Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina II

edi75 12:12, 29 mar 2023


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 1855
Sylwia możesz pokazać z bliska siewki ciemierników...bo u mnie cos tam się pokazało ,nie wiem co to ..żebym nie dziabneła nie potrzebnie
____________________
Edyta Moje miejsce na ziemi-początek
sylwia_slomc... 20:26, 29 mar 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81261
Kordina napisał(a)
Ekipa remontowa w toku brawo dla Was wszystkich

DziękiAno w toku. Już się od poniedziałku dzieje dalej bo jak lało i sypało to drapałam ściany z farby
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 20:27, 29 mar 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81261
Agatorek napisał(a)
Świetne są te belki, robią super klimat

Jak je zamontowalismy od razu się zmieniło pomieszczenie. Optycznie jest szersze
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 20:28, 29 mar 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81261
AnnaCh napisał(a)
Ale będzie pięknie, ta cegła i belki...

Cegła i drewno to moje ulubione materiały, wprowadzają fajny rustykalny klimat
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 20:32, 29 mar 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81261
edi75 napisał(a)
Sylwia możesz pokazać z bliska siewki ciemierników...bo u mnie cos tam się pokazało ,nie wiem co to ..żebym nie dziabneła nie potrzebnie

Nie mam świeżych fotek siewek ciemiernikowych, jak nie zapomnę to cyknę. One mają początkowo na niziutkiej cienkiej łodyżce po dwa przylistki owalne jak u słonecznika tylko w ciemnej zieleni i błyszczące. W razie czego też cyknij swoim fotkę i jak wstawisz zawołaj mnie to powiem czy to one, bo ja przed Świętami mogę zapomnieć, mam sporo na głowie i czasu mało
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 20:47, 29 mar 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81261
W nocy było -6 stopni sporo roślin leżało plackiem nawet liście tulipanów, kwiaty ciemierników smętnie wiszą...


Dziś wycisnęłam dzień jak cytrynę, padam na nos, ale warto było. Podgoniłam robotę w ogrodzie ostro.


Przycięte wszystkie róże ( 26) w podwórku, od razu dałam im obornika granulowanego.
Przycięte wszystkie clematisy (14) po obwodzie ogrodzenia podwórka i też dostały obornika, na miksturę czosnkowo-nadmanganianową muszą poczekać do po świętach.
Przycięta jabłoń w środku największej donicy czyli ta centralnie na środku podwórka.
Przycięty prawie o połowę wysokości hibiskus syryjski, przeżyje, albo nie, trudno. W zeszłym roku nie zdążyłam z nim wcale i poszalał za mocno.
Przycięta część hortensji wokół domu i rowu, jeszcze sporo w podwórku do cięcia zostało, ale muszą poczekać.
Zrobiona dosiewka trawy na rozdeptanych zima przy cięciu orzecha ścieżkach.
Podlany inspekt.
Podlane sadzone ostatnio piwonie i trzcinniki Brachytricha.
Przycięte wilki przy wiśni Kiku Shidare Zakura
Dom wywietrzony.
Kury nakarmione, papugi też.
Leoś był na długim 3 km spacerze.
Lara była wczoraj.
Obiad ugotowany częściowo, a częściowo z gotowca.

Na koniec dnia miałam jeszcze na tyle siły, że jak zamykałam drzwi urwała mi się klamka i Emuś musiał przed zmrokiem przylecieć i wymienić na nową

Do domu dotarłam prawie na czworakach i teraz jak usiadłam to już chyba nie wstanę...

Jutro mam zamiar firanki na okna wieszać i fura prasowania czeka, mam nadzieję, że mi siły wrócą


____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Agatorek 23:58, 29 mar 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 12871
Ty jesteś nie do zdarcia
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Urszulla 07:20, 30 mar 2023


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21735
Nowy dzień nowe siły....tylko jakie
Ja po ostatnich wyczynach jeszcze nie doszłam do siebie.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
hankaandrus_44 10:59, 30 mar 2023


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7164
Podziwiam Twoje ddziałania. Pogoda u mnie nie rozpieszcza, chociaż wyrwałabym sie juz na wolność.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Muszelka 11:13, 30 mar 2023


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4846
sylwia_slomczewska napisał(a)
W nocy było -6 stopni sporo roślin leżało plackiem nawet liście tulipanów, kwiaty ciemierników smętnie wiszą...


Dziś wycisnęłam dzień jak cytrynę, padam na nos, ale warto było. Podgoniłam robotę w ogrodzie ostro.


Przycięte wszystkie róże ( 26) w podwórku, od razu dałam im obornika granulowanego.
Przycięte wszystkie clematisy (14) po obwodzie ogrodzenia podwórka i też dostały obornika, na miksturę czosnkowo-nadmanganianową muszą poczekać do po świętach.
Przycięta jabłoń w środku największej donicy czyli ta centralnie na środku podwórka.
Przycięty prawie o połowę wysokości hibiskus syryjski, przeżyje, albo nie, trudno. W zeszłym roku nie zdążyłam z nim wcale i poszalał za mocno.
Przycięta część hortensji wokół domu i rowu, jeszcze sporo w podwórku do cięcia zostało, ale muszą poczekać.
Zrobiona dosiewka trawy na rozdeptanych zima przy cięciu orzecha ścieżkach.
Podlany inspekt.
Podlane sadzone ostatnio piwonie i trzcinniki Brachytricha.
Przycięte wilki przy wiśni Kiku Shidare Zakura
Dom wywietrzony.
Kury nakarmione, papugi też.
Leoś był na długim 3 km spacerze.
Lara była wczoraj.
Obiad ugotowany częściowo, a częściowo z gotowca.

Na koniec dnia miałam jeszcze na tyle siły, że jak zamykałam drzwi urwała mi się klamka i Emuś musiał przed zmrokiem przylecieć i wymienić na nową

Do domu dotarłam prawie na czworakach i teraz jak usiadłam to już chyba nie wstanę...

Jutro mam zamiar firanki na okna wieszać i fura prasowania czeka, mam nadzieję, że mi siły wrócą;

Od samego czytania poczułam ogromne zmęczenie
Niesamowita jesteś!

Fakt, są takie dni, że praca pali się w rękach, jak i takie, że chodzi się jak gęś i niewiele co posuwa się do przodu. Przynajmniej ja tak mam.

Zdrówka i dużo sił, Pracusiu!
____________________
Ogród Muszelki Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies