Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Kasia1980 14:14, 30 maj 2023


Dołączył: 27 wrz 2020
Posty: 318
Witam, pytam się w Twoim wątku , bo do Ciebie to każdy zagląda. Czy znasz jakiś sprawdzony sklep internetowy z sadzonkami krzewów. Kupiłam wczoraj u nas ( okolice Gorlic) derenia , ale to są 3 badyle.
____________________
Moja Sielanka
anabuko1 16:49, 30 maj 2023


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23509
Takie piękne łąki mogłyby rosnąć i kwitnąć ładnie wokół mnie.
Pięknie się twoje lączki prezentują
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Urszulla 21:55, 30 maj 2023


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21804
Sylwia, widziałam Twoje sadzenie w łące. Byłam przerażona, ale deszcz w tym roku bardzo Ci pomógł że te wszystkie mikro bylinki zbierane od wielu lat tak ruszyły. A jak ożanka?
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
sylwia_slomc... 22:41, 30 maj 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81907
Mgduska napisał(a)
Lubię, jak pokazujesz te swoje łąki, niezwykłe są.
Sylwia, dziękuję za propozycję lilakową, ale absolutnie się nie zgadzam Skorzystałabym, gdybyśmy mieszkały niedaleko, a tak to nie. Sama wiem, ile jest kłopotu z wysyłką itd, nie zamierzam Ci tego robić. Rozejrzę się po sąsiadach, a i moja siostra też ma coś ładnego, zdaje się, że jeszcze z działki Rodziców, więc z wartością historyczną

Wedle życzenia psze Pani ale gdybyś się namysliła to wołaj bez oporów
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 22:43, 30 maj 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81907
Kasia1980 napisał(a)
Witam, pytam się w Twoim wątku , bo do Ciebie to każdy zagląda. Czy znasz jakiś sprawdzony sklep internetowy z sadzonkami krzewów. Kupiłam wczoraj u nas ( okolice Gorlic) derenia , ale to są 3 badyle.

Ja kupowałam u Konieczki, ale też z rozmiarami szału nie było, za to wybór mają wszelaki ogromny.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 22:45, 30 maj 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81907
anabuko1 napisał(a)
Takie piękne łąki mogłyby rosnąć i kwitnąć ładnie wokół mnie.
Pięknie się twoje lączki prezentują

Aniu to siej i sadź miejsce maszW nich jest masa życia i nieodparty urok. Ja do mojej łąki zaglądam częściej latem niż na rabaty Bo łąka to zawsze niespodzianka co się pojawi
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 22:51, 30 maj 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81907
Urszulla napisał(a)
Sylwia, widziałam Twoje sadzenie w łące. Byłam przerażona, ale deszcz w tym roku bardzo Ci pomógł że te wszystkie mikro bylinki zbierane od wielu lat tak ruszyły. A jak ożanka?

Ula woda to podstawa życia Wiesz ile lat już walczę o tą moją łąkę, nareszcie w tym roku coś zaczyna się dziać poważniej bo wody nie brakowało wiosną. Pierwsze efekty już są, a to zachęca do dalszych działań. Dosadzałam jakieś drobiazgi jeszcze w niej i powiem Ci , ze z daleka nie widać, a jak się w łąkę wejdzie to praktycznie nie było 30 cm bez jakiejś byliny. Już łopatę przykładałam wielokrotnie, patrzę nie tu bo już coś rośnie i tak aż do skutku, ale o miejsce już trudno. Wszystko zależy od ilości opadów niestety. gdyby była stale to byłby busz kwiatowy już, a tak to jest jak jest, ale już cieszy. I zmartwienie jest żeby nie zgradowało tego co ma kwitnąć za chwilę
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Agatorek 00:29, 31 maj 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
sylwia_slomczewska napisał(a)

A ja Ci powiem, że fajne były jak wszystko było malutkie, a teraz jak podrosło to mam za dużo czerwonego w ogrodzie, a przez przywiązanie do roślin na pewno nie wyrzucę.
Tak jak mam sporo drzew kwitnących na różowo i też jak były malutkie to były rodzynkami na trawniku, a teraz jak porosły to są już spore plamy koloru, a będą jeszcze większe Dobrze, że kocham kwiaty wszelakie bo będzie można zawrotu głowy dostać
Tak, że pilnuj Się przy sadzeniu


Lubię czerwony i różowy kolor . EM uwielbia czerwony, więc im więcej tego koloru, tym lepiej .
Nie ma opcji, że akurat czerwonego będzie za dużo .
Drzewa nie kwitną jakoś długo, można wytrzymać .

Pilnuję się za to, żeby nie sadzić za gęsto. Ale jak sadzę, patrząc na docelowe wymiary, to jest za pusto i dosadzam .
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
sylwia_slomc... 10:45, 31 maj 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81907
Agatorek napisał(a)


Lubię czerwony i różowy kolor . EM uwielbia czerwony, więc im więcej tego koloru, tym lepiej .
Nie ma opcji, że akurat czerwonego będzie za dużo .
Drzewa nie kwitną jakoś długo, można wytrzymać .

Pilnuję się za to, żeby nie sadzić za gęsto. Ale jak sadzę, patrząc na docelowe wymiary, to jest za pusto i dosadzam .

Dobrze, że uczysz się na błędach innych. Moje rabaty po posadzeniu były prawie puste, nie dosadzałam na nich potem, jakąś drobnicę jedynie, po 9 sezonach mimo corocznego cięcia sporej części z nich nie jestem w stanie przejść pomiędzy roślinami chciałam się szczelnie zasłonić to mam. Ptaki mają raj. Ale moje rabaty drzewiasta krzewiaste mam tylko po obwodzie ogrodu, środkiem mam krzewiaste bylinowe. A u Ciebie meandrują środkiem ogrodu jak będzie za szczelnie nie będzie nic widać prócz rabaty przy której akurat przechodzisz.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
April 11:20, 31 maj 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10147
Sylwia, nie nadążam za tobą Skąd ty bierzesz siły na to wszystko. A ogród taki uporządkowany
Lara jak zwykle, najładniejszy kwiatek
____________________
April April podbija las Mazowsze
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies