Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina II

sylwia_slomc... 22:46, 05 cze 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81907
Urszulla napisał(a)


Właśnie ścięłam orliki, a teraz spektakl zaczynają bodziszki wspaniałe. Uwielbiam je wpadły mi w oko u Ciebie w postaci dużych kęp, ale w obwódkach są chyba jeszcze fajniejsze
Azalie u mnie idą w zieloną masę, fajnie że masz jeszcze je kwitnące z rodkami

Truskawek zazdroszczę

Też lubię bardzo tego bodziszka, ale pieron u mnie trudny do przyjmowania po dzieleniu, a kępy z których pobrałam sadzonki padły, nie wiem czemu. Na tej rabacie co Cię zachwyciły już zostały tylko trzy sztuki. Ale kilka się przyjęło gdzie indziej więc są. Jak azalie idą w masę to jest na przyszłość pieśń masy kwiatów. Ja zauważyłam, że moje najstarsze azalie wielkokwiatowe wypuściły od korzeni masę nowych gałązek, tak, że się same zagęszczą pięknie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 22:49, 05 cze 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81907
Joku napisał(a)
Moje truskawki dopiero kwitną i co najwyżej mają małe owoce. Ze 3 tygodnie spóźnienia. Znasz odmianę? Wygląda jak Senga Sengana.

Jolu nie znam odmiany bo dostałam sadzonki od przyjaciół jak moje zachorowały po powodzi. Owoce są duże i wszystkie podobnej wielkości, w smaku maja mniej słodyczy niż te mniejsze okrągłe, ale narzekać nie będę bo truskawki uwielbiam wszystkie i mogłabym jeść cały rok
Mogę się podzielić z Tobą sadzonkami jak przypomnisz bo u mnie wąsy pójdą do wywalenia w tym roku pewnie.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 22:50, 05 cze 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81907
Kordina napisał(a)
Już masz truskawki?? U nas dopiero kwiatki, ale przywożą z południa owoce

Pojedyncze podjadaliśmy już w ubiegłym tygodniu, a dziś pierwsza prawie kobiałka
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 22:51, 05 cze 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81907
Monia81 napisał(a)
Ale smakowicie wyglądają truskaweczki moje dopiero nabierają rumieńców

Jak już nabierają to będą lada dzień
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Agatorek 09:39, 06 cze 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Basieksp napisał(a)


No to narobiłaś smaka dobrze, że u nas jutro ryneczek, moze będą już nasze lokalne, bo na swoje muszę jeszcze poczekać


Ja od tygodnia kupuję właśnie takie lokalne . U mojej mamy też jeszcze nie ma.
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Magleska 14:38, 06 cze 2023


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18393
Sylwia dziękuję za fotki super wyszły
te ze spacerku też obejrzałam i z Twojego raju oczywiście też

już masz takie truskawki -u mnie dopiero zaczynają- dziś może z 5 sztuk prosto z krzaka zjadłam ,ale jak nic ich nie zniszczy to powinnam mieć sporo ...

Buziaki
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Gosialuk 18:28, 06 cze 2023


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Zauważyłam, że bodziszka wspaniałego trzeba co jakiś czas odmładzać. Nie co trzy, cztery lata, trochę dłużej wytrzymuje. Jak wiosną widzę, że nie cała kępka jest w nowych liściach, to najwyższy czas na podział i odmłodzenie.
Pozdrowienia od Sławka przesyłam, bo mi tu zagląda przez ramię,
____________________
Gosia Bylinowa łąka
sylwia_slomc... 22:54, 06 cze 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81907
Magleska napisał(a)
Sylwia dziękuję za fotki super wyszły
te ze spacerku też obejrzałam i z Twojego raju oczywiście też

już masz takie truskawki -u mnie dopiero zaczynają- dziś może z 5 sztuk prosto z krzaka zjadłam ,ale jak nic ich nie zniszczy to powinnam mieć sporo ...

Buziaki

Madzia to ja dziękuję za wszystko i za gościnę i za przewodnictwo i za towarzystwo i za roślinki ma się rozumieć też
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 22:57, 06 cze 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81907
Gosialuk napisał(a)
Zauważyłam, że bodziszka wspaniałego trzeba co jakiś czas odmładzać. Nie co trzy, cztery lata, trochę dłużej wytrzymuje. Jak wiosną widzę, że nie cała kępka jest w nowych liściach, to najwyższy czas na podział i odmłodzenie.
Pozdrowienia od Sławka przesyłam, bo mi tu zagląda przez ramię,

Pozdrów Go od nas też Gosia mnie zaczęły zanikać właśnie te kępy z których dzieliłam go, a te nie ruszane ładnie nadal rosną i kwitną. Szkoda, ze on się nie chce wysiewać....bardzo chciałam go dodać w łąkę, ale jak on tai to mi żal tego co mam ruszyć żeby nie stracić.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 22:59, 06 cze 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81907
Jakieś różności do pokazania mi jeszcze zostały, a reszta czeka nadal w aparacie.



____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies