Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina II

sylwia_slomc... 22:38, 29 maj 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81959
Agatorek napisał(a)
Lara to ślicznotka ❤️

Bardzo lubię takie kontrasty


A ja Ci powiem, że fajne były jak wszystko było malutkie, a teraz jak podrosło to mam za dużo czerwonego w ogrodzie, a przez przywiązanie do roślin na pewno nie wyrzucę.
Tak jak mam sporo drzew kwitnących na różowo i też jak były malutkie to były rodzynkami na trawniku, a teraz jak porosły to są już spore plamy koloru, a będą jeszcze większe Dobrze, że kocham kwiaty wszelakie bo będzie można zawrotu głowy dostać
Tak, że pilnuj Się przy sadzeniu
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 22:55, 29 maj 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81959
Gosialuk napisał(a)
Z przyjemnością obejrzałam wszystko.
Ciekawa jestem gdzie te rododendrony chcesz wcisnąć.
Lara prawdziwa modelka.

Gosia w podwórku Połączę rabatę za drewutnią z rabatą pod jabłonią. Wyleci z tej pod orzechem forsycja cięta w kulę, bo mi to zajmuje trzy razy w sezonie sporo czasu, a cięta tak często nie kwitnie. Mam forsycje na dużym ogrodzie i na wiosenne kwitnienie wystarczą tamte. Tej nie sadziłam ja tylko dawno temu babcia i pozwalała jej rosnąć swobodnie. Przez co jest ogromna, zrobi miejsce dla trzech rodków, jednego rosnącego do dużych rozmiarów i dwóch niziutkich, które muszę przenieść z rabaty opanowanej przez paprocie koło bujaka.

Jeden rodek wyląduje pod himalajką na dużym ogrodzie razem z magnolią o bordowych ślicznych kwiatach, która miała byc black tulip, a zdrugiej strony karteczki pisze Genie więc nie wiem teraz czy to będzie tulip czy Gienka. Gienkę jedną już mam, ale malutką, mogę mieć dwie

Na tej rabacie będzie też oczar o pamarańczowych kwiatkach. A w na rodkowej w podwórku zamiast uschniętego już orzecha, którego kulkowałam przez wiele lat, a udusił go bluszcz po nim puszczony wyląduje Magnolia Charles Coetes ( chyba tak się pisze, nie mam pojęcia jak się czyta)- mix tripelaty z siebolda o cudnych kwiatach, to ona będzie dawać osłonę przed słonkiem rodkom.
A i jeszcze judaszowca kupiłam, posadziłam go dzisiaj w miejscu gdzie dawniej stał wiatrak. Tam mam buki i graba, w trawniku klona ussuryjskiego więc wyląduje pod dużymi drzewami wysoko podgolonymi, a zasłonią go od wiatrów świerki, jodła i sosna z których zrobiłam tam parawan przeciwwiatrowy
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 22:56, 29 maj 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81959
Muszelka napisał(a)
Bardzo Ci dziękuję za odpowiedź

Fotkę też dorzuciłam przed remontowymi
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 23:02, 29 maj 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81959
kasiek napisał(a)
Niesamowity szał kolorów! Zastanawiam się czy jest coś co jeszcze u Ciebie nie rośnie
A kiedy tak padało mocno że w rowie tyle wody? rany!
A dom to pewnie będzie całkiem nie do poznania, zostaje coś starego?

Zostaje ganek który remontowaliśmy jakieś 10 lat temu i nie ma sensu ponownie. A reszta nadawała się tylko do generalnego. Zostaje jeszcze dach o ile uda nam się tak postawić drugą część by się nie zawalił przy okazji, no i okna bo babcia wymieniała z 17 lat temu na plastiki. Reszta po naszemu plus stare, ale nie z tego domu.

U nas padało kilka dni cięgiem, nie nadążało już wsiąkać, a ziemia pod nogami chlupała.

Sporo roślin u mnie nie rośnie, nie można mieć wszystkiego
Ale upolowałam ciekawą magnolię, mix tripelaty z siebolda.
Szał kolorów to teraz w podwórku bo wszystkie rodki i azalki kwitną plus złotokap
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 23:05, 29 maj 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81959



____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 23:09, 29 maj 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81959



na leśnym hostowisku zaczyna rosnąć

____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Kordina 23:12, 29 maj 2023


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4735
To jest to leśne na którym były wrzosy? Chyba nie
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
sylwia_slomc... 23:13, 29 maj 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81959



____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 23:30, 29 maj 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81959



____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 23:32, 29 maj 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81959
Łąka
tydzień temu



____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies