Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Martka 11:54, 31 maj 2023


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Leśne hostowisko zapowiada się ciekawie, rozrośnie się w mig.
Łączka cudna, stale zachwycam się zdjęciami bylin zatopionych w trawach.
ElzbietaFranka 20:38, 31 maj 2023


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
sylwia_slomczewska napisał(a)






Witam Sylwia

Podziwiam wszystko co czynisz i co rośnie w ogrodzie. Mam trochę za mało miejsca aby łąkę założyć maleństwa nie ma sensu.
Jednak Dąbrówka jest piękna proszę podaj jak się nazywa. Lub będę prosiła abyś mi parę sadzonek wysłała w końcu sierpnia.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
sylwia_slomc... 23:28, 31 maj 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81865
April napisał(a)
Sylwia, nie nadążam za tobą Skąd ty bierzesz siły na to wszystko. A ogród taki uporządkowany
Lara jak zwykle, najładniejszy kwiatek

Kobieto czy Ty na pewno o moim ogrodzie piszesz? Gdzie zobaczyłaś to uporządkowanie u mnie?
Chwasty mijają byliny wzrostem na rabatach. Od dwóch popołudni walczę z nawłocią na żyrafowej, która nawet po pileniu wygląda jak łąka bo na dziubdzianie maleńkich nie mam czasu. Jeszcze mi jedno popołudnie na niej zejdzie, a już rąk nie czuję. Kolejne rabaty czekają i zarastają, a my już z konewkami latamy bo zrobiło się bardzo sucho i wszystko co malutkie lub świeżo sadzone trzeba podlewać, a że rozrzucone po ogrodzie mocno to z węża się nie da.
Jeszcze jedno wrzosowisko na golenie czeka, a już by pasowało golić bukszpany i wyrównać tuje. Robota goni robotę
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 23:33, 31 maj 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81865
Martka napisał(a)
Leśne hostowisko zapowiada się ciekawie, rozrośnie się w mig.
Łączka cudna, stale zachwycam się zdjęciami bylin zatopionych w trawach.

Dla pełni efektu pewnie potrzebuje jeszcze ze dwóch sezonów. Na razie podlewamy by hosty miały siły nabrać witalności. Kosmosy od Ciebie pięknie mi wschodziły, a dziś przy pieleniu patrzę, a tam ślimory zostawiły resztki, mam nadzieje, że coś jeszcze odbije bo granulatem sypałam żeby obronić. Nie wiem kiedy wyjadły...
Niektóre hosty też im smakują, co ciekawe nie wszystkie jednakowo.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 23:35, 31 maj 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81865
ElzbietaFranka napisał(a)



Witam Sylwia

Podziwiam wszystko co czynisz i co rośnie w ogrodzie. Mam trochę za mało miejsca aby łąkę założyć maleństwa nie ma sensu.
Jednak Dąbrówka jest piękna proszę podaj jak się nazywa. Lub będę prosiła abyś mi parę sadzonek wysłała w końcu sierpnia.

Elu nazwy nie znam, wyślę z przyjemnością tylko proszę Cię kochana przypomnij mi w sierpniu co? Bo papierologia remontowa, babcia i roboty tyle, a nie chciałabym zapomnieć.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Martka 09:56, 01 cze 2023


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Sylwia, cenniejszych nasion nie wysiewam do gruntu, szkoda mi, ślimaki są zbyt szybkie. Co do host, też zauważyłam, że nie wszystkie i nie zawsze, nie przewidzisz Pozdrawiam!
sylwia_slomc... 12:14, 01 cze 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81865
Martka napisał(a)
Sylwia, cenniejszych nasion nie wysiewam do gruntu, szkoda mi, ślimaki są zbyt szybkie. Co do host, też zauważyłam, że nie wszystkie i nie zawsze, nie przewidzisz Pozdrawiam!

W doniczkach w inspekcie ogórki też mi zjadły nawet wcześniej niż rośliny na rabatach, więc nic by to nie zmieniło chyba. Na rabaty mogłam sypnąć granulatem w inspekcie nie bardzo....
Nie mam w domu gdzie mieszkam wolnych parapetów bo w całym mieszkaniu mam dwa, zajęte roślinami oczywiście
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 12:17, 01 cze 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81865
Mam pytanie
Ta emotka to minka z przekąsem czy puszczenie oczka bo traktuję ją jak puszczenie oczka, a dziewczyny mi uświadomiły ostatnio, że moje wpisy mogą nie być tak traktowane. Z natury nie jestem osobą złośliwą, a ironia nie jest moją mocną stroną. Więc pytam by się upewnić.
O tą minkę chodzi
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
UrsaMaior 13:00, 01 cze 2023


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8190
Przywędrowałam po inspiracje przed demolką mojej rabaty. Ale to ładnie wymyśliłaś? To Raven?

sylwia_slomczewska napisał(a)


____________________
ogród pod lasem
Basieksp 13:39, 01 cze 2023


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10196
sylwia_slomczewska napisał(a)
Mam pytanie
Ta emotka to minka z przekąsem czy puszczenie oczka bo traktuję ją jak puszczenie oczka, a dziewczyny mi uświadomiły ostatnio, że moje wpisy mogą nie być tak traktowane. Z natury nie jestem osobą złośliwą, a ironia nie jest moją mocną stroną. Więc pytam by się upewnić.
O tą minkę chodzi


Ja traktje je jako puszczenie oczka, żarcik ale i tak do końca na tych minkach się nie znam i często zdarza mi się pomylić nawias (z tym ) wtedy wychodzą mi zamiast muszę się pilnować
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies