.
W warzywniku to wydaje mi się, że nie są to pomidory. Pomidory mają takie długie i wąskie pierwsze listki.

Dzięki Gosia, no to ciekawe co tam się wysiało...
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 21:28, 27 mar 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81906
Magleska napisał(a)
Sylwuś jak u Ciebie już wiosennie -pełno kwiatów ciemierniki -wow -te siewki od Ciebie też mi zakwitły ,ale pojedyńczymi kwiatami narazie -liczę ,że w przyszłym sezonie podwoją swą objętość

sporo prac już zrobionych

Buziaki

Na pewno Madzia, sypnij im popiołu lub wapna i będą szalały
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 21:29, 27 mar 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81906
Alija napisał(a)
Sylwia, trochę słońca i u Ciebie już wszystko zaczyna kwitnąć, nawet magnolie tak wcześnie?
Pięknie.

No magnolie to przeszły w tym sezonie same siebie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 21:30, 27 mar 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81906
LIDKA napisał(a)
Jesteś tu zdecydowanie Królową Ciemierników. Masz największą kolekcję.
Piękna wiosna przy Twoim bogactwie roślin.

Podziwiam Sylwia.

Zakładam ciemiernikową koronę i będę nosić z godnością, a co
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 21:31, 27 mar 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81906
Kasiapod napisał(a)
Ciemierniki olbrzymy, piękne takie dorodne, u Ciebie jest już bardzo wiosennie
Magnolia zachwyca kwieciem, a moja posadzona jakieś 6 lat temu i nic

Też mam jedną w podobnym wieku i bez kwiatów nadal. Podejrzewam, że nie jest szczepiona tylko z wysiewu. Taka zakwitnie najwcześniej po dziesięciu latach.... ale będzie wtedy niespodzianka
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies